Autor Wątek: LINE6 -odgrzewanie kotletów... a może niezła okazja ???  (Przeczytany 8234 razy)

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 537
    • Toughest Firefighter Alive
Firma Line 6 postanowiła zarobić ponownie na tym samym co już wcześniej wymyśliła ;)
Przemalowała swoje Tone Porty na kolor czarny, żeby były takie niby bardziej PRO. Zmieniła nazwę na POD STUDIO...
Oto link do strony producenta:
http://www.line6.com/podstudio/
Jedyną ciekawostką jest to, że w cenie do komplety dorzucają plugin POD Farm...
Ceny w laudzie wyglądają 91/133/195 euro za odpowienio wersję GX/UX1/UX2...
Biorąc pod uwagę, że w tym samym cenniku sam POD Farm kosztuje 98 euro to jest dość ciekawa propozycja... Widocznie w tej cenie same pluginy się nie sprzedawały, więc dorzucili "gratis" przemalowanego tone porta i interes się kręci...
Tak, więc jak ktoś chciał kupić sam plugin to nie ma się co zastanawiać bo nawet jak się chce kupić w sklepach polecanych przez L6 online to czasem sam plugin jest droższy niż POD Studio z pluginem :)))

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Nie używałem, ale Stolnik twierdzi, że działa lepiej.
Chyba mu wierzę, bo już dawno się chłopak zorientował, że więcej na mnie nie zarobi bom biedny jak mysz kościelna... :)

Offline hmmtt

  • Gaduła
  • Wiadomości: 139
  • RG7421XL
Mam GX i POD Farm ze free.

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Ale to Pod Farm czy Pod Farm Plugin?
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline hmmtt

  • Gaduła
  • Wiadomości: 139
  • RG7421XL
Pluginy są płatne to samo z gearboxem.

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
Nie używałem, ale Stolnik twierdzi, że działa lepiej.
Chyba mu wierzę, bo już dawno się chłopak zorientował, że więcej na mnie nie zarobi bom biedny jak mysz kościelna... :)

EEE ale masz znajomych, co im przekazesz ;) Stołek sprzedaje, więc i chwali :) też bym tak robił.

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Kocham marketing L6... Rock Solid ASIO yeah... Exclusive latency-killing ToneDirect™ monitoring yeah... Lowest noise for recording guitar yeah...

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 537
    • Toughest Firefighter Alive
Ale to Pod Farm czy Pod Farm Plugin?
Na stronie napisane jest:
Cytuj
   
POD Studio™ USB interfaces feature the pro differences that produce album-quality recordings. Exceptional dynamic range, POD Farm™ plug-in for legendary POD® tones, and exclusive latency-killing ToneDirect™ monitoring—the POD Studio experience is second to none.

POD Studio interfaces boast these essential advantages:

    * POD Farm, the premium tone plug-in
    * Over 100dB signal-to-noise, the lowest noise for recording guitar
    * Exclusive latency-killing ToneDirect monitoring
    * 24-bit/96 kHz compatibility for sonically superior tracks
    * Rock-solid drivers
    * And tons more

a w ogóle to jest jakaś różnica??

Pluginy są płatne to samo z gearboxem.
?? nie rozumiem o co chodzi...
Kupujesz PODa Studio i oprócz samego sprzętu dostajesz plugina w cenie.

Lordzie to zdjęcie mnie rozjebało... pomyślałem dokładnie to samo jak zobaczyłem przemalowane tone porty...
« Ostatnia zmiana: 26 Lis, 2008, 23:33:05 wysłana przez fireboy »

Offline hmmtt

  • Gaduła
  • Wiadomości: 139
  • RG7421XL
bajer polega chyba na tym ze plugin działa jak wtyczka vst i nie musisz mieć tp.

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 537
    • Toughest Firefighter Alive
Ale z tego co kojarzę to POD Farm to jest właśnie plugin... może pewnie też działać jako stand alone, ale można też wykorzystać w jakimś programie (np Reaper - polecam) jako wtykę VST i nakładać na np wcześniej nagraną czystą gitarę (tak jak to robi Amplitube i inne tego typu pluginy)... ja to przynajmniej tak rozumiem.

Offline hmmtt

  • Gaduła
  • Wiadomości: 139
  • RG7421XL
Nie sądze, zaden mi program nie wykrywa go jako wtyczki. POD farm to taki ładny gearbox z poprawionymi presetami. Dla mnie zdecydowanie lepszy.

