Autor Wątek: Gryfik w 7 skervesenach ;)  (Przeczytany 5167 razy)

Offline ravravrav

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 3
Gryfik w 7 skervesenach ;)
« 23 Sty, 2015, 11:28:19 »
Witam, takie do posiadaczy 7 strunowych skervesenów. Nie ukrywam, że mocno nad zakupem takiego się zastanawiam tylko ciekawi mnie jak będzie leżał mi ichniejszy gryf ;) Szczęśliwców posiadających taką gitarę chciałbym spytać o jakieś porównania najlepiej do innych 7demek (zwłaszcza Ibanez, Mayones)? I licząc na szczęście jeszcze spytam czy ma ktoś może taką gitarę na terenie Wrocławia i pozwoliłby ją chwilę ograć przykładowo w zamian za jakiś złocisty trunek? :)

Offline GhostAT69

  • Gaduła
  • Wiadomości: 105

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Gryfik w 7 skervesenach ;)
« Odpowiedź #2 23 Sty, 2015, 11:34:52 »
Dokładnie, najlepiej zrobisz pytając u źródła ;)

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Gryfik w 7 skervesenach ;)
« Odpowiedź #3 23 Sty, 2015, 11:53:25 »
No ok, ale co ja moge odpowiedzieć  ::) . Dziwne by było gdybym napisał ze Mayo czy Ibek robi wygodniejsze.
Gdyby tak było, to po cichu w domu, jak nikt nie widzi grałbym na czymś innym.
Pytanie niestety nie jest do mnie, bo choć uważam nasze gryfy za najwygodniejsze pod słońcem, to na pewno znajdzie się ktoś o odmiennym zdaniu i pewnie bedzie miał rację bo dla niego inny kształt gryfu może być wygodny.
Nasze, ogolnie mowiać DAT neck, czyli te z "plaskaczem" od dołu  IMO są wygodne fchooi i osobiście nie chce już innego. Nie są jednak najcieńsze i nawet nie mają być najcieńsze. Mają być nawygodniejsze !.

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Odp: Gryfik w 7 skervesenach ;)
« Odpowiedź #4 23 Sty, 2015, 12:00:21 »
Nooo, grałę i są bardzo wygodne. Było to 1sze wiosło na jakim wcześniej nie grałem, wziąłem do łapy i po prostu grałem nie zastanawiając się nad profilem gryfu. W każdym innym wiośle jakie ogrywam jest zawsze to uczucie, że grasz, ale to nie to ;)
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Franq

  • Gość
Odp: Gryfik w 7 skervesenach ;)
« Odpowiedź #5 23 Sty, 2015, 12:08:16 »
Potwierdzam DAT neck jest super :P

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Gryfik w 7 skervesenach ;)
« Odpowiedź #6 23 Sty, 2015, 12:25:09 »
Wygoda gryfu to kwestia tak indywidualna, że chyba nie ma sensu się na ten temat rozwodzić. Porównanie też wg. mnie nie bardzo ma sens, bo ze składowych masz m.in. profil, grubość, szerokość, zakończenie przy podstrunnicy i wiele innych czynników- jeden z nich zmienisz, a gryf może być totalnie inny w odczuciu. Co można na pewno napisać, że gryfy są przemyślanie zaprojektowane i masz kilka profili do wyboru, które można dopasować indywidualnie do swojego stylu i układania dłoni podczas gry. Dajmy na to taki DAT neck powstał z myślą o graniu szerokich akordów i patentów kiedy kciuk ustawia się w dolnej części gryfu (jest tam wyprofilowany kant o który opierasz kciuka). Inny profil to taki z odwrotną do MM Axisa asymetrią, osobiście chyba mój ulubiony. Miałem też w ręku taki, który wydawał się symetrycznym, dość "standardowym" profilem o średniej grubości typu D. Także nic tylko ograć  kilka lub ew. wspólnie z doświadczonym doradztwem Skervesena dojść, który z profili będzie najbardziej dla Ciebie odpowiedni. Jeśli bywasz w Krakowie i pisząc o złotym płynie nie masz na myśli moczu (chyba, że to mocz kuropatwy) to mogę udostępnić Ci moje Skerveseny do podotykania (a może i nie tylko, if you know what I mean... ;) )
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Gryfik w 7 skervesenach ;)
« Odpowiedź #7 23 Sty, 2015, 13:25:39 »
........... Jeśli bywasz w Krakowie i pisząc o złotym płynie nie masz na myśli moczu (chyba, że to mocz kuropatwy)....

