Autor Wątek: Pierwsza siódemka - kilka pytań  (Przeczytany 7143 razy)

Offline kondziusob

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 6
Pierwsza siódemka - kilka pytań
« 25 Mar, 2017, 21:56:35 »
Witam wszystkich
Z góry przepraszam jeśli nie trafiłem z umieszczeniem posta
Jestem Konrad i gitara towarzyszy mi przez około połowę mojego osiemnastoletniego życia
Pewien czas grałem na klasyku (podstawówka), potem długa przerwa, powrót 5 lat temu - a gdy zabrakło mi "tego czegoś" - wstrzeliłem się w elektryka. Aktualnie gram na lutniczej szóstce, którą po prostu ubóstwiam.
Ale nie o tym. Grywam okolice fusion, z elementami nieco cięższymi, ogólnie obracam się wokół instrumentalnego bardziej rocka niż metalu, stawiając raczej na melodię niż popisy techniką
Jednak - w związku z ostatnim nurtem w mojej radosnej twórczości zaczęło mi brakować jednej struny
I tu pytanie do Was, drodzy Forumowicze, czy moglibyście coś mi doradzić z siedmiostrunowych gitar, raczej sportowych i ze skalą 25,5, logiczną ceną i brzmieniowo nie do szatanów?
Dzięki z góry i liczę na Was :)
Pozdrawiam serdecznie i życzę Wam dobrej nocy, jako że już późno

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
« Ostatnia zmiana: 25 Mar, 2017, 22:05:05 wysłana przez kondziusob »

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Hej,
zdecydowanie odradzamy. Zajmij się czymś innym, z czego Twoja laska będzie zadowolona, a może i nawet rodzice. Jakieś studia inżynierskie? To co masz wystaw na allegro. NIE OPYLA SIĘ TEGO TRZYMAĆ, A TYM BARDZIEJ KUPOWAĆ!
Jors sinserli,
Wru

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 771
Ale w sumie miły, nie?
Paczki z głów!

Offline kondziusob

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 6
Trafiłeś w 10, wykształcenie techniczne, dalej na 99,9% polibuda, co pewnie oznacza inżyniera (z faktem że na muzyce niewielu się dorobiło się pogodziłem)
A gitary się nie pozbędę, choć przez chwilę miałem taką myśl, ale to było dawno, zaraz po operacji ręki, kiedy nie byłem pewien czy w ogóle będę nią jakkolwiek ruszać, a ruszam całkiem sprawnie - więc w moim mniemaniu nieprawda
Kupić chcę 7kę, bo dorobiłem ostatnio i to o niebo lepsza inwestycja niż miałbym przepić, albo - o zgrozo! - wpłacić na lokatę

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Orzech sprzedaje Regiusa w bardzo logicznej cenie, gitara niekoniecznie do szatanów,raczej sportowa. Wiosło wisi tu na forum, ale w innych internetach tez jest za około 7k
B ( o ) ( o ) B S

Offline kondziusob

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 6
Ja myślę bardziej o czymś w okolicach 3-4k, ale dzięki, zawsze mogę przecież sprzedać nerkę

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka


Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Niedawno po grupach facebookowych walał się Ufnal Red Peter 7 i to było chyba wiosło najbliższe temu, czego szukasz. Kosztowało 3,999pln.
Chwilowo na rynku wtórnym jest lekka kicha. Na forum wisi Schecter KM-7, ale tu masz barytonową skalę i chyba nie do końca wpasowuje się w wymóg "brzmieniowo nie do szatanów".
Niedawno na OLX wisiał bordowy JP7 z ukruszeniem na podstrunnicy (2-3mm przy 9 progu, jeśli mnie pamięć nie myli) i właściciel chciał za niego ~4k.
B ( o ) ( o ) B S

Offline Yazgot

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 28
Jeśli nie przeszkadzało by Ci kupno nowego wiosła to obejrzyj sobie Ibaneza RGAIX7fm (+/- 3800zł). Z drugiej ręki raczej go nie dostaniesz.
Mam, gram jestem zadowolony - jedyne czego mi brakuje to większa skala, ale ja z tych od cięższego grania - Tobie to jak na razie nie grozi. Split coil robi cuda jeśli chodzi o uniwersalność.

7

Offline kondziusob

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 6

Ufnal gdzieś mi się przewinął, ale wtedy byłem na bakier z forsą
Widziałem nawet chyba w Lbn w muzycznym, także w wolnej chwili ogram
Zależy mi na tej skali bo mam taką w szóstce, ewentualnie może być coś nieznacznie więcej, myślę że nie poczuję aż tak paluchami

Edit: Nowe też mile widziane, tylko po prostu chcę wiedzieć za czym się rozglądać, bo jak będę macać każdą siódemkę, to mnie w końcu wyrzucą ze sklepu
Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
« Ostatnia zmiana: 28 Mar, 2017, 14:55:11 wysłana przez kondziusob »

Offline JanuszuNieKrzywdz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 141
Jeśli nie przeszkadzało by Ci kupno nowego wiosła to obejrzyj sobie Ibaneza RGAIX7fm (+/- 3800zł). Z drugiej ręki raczej go nie dostaniesz.
Mam, gram jestem zadowolony - jedyne czego mi brakuje to większa skala, ale ja z tych od cięższego grania - Tobie to jak na razie nie grozi. Split coil robi cuda jeśli chodzi o uniwersalność.



Paczałem tego drania i jest super oprócz tego, że skala do dupy. No i progi niedojebane mogą być.

Offline kondziusob

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 6
Ale wydaje się fajny za te pieniądze

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka


Offline JanuszuNieKrzywdz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 141
To już lepiej szektera km z giełdy

Offline Yazgot

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 28
W żadnym wypadku nie twierdzę, że ten Ibanez to jest ultimate uber pro ideał, ale zdecydowanie warto go obadać.

 
ze skalą 25,5, logiczną ceną i brzmieniowo nie do szatanów?

Ależ macaj tyle siódemek ile potrzebujesz, nie ma lepszego sposobu żebyś ogarnął co Ci leży.
7

Offline kondziusob

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 6
To wiem

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka


Offline cdigitus

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 5
Do lżejszych odmian Ibanez z serii S bardziej by pasował. Taki  SIX27FDBG na przykład.

Offline carolus89

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 52
I co wybrałeś?