Autor Wątek: MG 412 Eminence Legend V12 i Fendmess  (Przeczytany 6012 razy)

Offline rafalek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 284
MG 412 Eminence Legend V12 i Fendmess
« 27 Mar, 2016, 14:45:56 »
Witam.
Czy kolumna MG 412 Eminence Legend V12 dobrze zagada z Fendmessem?
Jest okazja żeby tanio kupić ale ja do tej pory wyłącznie na V30 grałem więc pojęcia nie mam jak by to poszło na tych eminence.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 363
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
W takich przypadkach trzeba podążać zgodnie z wiedzą naszych praojców - Słowian. Tę samą naukę przekazują też hinduskie Wedy i praktycznie wszystkie szkoły rabiniczne.

"Podepnij heda i sprawdź".
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline rafalek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 284
Paka jest na drugim końcu Polski. Nie mam takiego długiego kabla.

Offline 2BeFree

  • Gaduła
  • Wiadomości: 454
  • me, me and me
    • Distand Dream
Będzie lepiej niż V30 z Fendmessem :) wiem miałem zajebiście gadał na Governorach (Eminence) na V30 siał piachem w tej samej paczce ... bierz Legendy :)

Offline ciechoslovacja

  • Gaduła
  • Wiadomości: 181
@2BeFree ma rację. Ja tównież potwierdzam, V30 sieją okrutnie piachem na Fendmessie, nota bene tym samym;), w porównaniu do Emi. Miałem tą samą sytuację z Vulture i Orangem - paczka na V30 i frustracja...

Wtedy ryzyk-fizyk i wzrok na Eminence. Mam teraz Emi Governor i nawet nie myślę o powrocie do Celestion;) V12 to nardzo wyrównane głośniki i mimo tego, że Emi pozycjonuje je jako budżetowe, życzę Celestion takich budżetów;) To tak samo,jak z pipakami Bare Knuckle - raz spróbujesz i nie wrócisz do Di... czy Sey... albo EM... ;)

Offline mastEr_eXplorer

  • Pr0
  • Wiadomości: 778
mimo tego, że Emi pozycjonuje je jako budżetowe, życzę Celestion takich budżetów;)
Co to za powtarzanie jakiś głupich, zaściankowych teorii?  :P

Offline ciechoslovacja

  • Gaduła
  • Wiadomości: 181
Że niby powtarzam Twoje teorie? ;) Miałem to wiem! Przerabiałem już kilka głośników Eminence i V12 SĄ pozycjonowane jako budżetowe przez samo Eminence. C'mon, postów do giełdy Ci nie brakuje;)

Co nie zmienia postaci rzeczy - V12 to bardzo dobre głośniki. Eto wsio.

nikodem977

  • Gość
Miałem Vulture z 412 na V12. Pełny, głęboki sound bez chamskiego piachu i jazgotu. Eminence to eminence. Nie zawiedziesz się ;)

Offline ciechoslovacja

  • Gaduła
  • Wiadomości: 181
@nikodem977 dobrze chłopak gada! Generalnie Eminence, WGS i Electro Voice;)

Offline rafalek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 284
Wziąłem ją. Na razie pograłem na niej ledwie 10 min zamiennie z moim Randallem na V30. Na glebę nie padłem ale muszę trochę czasu z nią spędzić. Póki co mogę powiedzieć, że ciemniejsza od Randalla i i powoduje efekt więcej Fendmessa w Fendmessie. Fajny gruz bez piachu, ale mnie ten piach z V30 się podoba. Jest w każdym razie mocno inaczej. Chyba za bardzo przez pół życia się przyzwyczaiłem do V30 i muszę się odzwyczaić. Za to ładna jest...czerwona z czarnym grillem z dziurkowanej blachy
« Ostatnia zmiana: 31 Mar, 2016, 20:56:16 wysłana przez rafalek »

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 775
Póki co mogę powiedzieć, że ciemniejsza od Randalla
A to akurat żaden wyczyn ;). Ten Randall jest specyficzny, ale można polubić.
Paczki z głów!