Parskłę :D

Offline ravravrav

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 3
Odp: Gryfik w 7 skervesenach ;)
« Odpowiedź #8 23 Sty, 2015, 13:57:10 »
Jeśli bywasz w Krakowie i pisząc o złotym płynie nie masz na myśli moczu
Pisałem o złotym trunku a nie płynie :P  A co do mojego bywania w Krakowie - to nie bywam. Tyle, że jeśli nigdzie we Wrocławiu nie uda mi się ograć to możliwe że wpadłbym do krk właśnie po to. Tak jeszcze pięknie zaznaczyłeś skerveseny w liczbie mnogiej, masz gdzieś jakąś wirtualną galeryjkę z opisem tego co tam Ci zalega? :)
« Ostatnia zmiana: 23 Sty, 2015, 14:10:01 wysłana przez ravravrav »

Offline krzy1125

  • Gaduła
  • Wiadomości: 368
Odp: Gryfik w 7 skervesenach ;)
« Odpowiedź #9 23 Sty, 2015, 13:59:25 »
ja mam Skerva z DAT Neck i jest .... inny niż wszystkie  :D

a tak na serio, opcja tego gryfu jest naprawdę bardzo przemyślana i jak dla mnie gra się na tym bardzo wygodnie, nie jest najcieńszy z tych na których grałem ale bardzo przyjazny dla łapy, nie za gruby nie za chudy, dobrze w łapie leży, zwrócę jeszcze uwagę na doskonałe wykończenie końcówek stalowych progów, co sprawia że gryf jest jeszcze przyjemniejszy, żeby nie przesłodzić zaznaczę, że po takim wykończeniu progów widać w moim wiośle skazy na bindingu ale wygoda gry jest niepodważalna i najważniejsza  :headbang:

PS grałem wcześniej na wielu wiosłach między innymi: Loomis, Blackjack C7, Ibanez RG 7621, dwa customy od Pasa, Flame EXG-7, Pas 7th Heaven Custom, PAS 8 Custom, ESP 7 (model Carpentera nie pamiętam symbolu) i wiele innych na których grałem krótko i przypadkiem więc pominę i w mojej prywatnej klasyfikacji:

1. Skervesen - za myk z asymetrcznym gryfem i wykończeniem progów
2. Ibanez 7621
3. PAS 8 Custom
4. Pas 7th Heaven Custom
5. ESP 7
6. Loomis
7. EXG 7
8. Blackjack C7

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 397
  • HUE
Odp: Gryfik w 7 skervesenach ;)
« Odpowiedź #10 23 Sty, 2015, 14:43:11 »
Co 7mek to powiem Ci że Skrvesę może nieźle zaskoczyć, gryf jest o dziwo na tyle wygodny że nie rozpoznałem u Tadka z Materii że ma skalę o 1,5 cala większą niż moja, tak wygodne skurczybyki są!

Jak ostatnio byłem w Gdańsku to ograłem sobie kilka gitar, wcześniej oczywiście również, od razu wspomnę że mowa tutaj tylko o siódemkach które dane mi było ograć przez dłuższą chwilę i tak:
1. Schectery:
 a) Garza - no ni chuj te ich 26,5' czuje się jakby miało jakieś pierdolone 28' czy więcej
 b) Loomis - dupy nie urywa ale tragedii też nie ma
 c) Hellraiser - grałem krótko po wizycie u Skervów więc odczucia raczej ni chuj przyjemne nie były :D
 d) Damient Elite - przyjemny aczkolwiek czegoś mu do konkretu brakowało

2. Flame EXG7 - moja pierwsza siódemka aktualnie leży na kolankach, świetny gryf, lekko listwa ale dla mnie jest zajebiście wygodny i naprawdę sporo ów gita dała mi do umiejętności grania dzięki temu że częściej po Nią sięgam z racji właśnie wygody :)

3. Ibanez i Jackson (modeli ni chu nie przypomnę) - w obu przypadkach bardzo meh, Jackson trochę szerszy, ale nawet listwa w Ibie mi nie poszedła, po prostu brakowało tego czegoś

4. Skervesen Raptor - no i kurwa to jest jakbyś wsiadł do jebanego Ferrari zaraz po przejażdżce jakimś niegodnym Porshe, świetnie wykonany, dobry feel, no i jak wspomniałem wcześniej niespodziewana wygoda, ostatnio pykałem podczas wizyty na 25,5'-27' Raptorze, za pierwszym razem na Jarkowej chiRopterze, no a najwcześniej miałem styczność z Raptorem od @Myxu, za każdym razem paluchy szły gdzie chciały, ni było niespodziewanych stopów (nie kurwa, nie metali :D ) i nieprzyjemności, naprawdę zajebiście przemyślany gryf :)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 827
Odp: Gryfik w 7 skervesenach ;)
« Odpowiedź #11 30 Sty, 2015, 20:40:15 »
Się znam, bo pisze o tym ludziom po ileś godzin dziennie - więc się nie wypowiem :D.
Paczki z głów!

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
Odp: Gryfik w 7 skervesenach ;)
« Odpowiedź #12 30 Sty, 2015, 21:45:29 »
Nie rozumiem po chuj ten temat. Wszystcy wiedzą, że cieńsze gryfy grają szybciej. A Schecter to kije bejsbolowe.
Temat do zamknięcia.

Spoiler

Offline ravravrav

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 3
Odp: Gryfik w 7 skervesenach ;)
« Odpowiedź #13 02 Lut, 2015, 08:09:17 »
Ty nie rozumiesz, mi się temat przydał :)