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Ten POD Farm co dają gratis to tylko jako standalone działa.
Za plugin VST to już trzeba bulić.
Tak jest z Tone portami.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 537
    • Toughest Firefighter Alive
Panowie czy wy chociaż weszliście na tą stronę co podałem linka ??? A jak tak to czy coś czytaliście czy tylko obrazki oglądacie ;)
Jest wyraźnie napisane (dla tych co słabo widzą pogrubiłem :D ):
Cytuj
Key Features
  Lowest noise for recording guitar (12dB more dynamic range than similar interfaces)
  Exclusive latency-killing ToneDirect™ monitoring
  Up to 24-bit/96 kHz recording    
  POD Farm plug-in (Mac® AU/RTAS®/VST® and Windows® RTAS®/VST®)
   18 immortal guitar amps with 24 cabs
   5 thumping bass amps with 5 cabs
   29 stunning stompboxes and studio effects
   6 warm and colorful mic preamps
  Ideal for use with Cubase®, Logic®, Garageband®, Pro Tools®, Cakewalk® and other pro recording platforms
  Includes Ableton® Live Lite Line 6 Studio Edition 8-track recording software and RiffWorks™ T4 recording software for instant pro recording and idea capture right out of the box
   USB 1.1 and 2.0 compatibl

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
To jak dla mnie bomba.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
bomba?? Za podobną kasę, raczej kupiłbym Revalvera mk III, nawet HP jeśli full nie można...
Chociaz faktycznie jeszcze DI BOX, wtedy by sie przydał jeśli się ma syfiastą karte.

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
bomba?? Za podobną kasę, raczej kupiłbym Revalvera mk III, nawet HP jeśli full nie można...
Chociaz faktycznie jeszcze DI BOX, wtedy by sie przydał jeśli się ma syfiastą karte.
Dokładnie moje odczucia. Dziś pograłem sobie na MK III standalone i rozważam sprzedanie POD'a, bo mi nie potrzebny nawet do ćwiczeń... (już nie mówię o nagrywaniu).

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
No właśnie jeszcze kwestia tego żeby mieć gdzie podpiąć tę gitarę.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 537
    • Toughest Firefighter Alive
Dokładnie... jak ktoś ma takie zintegrowane gówno jak moja karta to takie rozwiązanie jest całkiem całkiem. Biorąc pod uwagę, że w cenie samego plugina mamy jakby gratis zewnętrzną dźwiękówkę... przy czym z tego co czytałem o toneportach to raczej większość pozytywów... Oczywiście należy też wziąć pod uwagę, klasę cenową. To jest sprzęt to home recordingu a nie pro czy chociażby semi pro... a słyszałem na prawdę fajnie brzmiące nagrania  z tone porta.
Z tego co pamiętam z lektury forum to Lord ma jakąś wypaśniejszą kartę na firewire, więc dla takich osób faktycznie revalver może być lepszy... Zainstalowałem demo i powiem że brzmienie jest niezłe... nawet na mojej gównianej integrze... dobrze, że ktoś wymyślił asio4all bo inaczej byłaby totalna klapa, a tak chociaż latencje są znośne...

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Z tego co pamiętam z lektury forum to Lord ma jakąś wypaśniejszą kartę na firewire, więc dla takich osób faktycznie revalver może być lepszy...
Na zachodnim rynku ta karta to budżetowy low-end... Tylko w Polsce jak zwykle współczynnik ceny do jakości jest nie taki jak powinien :'(

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 537
    • Toughest Firefighter Alive
Co nie zmienia faktu, że jest nieporównywalnie lepsza od tego co większość z nas ma zintegrowane na płytach głównych... bez względu na cenę...

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
16 Odpowiedzi
17681 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Kwi, 2008, 20:03:24
wysłana przez nikt
7 Odpowiedzi
3688 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Cze, 2008, 09:08:12
wysłana przez hofiman
11 Odpowiedzi
6281 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Paź, 2008, 20:59:18
wysłana przez Testorrob
20 Odpowiedzi
12800 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Kwi, 2009, 21:07:41
wysłana przez hofiman
3 Odpowiedzi
1828 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Cze, 2009, 23:54:04
wysłana przez matt-disdain