Autor Wątek: Schecter Demon - zmiana z stockowych pickupow na blackouty  (Przeczytany 4483 razy)

Offline baadamczyk

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 7
Siemacie!

Generalnie dzisiaj doszły mi nowe Blackouty do siódemki i tak się zabrałem do roboty, że... nie działa.

Wszystko polutowane od zera, według schematu (po jednej próbie adaptacji do seryjnych kabli, z takim samym efektem).

Generalnie objawy są takie, że sygnał jest BARDZO słaby i z niewiadomych przyczyn skręcenie tonu daje podobny efekt jak przy volume. Baterię sprawdzałem, wymieniałem - sprawna.

Poradźcie proszę jak z tego wybrnąć (poza oddaniem do warsztatu), bo ja jako (mimo, że trochę się w lutowanie bawiłem) laik, już wysiadam.

Tak to się na ten moment prezentuje:

Offline ma95

  • Gaduła
  • Wiadomości: 149
Spróbuj wyjąć potki i przełącznik z komory tak zeby się nie stykaly z cavity i wtedy sprawdź sygnał, gdzieś może zwierać masę i stąd taki objaw.
Czerwona dziewczynka przekrojona na krzyż
Czemu ty jabłuszko krzywo na mnie patrzysz ?

Orange

  • Gość
Masa nie powinna być dolutowana do mostu. W przeciwieństwie do pasywów, aktywom masa robi źle.

Ed.
Wstawiłem przecinek, żeby mnie gramatyczne gestapo nie zhaltowało :D
« Ostatnia zmiana: 02 Kwi, 2015, 16:33:50 wysłana przez Orange »

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 423
  • It is useless, to resist.
Masa nie powinna być dolutowana do mostu. W przeciwieństwie do pasywów, aktywom masa robi źle.

Ed.
Wstawiłem przecinek, żeby mnie gramatyczne gestapo nie zhaltowało :D

To dlaczego strona SD przy schemacie BO podaje, że trzeba lutować masę z mostka?
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Orange

  • Gość
Może z rozpędu tak zrobili? Też miałem BO, też polutowałem masę do układu. Nie gadało jak trzeba, poszukałem, odlutowałem masę i banglało.  BTW były już takie pytania i tematy na tym forum.

Posty połączone: 02 Kwi, 2015, 17:02:58
Ed
a Livewire już podłączenia do masy nie mają na schematach... zbieg okoliczności?
« Ostatnia zmiana: 02 Kwi, 2015, 17:02:58 wysłana przez Orange »

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 423
  • It is useless, to resist.
No też tak w sumie sądzę, że musieli się pierdolnać. Livewire nie mają masy, Mastejny też nie bodajże, a BO tak. Ale z drugiej strony myślałem, że kuj wie co oni tam wymyślili, jaki nowy preamp czy jak. No w każdym razie doszliśmy do tego, że się rypnęli. ;)
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 375
    • CTG TV
Mayones seryjnie łączy BO z masą i wszystko bangla, to nie ma znaczenia, po prostu nie trzeba ich wpinać.
Na zdjęciu nic nie widać ogólnie, ja w takich wypadkach wpinam najpierw pojedynczo do gniazda - sprawdzam czy pickupy w ogóle działają. Później tylko do potencjometrów, a później dodaje przełącznik.
A w ogóle, to w Demonie są aktywy w standardzie? Masz dobre potencojmetry w ogóle?
mniut i piah

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
A w ogóle, to w Demonie są aktywy w standardzie? Masz dobre potencojmetry w ogóle?

Tak, w Demonie w standardzie są HB-105A, czyli koreański odpowiednik AHB-1, generalnie przelutowanie 1:1 powinno dać idealny efekt. W oryginale masy chyba nie było jak dobrze pamiętam.

Tak sobie teraz myślę, jak sygnał jest taki słaby, to jakby nie były zasilane, sprawdź czy odwrotnie nie podpiąłeś klipsa od baterii.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline baadamczyk

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 7
Dopiero udało się znaleźć czas żeby odpisać.  Generalnie sytuacja dość dziwna.  Zacząłem wczoraj w ramach frustracji mierzyć cały układ po kolei i w jakiś sposób wpadłem na pomysł żeby...  włożyć baterię na odwrót.  Działa :o

Zasadniczo zastanawiam się tylko o chu chodzi skoro wszystko było robione jak pod linijkę (inna polaryzacja?).

Tak,  w demonie są aktywy i nawet spoko gadają. Potencjometry wszystkie oryginalne :)

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline baadamczyk

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 7
Skoro działa to dzięki chłopaki za pomoc :D Swoją drogą,  dlaczego odpinacie masę z mostka?  Czy to czasem nie wywoła jakichś szumów?

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 375
    • CTG TV
mniut i piah

Offline baadamczyk

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 7
Więc co daje jak obiektywnie ta odpieta masa?  Jak to wpływa na brzmienie?

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 613
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
w zaden sposob, po prostu cie prąd nie popierdoli w niektorych przypadkach
i always go full retard

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
21 Odpowiedzi
20200 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Sty, 2009, 17:57:47
wysłana przez Cynic
1 Odpowiedzi
6829 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Lut, 2011, 02:43:16
wysłana przez Omlet
11 Odpowiedzi
7164 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Gru, 2012, 12:40:41
wysłana przez Stivo2005
19 Odpowiedzi
10581 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Kwi, 2013, 14:52:32
wysłana przez Yakus
6 Odpowiedzi
2321 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Gru, 2018, 19:36:52
wysłana przez postrzepiony