Autor Wątek: [NGD] PRS Custom 22 10 Top 1998 r.  (Przeczytany 2148 razy)

Offline choody

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
[NGD] PRS Custom 22 10 Top 1998 r.
« 31 Gru, 2017, 17:13:32 »
GAS na pierra trwał u mnie długo, nim dojrzałem do zakupu. Od momentu zanabycia minęły jakieś dwa miesiące, więc bardziej na chłodno to to pisane. Warto wspomnieć, że to moja pierwsza przygoda z tak ekskluzywną (i drogą) deską. Ogólnie jestem pod wielkim wrażeniem w sumie wszystkiego i już rozumiem, że za jakość się płaci :)

Wiosło ma już 19 lat na karku i trochę koncertowało, ale jak dla mnie jest w świetnym stanie. Obicia? Są. Rysy? Są. No i fajnie! Poza tym to każdy na zdjęciach widzi/zobaczy.

Zanim pojechałem ograć, miałem pewne obawienia względem gryfu i mostka. Dotychczas cieniutkie listewki wyścigowe i hipszotopodobne mostki był dla mnie kwintesencją wygody. Wystarczyło jednak kilka minut i polubiłem się z gryfem grubciem. Sam mostek też dobrze leży pod łapskiem (został wymieniony na ten z możliwością regulacji menzury dla każdej struny indywidualnie). BTW Ta menzura pomiędzy Gibsonem a Fenderem to naprawdę fajny pomysł. Wiesło swoje waży, co jest szczególnie odczuwalne, gdy wezmę je do ręki zaraz po leciutkim RG. Ostatecznie chyba tylko ten obrotowy switch do pikapów jest moim zdaniem nie do końca fajny. Z ergonomii to tyle...

A dźwięk? Ja tam nie umię tego opisywać i się nie znam, więc powiem tyle: jest bardzo selektywnie i bardzo zajebiście - Dragony II dają rade! No i stroi wzorowo.

Podsumowując: PRS all the way. Był to zwyczajny GAS, a koniec końców stałem się pierrowym wyznafcą.

Fociaszki:

Spoiler

PS Ptaszory na podstrunnicy i już jest szacun na dzielni.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 362
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Gratuluje. Ptaśki piękna rzecz w PRSach. :)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 203
Da się zauważyć od dłuższego czasu na forum że dwie marki gitar 6 strunowych mocno się przebiły. ;)
Dawno dawno temu mocno śliniłem się na podobnego McCartego.

Jaki masz gryf w swoim egzemplarzu? Wide fat czy wide thin?
Most sam wymieniałeś czy poprzedni właściciel? Przeważnie ludki to robią przy niższym lub niestandardowym strojeniu. Wyjątek tremonti w standardzie.
Planujesz wymienić ten rotary switch czy nie przeszkadza Ci?

Gratulacje!
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline 2BeFree

  • Gaduła
  • Wiadomości: 454
  • me, me and me
    • Distand Dream
Rotary i Dragony 2 - mega props ode mnie za środkowe pozycje!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline choody

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
Jaki masz gryf w swoim egzemplarzu? Wide fat czy wide thin?
Most sam wymieniałeś czy poprzedni właściciel? Przeważnie ludki to robią przy niższym lub niestandardowym strojeniu. Wyjątek tremonti w standardzie.
Planujesz wymienić ten rotary switch czy nie przeszkadza Ci?
Wstyd się przyznać, ale nie wiem jaki to gryf. Wygodny :)
Most wymienił poprzedni właściciel, ale był na tyle miły, że stockowy zostawił mi na wypadek, gdybym chciał zmienić z powrotem. Strój w sumie nie był szalony - Drop D.
Switcha zostawiam, bo aż tak bardzo mnie nie drażni i jest to rozwiązanie do przyzwyczajenia.

@2BeFree Faktycznie te środkowe pozycje brzmią fajnie

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
13 Odpowiedzi
13594 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Sty, 2009, 18:18:18
wysłana przez Yony