Autor Wątek: Paczka 212 horizontal vs 212 vertical  (Przeczytany 3459 razy)

Offline choody

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
Paczka 212 horizontal vs 212 vertical
« 18 Kwi, 2018, 09:09:07 »
Rozglądam się za paczką do mojego pięknego 5150 i mam zagwozdkę: czy są jakieś konkretne, wyczuwalne różnie między pionową a poziomą paczką? Konstrukcyjnie i gabarytowo bardziej odpowiada mi pionowa... ale nigdy nie słyszałem/nie grałem na takiej i nie chciałbym wybierać się na łowy bez wiedzy internetowo-forumowej ;)

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Postaw sobie horyzontalną na boku ;)

Niektóre wertykalne mają ukośnie zamontowany górny głośnik - więcej góry dla uszu, pewnie inna projekcja niż przy zwykłej, pionowo ustawionej paczce horyzontalnej, która w większości przypadków na skutek pochylenia frontu bedzie "patrzyła" w jedną stronę...

Zawsze fajniej jest mieć głośniki wyżej. Mówię o próbie i gigu nieomikrofonowanym. Na normalnym chyba bez znaczenia.

Offline TripleXXX

  • Gaduła
  • Wiadomości: 170
    • www.buzzarocabs.com
Opcja 2in1 i problem z głowy. Oczywiście chodzi o dodatkowe nóżki na boku. Nie trzeba być wybitnie uzdolnionym aby wykonać taki patent we własnym zakresie.




Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Opcja 2in1 i problem z głowy. Oczywiście chodzi o dodatkowe nóżki na boku.

Ale tu front jest prosty, prawda? Czyli w poziomym ustawieniu tracimy trochę plusów dodatnich pochylenia frontu?

Offline TripleXXX

  • Gaduła
  • Wiadomości: 170
    • www.buzzarocabs.com
Tak tu front jest prosty, bo to specyficzna konstrukcja (Dumble / Two Rock). Co nie znaczy, że nie można zrobić pochylonego frontu i będzie wersja 3in1.

Offline krank

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 54
U mnie na próbni stał przez jakis czas pionowy Engl w wersji PRO (sklejka i V30). Musze przyznac ze ta paka grała z niesamowitym jebnieciem, tłusto i mocno. Co wiecej, taka sama paka w wersji 4x12 nie dawała tak rozpieprzającego efektu. Jej minusem jest jednak gabaryt, na szerokości to 80% (60cm/74 cm) paki 4x12, wiec jak komus zależy na kompaktowości to odpada.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
5 Odpowiedzi
2626 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Gru, 2013, 16:19:22
wysłana przez gos.sebastian
22 Odpowiedzi
6888 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Wrz, 2014, 11:04:48
wysłana przez sinquestsound