Offline mastEr_eXplorer

  • Pr0
  • Wiadomości: 778
Wziąłem ją. Na razie pograłem na niej ledwie 10 min zamiennie z moim Randallem na V30. Na glebę nie padłem ale muszę trochę czasu z nią spędzić. Póki co mogę powiedzieć, że ciemniejsza od Randalla i i powoduje efekt więcej Fendmessa w Fendmessie. Fajny gruz bez piachu, ale mnie ten piach z V30 się podoba. Jest w każdym razie mocno inaczej. Chyba za bardzo przez pół życia się przyzwyczaiłem do V30 i muszę się odzwyczaić. Za to ładna jest...czerwona z czarnym grillem z dziurkowanej blachy
Bo Legend brzmi najlepiej w połączeniu z jaśniejszym głośnikiem. Przełóż sobie dwa V30 z tego Randalla i zamontuj na krzyż w tym MG. Jak już wypierzesz spodnie to mi podziękujesz ;)

Offline rafalek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 284


W końcu pograłem trochę więcej. Pięknie warczy. Na cleanach fajniejsza od Randalla XL, ale nie używam. Na drivie nie ma tej małej dozy siarki, przez co dźwięk jest bardziej selektywny i w połączeniu z Fendmessem, który nie ma w naturze maskowania błędów w graniu całość zrobiła się nieco trudniejsza do opanowania. V30 jakoś łatwiej udawało się oszukać. Tutaj każda skucha jest słyszalna. Mimo wyraźnie ciemniejszego brzmienia fajnie przebija się przez zespół. Randall poszedł do drugiego rigu z Sidewinderem, który do tej pory grał na pożyczonej Mesie 212 i wg mnie na tym Randallu wcale gorzej nie brzmi. Tak, ze jestem zadowolony Eminence podeszły Fendmessowi.
« Ostatnia zmiana: 29 Kwi, 2016, 12:20:05 wysłana przez rafalek »

Zomballo

  • Gość
No to teraz szczerze. Który lepszy, Bash czy MG? :P

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Wziąłem ją. Na razie pograłem na niej ledwie 10 min zamiennie z moim Randallem na V30. Na glebę nie padłem ale muszę trochę czasu z nią spędzić. Póki co mogę powiedzieć, że ciemniejsza od Randalla i i powoduje efekt więcej Fendmessa w Fendmessie. Fajny gruz bez piachu, ale mnie ten piach z V30 się podoba. Jest w każdym razie mocno inaczej. Chyba za bardzo przez pół życia się przyzwyczaiłem do V30 i muszę się odzwyczaić. Za to ładna jest...czerwona z czarnym grillem z dziurkowanej blachy
Bo Legend brzmi najlepiej w połączeniu z jaśniejszym głośnikiem. Przełóż sobie dwa V30 z tego Randalla i zamontuj na krzyż w tym MG. Jak już wypierzesz spodnie to mi podziękujesz ;)

Miałem właśnie napisać to samo :) mieszanie głośników w paczce daje zacne efekty, sam się zastanawiam nad wstawieniem 12l classic do pary z black labelem w swojej, myślę, że mogą się idealnie dopelniać.

Offline rafalek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 284
No to teraz szczerze. Który lepszy, Bash czy MG? :P

MG to charcz i warcz a Bash bardziej z druta jedzie i szybki jest. Żaden nie jest lepszy bo są nieporównywalne. MG ma więcej bajerów (solo, reverb, osobną korekcję, master volume, pętla odłączana z nogi) w Dorico nic ni ma. Jak ktoś tego potrzebuje to MG lepsze a jak szuka jednego dobrego brzmienia to już problem z wyborem. Wychodzi 1:remisu dla MG:P

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
1986 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Lut, 2012, 10:42:24
wysłana przez Br-Owca