Autor Wątek: Niu NabuRack Dej  (Przeczytany 3485 razy)

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 369
    • CTG TV
Niu NabuRack Dej
« 11 Maj, 2014, 20:49:01 »
Wiem, że nie jesteśmy pierwsi, ale dawno się niczym nie chwaliłem.

Zrezygnowaliśmy totalnie z nagłaśniania, nawet z monitorów i wskoczyliśmy na odsłuchy douszne polecone przez Franq (za co wielkie dzięki).
PODami przez midi steruje Reaper, PODy wchodzą do MOTU UltraLite MK3, który rozsyła wszystko do odsłuchów, nagrywania etc.
Oprócz tego spięliśmy z MOTU bębny, całkowicie nagłośnione.. Stopki coś nie możemy ogarnąć więc może trigger, ale to się zobaczy.

A i w racku siedza HD500 zwykłe, zmieściły się więc po co przepłacać :D
Brakuje tylko bezprzewodów do gitar, ale że nie gramy gigów jeszcze, odpuszczamy.

Ogólnie to chcemy wyjść kablem z całym zajebistym miksem prosto do FOHa, czy się uda - okaże się.

No i tak to leciało:



Za lapkiem widać mikserek, chcemy nim wypuścić odsłuch dla perkusisty, żeby miał regulacje wszystkiego osobno.

No! I tyle :)
mniut i piah

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Odp: Niu NabuRack Dej
« Odpowiedź #1 11 Maj, 2014, 23:16:58 »
Więcej fot!

I graty, też kiedyś coś takiego planuje :)
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline Hajtosek

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 25
Odp: Niu NabuRack Dej
« Odpowiedź #2 12 Maj, 2014, 09:05:17 »
Gratzy. Może jakiś materiał video, przedstawiający tą bestyjkę w akcji.

Franq

  • Gość
Odp: Niu NabuRack Dej
« Odpowiedź #3 12 Maj, 2014, 09:45:25 »
Super!

My mamy bardzo podobną konstrukcję tylko jeszcze skyrzni brak. Gramy z  mikserem, tam podpięty Pod Hd 300 i Kemper. Bas ze wzmaka w linię. Wokale. I moduł perkusyjny. Dodatkowo jest lapek, który steruje kemperem. Leci z niego klik i ambient na przody. Z miksera mamy 4 odsłuchy (każdy reguluje sobie co chce) a perkusista ma odsłuch z interfacu (ogólny+klik). Nigdy mi się lepiej nie grało.

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Odp: Niu NabuRack Dej
« Odpowiedź #4 12 Maj, 2014, 09:49:44 »
Troszke offtop. Pany jak robicie, że sam ambient leci na przody, a garowy dostaje go z klikiem?
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Odp: Niu NabuRack Dej
« Odpowiedź #5 12 Maj, 2014, 11:37:47 »
u nas jest rack 6U
2u axe std
1u tascam us1800
1u behringer ha8000
1u patch panel + l6 g30 z tyłu
1u szuflada na lapka

polecam każdemu podobne zestawy.
wszystko idzie do interfejsu, jest miksowane w DAW i puszczamy full mix na odsluchy dla kazdego + jest tego tylko 6u i nikt mi nie powie ze nie jest mobilne bo do lanosa wchodzi :D
i always go full retard

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Odp: Niu NabuRack Dej
« Odpowiedź #6 12 Maj, 2014, 12:22:53 »
Rewela , za to właśnie cenie cyfry , pełna mobilność i niezależność + super mix na przody.
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Odp: Niu NabuRack Dej
« Odpowiedź #7 12 Maj, 2014, 12:40:49 »
Aż mi się Living Colour przypomniał :D... Fajnie to wygląda, schludnie. Pytanie: Jakich odsłuchów dousznych używacie? Bo se chyba też szukam.
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Franq

  • Gość
Odp: Niu NabuRack Dej
« Odpowiedź #8 12 Maj, 2014, 14:26:48 »
Troszke offtop. Pany jak robicie, że sam ambient leci na przody, a garowy dostaje go z klikiem?

W DAWie ustawiasz na ścieżkach inne wyjścia dla ambientu i inne dla metronomu czy całego miksu. Ja wysyłam metronom z programu do miksera na osobny kanał i każdy go sobie miksuje ile chce w odsłuchu. Jeśli nie masz miksera to z poziomu interfacu też możesz (jeśli ma więcej wyjść).

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 369
    • CTG TV
Odp: Niu NabuRack Dej
« Odpowiedź #9 12 Maj, 2014, 18:31:32 »
@Hajtosek
Posłuchaj sobie naszych nagrań, tak brzmimy zawsze :D

Odsłuchy:
http://www.thomann.de/pl/ld_systems_mei_100_g2.htm

Tak jak pisał Franq w odpowiednim temacie, słuchawki warto zmienić, sa mocno srednie chociaz idzie wydolić.

Z odsłuchem zrobilismy sobie tansza wersje, jeden nadajnik do dwoch odbiornikow. Garowemu wrzucamy właśnie wszystko do regulacji, u nas zostaną chyba tylko bębny w uszach i ambienty. No i my :D
Bas wpinalismy przez PODa basowego.
Wokalu znowu nie ma więc się nie martwimy tym na razie :)
mniut i piah

Franq

  • Gość
Odp: Niu NabuRack Dej
« Odpowiedź #10 12 Maj, 2014, 20:09:53 »
Posłuchaj sobie naszych nagrań, tak brzmimy zawsze :D

Chciałbyś ;)
Imo aż tak kolorowo to nie jest. Presety do grania na żywo musiałem zmodyfikować bo siarzą na Alto np. Trzeba zawsze więcej górki wyciąć i mniej presence dać. Do tego kluby mają różne przody. Na pewno nie jest jak na nagraniu ale może być całkiem blisko ;) Mówimy tu wciaż o brzmieniu gitar i basu, z perką to już co innego.

Na pewno nie zamieniłbym takiego rigu z powrotem na heada i pakę, które dla mnie brzmią lepiej tylko jak grasz mały koncert i nie ma nagłośnienia na przody (poza wokalem rzecz jasna). Do tego prawdopodobieństwo, że akustyk ustawi Ci dobrze mikrofon i fajnie wykręci na stole brzmienie jest bardzo małe (z doświadczenia). A tutaj dostaje tylko kabel od Ciebie i (prawie) na tym koniec.

Do tego nie trzeba tyle targać.


Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 369
    • CTG TV
Odp: Niu NabuRack Dej
« Odpowiedź #11 12 Maj, 2014, 22:24:52 »
Szczerze Ci powiem, że na Alto to nam nic nie siarzy.
Jak gramy we dwóch, z puszczonymi garami z tracka to brzmi bardzo podobnie.
mniut i piah

Franq

  • Gość
Odp: Niu NabuRack Dej
« Odpowiedź #12 13 Maj, 2014, 08:18:31 »
Bo gracie cicho pewnie ;)

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 369
    • CTG TV
Odp: Niu NabuRack Dej
« Odpowiedź #13 13 Maj, 2014, 17:15:43 »
No nie będę sie kłocił heh ;)
Z doświadczenia wiem, ze lepiej jak jest live za duzo gory, bo zawsze mozna sciac, gorzej jak jest za malo i jest muł.
Ale jak to wyjdzie na przodach, sie okaze.
mniut i piah