Autor Wątek: Mysz z side scroll  (Przeczytany 2724 razy)

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 588
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Mysz z side scroll
« 16 Sty, 2015, 11:55:20 »
Po kilku miesiacach uzywania Applowej myszy doszedlem do wniosku, ze w DAWach zajebista sprawa jest side scroll (a nawet i 360 degree scroll). Zajebiscie to usprawnia prace, szczegolnie jak projekt rosnie i trzeba we wszystkich kierunkach przewijac, przyblizac, oddalac itd. Problem w tym, ze ta Applowa mysza do najwygodniejszych nie nalezy, nie wspominajac ze material, z ktorego jest zrobiona, strasznie lapie brud z moich spoconych lap. No i pytanie, ktos z Was widzial jakies inne myszki z mozliwoscia scrollowania w kazdym kierunku (a przynajmniej gora-dol/prawo/lewo)? Rownie dobrze moze byc tez i trackpad (czyli to cos z ta kulka na wierzchu :) ). Probowalem uzywac Apple touchpad, jest fajny, obsluga gestow rewelacyjna, niestety jak przy kazdym touchpadzie, boli mnie nadgarstek, tak wiec ta opcja odpada.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Mysz z side scroll
« Odpowiedź #1 16 Sty, 2015, 13:03:34 »
W Abletonie przewijam na boki zwykłym scrollem, ale trzymając klawisz CTRL albo SHIFT, nie pamiętam, bo robię to już odruchowo. Spróbuj :)

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 588
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: Mysz z side scroll
« Odpowiedź #2 16 Sty, 2015, 13:11:52 »
Fakt, nie pomyslalem o tym. W Logic mam zoom z ALTem, do czego tez sie wlasnie scroll we wszystkie strony przydaje (prawo/lewo to normalny zoom, gora/dol to rozszerza albo zweza sciezki). Sprawdze to jednak pytanie dalej aktualne.

Orange

  • Gość
Odp: Mysz z side scroll
« Odpowiedź #3 17 Sty, 2015, 01:05:03 »
Ja używałem takiej reanimowanej od MrJ:


Teraz mam trackballa.

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 588
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: Mysz z side scroll
« Odpowiedź #4 17 Sty, 2015, 13:36:59 »
Fajna mycha. Trackballem tez bym nie pogardzil ale nie zmienia to faktu, ze dwa scrolle musze (chce) miec.

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Odp: Mysz z side scroll
« Odpowiedź #5 17 Sty, 2015, 17:31:13 »
Ta myszka była-moja-obecna- @Orange nie miała przełącznika dpi. Ale poza tym taka sama.

Btw przekurwazajebista była - mała, stosunkowo ciężka jak na swoją wielkość (tak, to zaleta), dwa gumowe scrolle,  dwa dodatkowe przyciski. I tania do tego, coś 35 zeta dałem. Gdyby nie głupie naderwanie kabla, to miałbym ją do dzisiaj czyli już 10ty rok :o :tak: :D

PS. Żyje jeszcze? :)
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Orange

  • Gość
Odp: Mysz z side scroll
« Odpowiedź #6 17 Sty, 2015, 20:30:32 »
yup. w trzecim kraju dalej mizia.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
7 Odpowiedzi
1794 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Sty, 2012, 18:00:49
wysłana przez Rachet
0 Odpowiedzi
678 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Cze, 2014, 21:18:39
wysłana przez emg13
3 Odpowiedzi
907 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lis, 2014, 13:36:14
wysłana przez lordgreg33