Autor Wątek: gibson 500T vs seymour duncan alnico II pro slash  (Przeczytany 3534 razy)

Offline slasher

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 3
Witam wszystkich gotarowiczów mam pytanie bo niedawno kupilem gitarke epiphone les paul standard koreanczyk i mam zamiar wymienic w nim przetwornik zastanawiam sie nad gibson 500T i seymour duncan alnico II pro slash. gram muzyke typu hard rock ( guns n roses, slash), blues, heavy metal( metallica), i rock n roll slyszalem duuzo pozytywnychopini na temat gibsona 500t i troche mniej pozytywnych na temat seymorapradzcie mi co mam wybrac zeby byl mocny dzwiek przy hard rocku iprzy mocniejjszym graniu., delikatny i przyjemny na cleanie oraz porzadnie rabniety przy graniu heavy metalu. Z gory dziekuje pozdrawiam  :headbang: ;D

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 375
    • CTG TV
Chyba pomyliłeś fora.
mniut i piah

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Chyba pomyliłeś fora.

Ale tylko trochę.

 ( Trochę - to jedno z moich ulubionych slow jak dupa tylko trochę trochę jak to zaje brzmi), bierz Seymour-y do metalilcki najlepsze pojedzioł bym.
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline slasher

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 3
wlasnie taksie zastanawiam bo duzo czytalem na temat seymora tych alnico II pro slash i odradzano kupowac sygnatur :/ moze inaczej szukam takiego porownania ktory przetwornik lepszy i czym sie rozni co ma w sb oryginalnego....lec z jak tez napisalem gram bluesa rock n roll i hard rocka przewaznie hard rocka min slasha potrzebuje czegos mocnego ale zeby mozna bylo to kontrolowac

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 516
  • Venus as a goodboi
wlasnie taksie zastanawiam bo duzo czytalem na temat seymora tych alnico II pro slash i odradzano kupowac sygnatur :/ moze inaczej szukam takiego porownania ktory przetwornik lepszy i czym sie rozni co ma w sb oryginalnego....lec z jak tez napisalem gram bluesa rock n roll i hard rocka przewaznie hard rocka min slasha potrzebuje czegos mocnego ale zeby mozna bylo to kontrolowac
500t ma ceramiczny magnes i bardzo wysoki sygnał wyjściowy - do lajtowych klimatów średnio się nada. Slash od Seymoura to z kolei magnes Alnico II i moderate output, czyli powinien być dużo bardziej uniwersalny. Ale jak Ci koniecznie zależy na "brzmieniu Slesza", to polecam się skupić na gryfowym pickupie, bo głównie na nim grał te swoje lejące solówki i leady. (albo od razu kupić cały set)

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Cy nie moznaby, za zgodą jejmość Moderancji, ofkoz, wydać takiego dekretu, na ten psykład: kazden jeden, mać jego gamratka, któren nie wie co to interpunkcja, zasady emitowania liter na ekran i ogólnie pojmowana etykieta, skrócon bedzie o głowę, zanim cokolwiek napisane jego palcyma na telewizorach milionów słuchacy się pokaze?

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Cy nie moznaby, za zgodą jejmość Moderancji, ofkoz, wydać takiego dekretu, na ten psykład: kazden jeden, mać jego gamratka, któren nie wie co to interpunkcja, zasady emitowania liter na ekran i ogólnie pojmowana etykieta, skrócon bedzie o głowę, zanim cokolwiek napisane jego palcyma na telewizorach milionów słuchacy się pokaze?


No chiba ciem posralo czy cuś  :D
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline mastEr_eXplorer

  • Pr0
  • Wiadomości: 782
Grałem na tych Seymorach i wcale mi nie podpasowały. Jakieś takie jałowe...
500T w świetnie sprawdzał się hard rockowych klimatach na lampie.

Offline slasher

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 3
Dzieki za pomoc ;)

Offline Petro

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 5

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Kumpel ma ten zestaw Slasha w lutniczym lp. Jemu grają fajnie, jak ja siadałem do tej gitary to za cholerę mi to nie chciało robić. A 500T mam w Variaxie i to jest jeden z moich ulubionych pickupów ever. Potworny sygnał więc przesterowuje ładnie piec na wejściu. Spokojnie uciągnie każdy rockowo-metalowy klimat :)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.