Autor Wątek: [NGD] Guild OM-120  (Przeczytany 2083 razy)

Offline sobek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 489
  • Cornford Fanboy
[NGD] Guild OM-120
« 04 Sty, 2018, 16:15:25 »
Wielkimi krokami zbliżają się 30 urodziny, więc pewnego sobotniego poranka wymyśliłem sobie, że kupię jakieś pudło. Miałem kiedyś Yamahę LS16 i stęskniłem się za sensownym akustykiem.

Wszystko zaczęło się od zamówienia Dowiny Arbor z okazji czarnego piątku w Andertons. To taki model Sauvignon zrobiony specjalnie dla nich, z dodaną elektroniką Fishmana i case’m Dowiny w komplecie. Mówię: czemu nie.

Niestety było to jedno z moich większych gitarowych rozczarowań.

Wytarcie na korpusie, ślady na progach, odszczypany marker czy szpara pomiędzy podstrunnicą i akcja rodem ze starego Defila średnio mnie do niej przekonały. Szybki mail do załogi Andertons i odsyłami gitarę do UK.

Jeśli chcecie pooglądać to tutaj macie fotki:
https://imgur.com/a/AMdDV

W międzyczasie w konkurencyjnym sklepie pojawił się używany Guild OM120. Już w cenie nówki to sensowna propozycja, więc tym bardziej nie zastanawiałem się długo gdy pojawiła się używka. Muszę przyznać, że był to strzał w dziesiątkę.

W standardzie wiosło jest ze sztywnym, acz bardzo lekkim futerałem. W całości wykonane jest z litego mahoniu (zarówno płyta, jak i tył z boczkami), podstrunnica i mostek z palisandru. OM to mój ulubiony kształt akustyka, więc przyjąłem ją z otwartymi ramionami. Siodełko i wkład mostka wykonany z kości, całość psują tylko plastikowe kołki. Ogólnie jestem bardzo zadowolony. Aktualnie akcja to 1,1mm-1,7 bez brzęczenia przy strunach 12-54, więc gra się mega wygodnie.

Parę fotek:










Offline Smiersz666

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 44
  • hail, szanuję.
Odp: [NGD] Guild OM-120
« Odpowiedź #1 05 Sty, 2018, 18:49:20 »
To drewno jest piękne.
nic nie umim.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: [NGD] Guild OM-120
« Odpowiedź #2 06 Sty, 2018, 14:07:31 »
Gdybyś sprzedawał... pierwszy w kolejce się ustawiam. ;)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
1536 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Paź, 2013, 15:10:22
wysłana przez gizmi7