Autor Wątek: Bareknucle Nailbomb -mikrofonowanie/problem  (Przeczytany 3346 razy)

Offline IndependenT

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
Bareknucle Nailbomb -mikrofonowanie/problem
« 31 Sty, 2015, 18:26:58 »
Witam
czy w tej klasie przetworników może występować efekt mikrofonowania? pytam bo od jakiegoś czasu próbuję wyeliminować efekt mikrofonowania z brzmienia. W pierwszej kolejności wymieniłem pickupy na Bareknucle Nailbomb bo stockowe też piszczały, niestety to nie pomogło, wymieniłem kable na nowe z wyższej pólki, kupiłem bramkę szumów, dalej kupa. W końcu stwierdziłem że to head lampowy jest winny gdzie ustawiając gain na 1 pisk był odczuwalny a powyżej to już nie dało się grać, więc wysłałem go do serwisu. Ostatnio na próbie grałem na pożyczonym headzie kolegi i niestety efekt jest ten sam :( Czy to może być? pickup?

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Struny jak chuj :D

Spoiler

Offline Fizyczny

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
  • THALL
Może odległość przystawek od strun.
Panie, ta sama gita, ten sam przetwornik, też lampa(pewnie te same lampy na preampie) i nic takiego ni mom.
.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Postukaj kostką po pickupie przy włączonym wzmaku i wytłumionych strunach. Jak słychać stuki i piski, to pickup. Używasz jakichś efektów może?

Offline IndependenT

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
Fizyczny pickup ustawiałem w różnej odległości, niezależnie od tego czy był nisko lub wysoko, efekt był ten sam.
Aremenius wzmak pojechał do serwisu, jak wróci to się okaże czy to była zjebana lampa
Iwronk zrobię tak jak już będę miał wzmachol, efektów używam od groma ale piski są niezależnie od tego czy używam efektów, sprawdzałem wpinając gitarę bezpośrednio do wzmacniacza

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Może być też kwestia ekranowania cavity w sumie...

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Narysuj, jak podłączasz bramkę i jaką :)

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Jeśli to zapuszkowany pipak to może sie tak zdarzyć, ale skoro stokowe piszczały szukałbym gdzieś indziej.

Offline IndependenT

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
Jeśli to zapuszkowany pipak to może sie tak zdarzyć, ale skoro stokowe piszczały szukałbym gdzieś indziej.
nie jest zapuszkowany
Narysuj, jak podłączasz bramkę i jaką :)
bramka to mooer noise gate, podłączona w pętli ale to nie ma znaczenia bo piski są nawet jak gram, a bramka wycina zakłócenia tylko jak nie gram

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Jeśli to zapuszkowany pipak to może sie tak zdarzyć, ale skoro stokowe piszczały szukałbym gdzieś indziej.
nie jest zapuszkowany
Narysuj, jak podłączasz bramkę i jaką :)
bramka to mooer noise gate, podłączona w pętli ale to nie ma znaczenia bo piski są nawet jak gram, a bramka wycina zakłócenia tylko jak nie gram

Gdy grasz sprzęga w odczuwalny sposób?? Jeśli nie stoisz metr przed paczką, frontem do niej, to raczej straszna sprawa i na pewno coś masz w zestawie zjebutane.

Bramka jest podłączona w pętli, czyli za preampem - ma robotę do wykonania większą, niż za samą gitarą. Wepnij gitara -> bramka -> front input i obadaj zmiany. Nic to zapewne nie uleczy, ale może da Ci pogląd na to, co wprowadza do sygnału większe zamieszanie.

Gdyby trzeba było robić jakieś zaawansowane studium bez pomocy lutnika to (choć nie znam się na drutologii w samym wieśle) spróbowałbym zlutować pikap (jeden) na czysto, ominąć jakieś zbędne elementy, starannie prowadząc masę i hot tam gdzie trzeba. Może tu coś jest spierniczone?

Offline Ewolter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
  • Opanuj swoj GAS!
Może być też kwestia ekranowania cavity w sumie...
Też bym obstawiał to + to że przystawki wymieniłeś a elektronika pozostała ta sama?

Bramka działa dobrze bo wycina zakłócenia jak nie grasz.

Offline IndependenT

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
Ghost of Cain, gdy gram to nie jest sprężenie tylko pisk, podejrzewam że w elektronice może być coś zjebane, poczekam aż head wróci z serwisu wtedy będę mógł wykluczyć czy to elektronika czy head nawala.

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Ghost of Cain, gdy gram to nie jest sprężenie tylko pisk, podejrzewam że w elektronice może być coś zjebane, poczekam aż head wróci z serwisu wtedy będę mógł wykluczyć czy to elektronika czy head nawala.

No, bez usłyszenia tego nie zgadniemy co to za pisk i czemu wykluczasz sprzężenie.

A tego, no... pusty kabel wpięty we wzmak i lekko dotknięty, jaki daje efekt dźwiękowy? :)

Offline Ewolter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
  • Opanuj swoj GAS!
headzie kolegi i niestety efekt jest ten sam :(
dla mnie to co napisałeś odrzuca teorie z uszkodzonym twpoim head'em

Offline IndependenT

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
Ghost of Cain, gdy gram to nie jest sprężenie tylko pisk, podejrzewam że w elektronice może być coś zjebane, poczekam aż head wróci z serwisu wtedy będę mógł wykluczyć czy to elektronika czy head nawala.

No, bez usłyszenia tego nie zgadniemy co to za pisk i czemu wykluczasz sprzężenie.

A tego, no... pusty kabel wpięty we wzmak i lekko dotknięty, jaki daje efekt dźwiękowy? :)
tego nie wiem, sprawdzę jak head wróci z serwisu

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
18 Odpowiedzi
4854 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Sty, 2013, 15:03:56
wysłana przez peterrw