Autor Wątek: 3x NAD  (Przeczytany 1577 razy)

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
3x NAD
« 05 Cze, 2014, 21:14:07 »
  Dawno się niczym nie chwaliłem bo i dawno nic nie zmieniałem w swoim zestawie. Po ponad 3 latach jednak nadszedł czas na powiew świeżości i postanowiłem zmienić amp. Okazało się to arcy trudnym zadaniem gdyż poprzeczka postawiona wysoko, Cornford Hellcat był genialny. Zacząłem się ostro zastanawiać nad jego wadami i wyszło mi, że clean nie do końca był taki jakby chciał, przez małą moc wzmaka miał za mało headroomu i dynamiki. Na początku było to dla mnie nawet jego zaletą ale z czasem preferencje brzmieniowe uległy zmianie. Nie potrafiłem się zdecydować na żaden konkretny wzmak, więc wykorzystałem wszystkie okazje jakie się akurat trafiły i tak oto wszedłem w posiadanie tego co widzicie na zdjęciu poniżej.

 

Niestety muszę z tej trójki wybrać jeden gdyż nie stać mnie na trzymanie trzech ampów. Który zostanie, tego na chwilę obecną nie wiem...
« Ostatnia zmiana: 05 Cze, 2014, 21:54:38 wysłana przez Pneumonia2 »

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 457
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Brudne Brzmienie
Odp: 3x NAD
« Odpowiedź #1 05 Cze, 2014, 21:37:11 »


Na bogato! Bardzo mię interesuje co zostanie :) Gratsy!
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Profile na Tonexa, Kempera i inne -> https://brudnebrzmienie.pl/

Offline Dun

  • TW
  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
Odp: 3x NAD
« Odpowiedź #2 05 Cze, 2014, 23:30:58 »
Bogner, Bash, Boogie...

Ja bym radził zostawić...

Spoiler

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
Odp: 3x NAD
« Odpowiedź #3 05 Cze, 2014, 23:45:15 »
zostaw TYLKO te na literę 'B' i po problemie :)

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 590
  • Biegnę ci wpierdolić.
Odp: 3x NAD
« Odpowiedź #4 06 Cze, 2014, 00:05:23 »
Przerobiłem je wszystkie, został...

Spoiler

Aniłej, graty i cierpliwości w poszukiwaniu własnego soundu :)

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Odp: 3x NAD
« Odpowiedź #5 06 Cze, 2014, 00:08:51 »
Który diezel, mnie właściwie chyba tylko herbert jakoś tam ciekawi, z VH4 mialem do czynienia i raczej mnie nie zaciekawił, acz musiałbym go mieć w domu żeby się rzetelnie wypowiedzieć.

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 590
  • Biegnę ci wpierdolić.
Odp: 3x NAD
« Odpowiedź #6 06 Cze, 2014, 00:13:01 »
Który diezel, mnie właściwie chyba tylko herbert jakoś tam ciekawi, z VH4 mialem do czynienia i raczej mnie nie zaciekawił, acz musiałbym go mieć w domu żeby się rzetelnie wypowiedzieć.

Herbi właśnie, mi VH4 jakoś też nie leży. Jaką masz pake do tego wszystkiego?

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Odp: 3x NAD
« Odpowiedź #7 06 Cze, 2014, 00:18:56 »
mesa stiletto 2x12 i lonestar 2x12 w obu 1x V30 1x blackshadow. Taki zestaw gra bardzo pełnym pasmem, z mesą i bashem czad z bogdanem już nie koniecznie. 

Posty połączone: 07 Cze, 2014, 18:18:41
Jeżeli to kogoś interesuje to zapadła dzisiaj decyzja odnośnie Basha. Ma tak zajebisty przester, że tylko dla niego warto go zostawić :) Natomiast biorąc pod uwagę, że mi w domu potrzebny jest do ćwiczenia krancz który akurat mocną stroną Basha nie jest to pójdzie on do naszego drugiego gitarnika. Łącznie na próbie testowaliśmy 4 wzmaki w różnych konfiguracjach (był jeszcze MG Fendmes, który niedługo idzie w świat)no i bash plus bogner lub mesa zawsze świetnie wypełniał sound. Co do bognera i mesy to nadal nie podjąłem żadnej decyzji. Na Mark IV gra się rewelacyjnie, lekko i przyjemnie, czysty jest mistrzowski i ma bardzo szeroki zakres regulacji treble co dla mnie jest ogromnym plusem. Często gram jazzowe historie i mese da się fajnie zamulić. Kanał drugi z gainem na maksa (oczywiście potek wyciągnięty bo to push-pull) dopalony ep boosterem jest tak śpiewny, że nic tylko się zachwycać :). Kanał Lead z odpowiednio ustawioną korekcją pre gain i parametrycznym eq również oraz wyciągniętymi potkami gain i presence brzmi świetnie i bardzo dobrze się miksuje z kapelą na riffach. Jedynie fajnie brudzącego się czystego uzyskać nie potrafię. No i ten wiatrak...
Bogner to największa zagadka, z gibolem uzyskałem idealny (dla mnie) brudny clean, z MM narazie nie umiem ich zgrać. Niestety przesterów nie czuję, to kompletnie inny wzmak niż wszystko co do tej pory miałem. Corn i mesa są jakoś podobne a bogner to inna planeta. Mimo iż na chwilę obecną podoba mi się najmniej, to zastanawiam się czy aby nie będzie tak jak było z cornem. Na początku mnie nie powalił, ale wiedziałem jak brzmi w rękach innego gitarnika i się zawziąłem, zacząłem ćwiczyć i nagle okazało się, że to rewelacyjny wzmak. Bogner  już teraz zmusza mnie do pracy, więc daje mu chwilkę i po kilkudziesięciu godzinach spędzonych tylko z nim znowu odpalę mese i wtedy może podejmę decyzję.   
« Ostatnia zmiana: 07 Cze, 2014, 18:18:41 wysłana przez Pneumonia2 »