Autor Wątek: Druga płytka autorskiego projektu RK ......  (Przeczytany 1931 razy)


Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Lubie takie zadziorne brzmienie basu - odpowiednio zdrajwowane, ale z zachowaniem średnicy i dynamiki... I to jest najbardziej charakterny element tej produkcji wg mnie :) Gitary nawet ok - tylko dziwny pogłos wykorzystujesz. Niekorzystnie wypadają te samplowane bębny (stopa na maksa syntetyczna, dziwny pogłos, który je oddala chuj wie dokąd i nienaturalne rozbicie w panoramie na całości kompletnie nie kleją tego w miksie;  blachy też sztucznie, ogólnie przekompresowane - przeprodukowane wszystko). Wg mnie, nie za bardzo ogarnąłeś baniaki  - a niestety one najbardziej nadają charakter w miksie. Jak możesz, to powalcz z nimi jeszcze - zrób coś bardziej 'in your face'. Myślę, że płyta jedynie zyska ;)

Ja sam wykorzystuję sampler (z braku możliwości nagrywania żywych bębnów) i też walczyłem z takimi rzeczami. Jasne - nadal nie wygrywa to z żywymi ujęciami, ale nie brzmi tak sztucznie, jak u Ciebie.

BTW - jeszcze jedna uwaga - te miksy nie brzmią spójnie na całym albumie.
« Ostatnia zmiana: 08 Sty, 2017, 20:13:59 wysłana przez OMSON »

Offline Rkrop

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 3
Dzięki za podpowiedź, niestety mix to moja "pięta achillesowa" jestem świadomy niedociągnięć, mam nadzieję że kiedyś ktoś się za to zabierze (sam nie jestem w stanie ogarnąć tych wszystkich realizatorskich rzeczy) i kolejna płytka będzie na wyższym poziomie ;)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
17 Odpowiedzi
7969 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Gru, 2009, 13:11:59
wysłana przez Muchatek
6 Odpowiedzi
2830 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Lis, 2010, 20:12:16
wysłana przez majki
7 Odpowiedzi
2489 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Wrz, 2011, 21:21:33
wysłana przez Leon
9 Odpowiedzi
3979 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Lut, 2014, 08:50:40
wysłana przez 2BeFree
4 Odpowiedzi
2247 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Kwi, 2015, 15:44:13
wysłana przez Ewolter