Autor Wątek: Pomoc przy doborze kolumn do wokalu  (Przeczytany 4257 razy)

Offline Jegor

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 4
Pomoc przy doborze kolumn do wokalu
« 06 Cze, 2014, 16:22:25 »
Witam!

Szukam jakichś tanich kolumn/ kolumny do wokalu. Do grania na próbach i na malutkich koncertach. Przyznam, że mój budżet nie jest zbyt duży. Nie oczekuje wspaniałej jakości po tych kolumnach, byleby było słychać mnie i żebym nie musiał krzyczeć oraz żeby mało było szumów.  Nie mam nic przeciwko używanym. Wzmacniacze gitarowe i basowy są nieco poniżej 100 W. Co moglibyście mi polecić, żeby wokal się przebił i był na dość dobrym poziomie głośności. Muzyka rockowo- hardrockowa.  ;)

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
alto ts112


Sent from my iPad using Tapatalk

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Jak maly budzet to Superlux SF12A sprobuj, cena to nieco ponad polowa Alto, a powinno SPOKOJNKE przebic sie w kazdej kapeli.
http://www.thomann.de/pl/superlux_sf12a.htm
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Jegor

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 4
A jeszcze z ciekawości czystej. Na jednym forum zaproponowali mi bym zainteresował się starymi kolumnami(Vermonami) bo podobno brzmią lepiej/są głośniejsze niż niektóre tanie, które dziś się produkuje. Zastanawiam się czy takie 20 letnie kolumny wytrzymały by próbę. Coś takiego http://olx.pl/oferta/kolumny-estradowe-vermona-CID751-ID4LArd.html#3ffa268f35 Co myślicie?

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
Superlux - połowa ceny ale i połowa mocy Alto.

Posty połączone: 07 Cze, 2014, 09:05:33
20 lat tyrania kolumn estradowych... być może głośniki do wymiany i zaczyna się zabawa w skarbonkę :)

Plus - wzmacniacz do nich potrzebujesz. Na plus że dwie są, ale w tej cenie i tym wieku traktowałbym je jako obudowy do kolumn.
« Ostatnia zmiana: 07 Cze, 2014, 09:05:33 wysłana przez y »

Offline Jegor

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 4
A szkoda ;/ Bo to byłaby całkiem fajna oferta, choć wydawała się mało realna. Tylko właśnie budżet dopóki nie zaczniemy częściej grać na kolumny nie jest zbyt wielki, właściwie tak 600 to bym miał. Bo tak naprawdę wydawanie np. 2 tys złotych póki co jeszcze mi się nie opłaca niestety. A mieć na czym grać trzeba

Posty połączone: 07 Cze, 2014, 11:57:44
http://www.elestra.pl/index.php?p513,b-8-cx-kolumna-100-w A takie? Co sądzicie?

Posty połączone: 08 Cze, 2014, 14:47:55
Albo to. Ktoś coś słyszał o tej firmie? http://olx.pl/oferta/kolumna-estradowa-azs-15-750w-mocna-tanio-polecam-w-wa-CID751-ID4INVN.html#a32a7d5a73
« Ostatnia zmiana: 08 Cze, 2014, 14:47:55 wysłana przez Jegor »

Offline Mr.Pineapple

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 61
Jak masz kupować taki crap to wgl nie kupuj bo szkoda kasy.
Dozbieraj i kup alto ts112. Jak na tę cene to jest zajebisty sprzęt.
Skill?! A na co to komu?

Offline Nightmarishreaper

  • Pr0
  • Wiadomości: 832
  • ÞUNGR HNÍFR. Þessi hnífur á að vera þungur.
    • Dimension Eleven
Z tymi używkami to generalnie bym uważał, bo mają na pewno nalatane milion godzin i jakiś remoncik może Cię niestety nie ominąć. Jeśli ja bym miał kupować kolumny pod wokal i chciałbym względnie tanio, to bym celował w jakieś używki na przykład Yamaha, może Reloop.

Offline Jegor

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 4
A Yamaha A4115H aktywna? Nada się, 250 Watt?

Offline Nightmarishreaper

  • Pr0
  • Wiadomości: 832
  • ÞUNGR HNÍFR. Þessi hnífur á að vera þungur.
    • Dimension Eleven
Jasne, czemu nie... ale drugą do pary mieć raczej musisz. Szukaj nawet z ciut mniejszą mocą, ale żeby były koniecznie dwie. Jak się zacznie sound kotłować z ampów, to jedna paczka może się okazać zbyt mało (ale to też zależy jak tam głośno gracie na salce i jaką macie akustykę, etc.). Ja osobiście z reguły używam pasywów... no, ale wiadomo wtedy dojdą Ci jeszcze koszty końcówki mocy minimum.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
0 Odpowiedzi
2048 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Lut, 2011, 10:07:52
wysłana przez p0ison
15 Odpowiedzi
5039 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Wrz, 2011, 22:54:23
wysłana przez Marc!n
3 Odpowiedzi
3361 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Lis, 2011, 09:33:43
wysłana przez regecore
4 Odpowiedzi
1755 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Sty, 2012, 22:08:23
wysłana przez Vicol
3 Odpowiedzi
3900 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Lip, 2013, 14:25:30
wysłana przez Trociniak