Autor Wątek: Next one...  (Przeczytany 903 razy)

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Next one...
« 13 Sie, 2013, 12:17:07 »
Wydziergałem dzisiaj w nocy: http://snd.sc/1a19KB5

Offline kempas

  • Gaduła
  • Wiadomości: 140
Odp: Next one...
« Odpowiedź #1 13 Sie, 2013, 22:15:10 »
Nie wiem czy taki był zamysł, ale wszystko brzmi strasznie chaotycznie. W szczególności pierwszy riff brzmi trochę jak randomowe (takie było moje pierwsze wrażenie) jeżdżenie po gitarze, ale potem robi się ciekawiej. Kawałek brzmi jakby był robiony pod wokal. Będzie jakiś ?

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 363
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Next one...
« Odpowiedź #2 13 Sie, 2013, 22:35:04 »
Przede wszystkim to nierówno. ;>
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Odp: Next one...
« Odpowiedź #3 15 Sie, 2013, 21:49:26 »
Przede wszystkim to nierówno. ;>

Nierówno? Może niechlujnie, ok - ale zaraz nierówno? :)

Posty połączone: 15 Sie, 2013, 21:49:34
Przede wszystkim to nierówno. ;>

Nierówno? Może niechlujnie, ok - ale zaraz nierówno? :)

Posty połączone: 15 Sie, 2013, 21:51:43
Nie wiem czy taki był zamysł, ale wszystko brzmi strasznie chaotycznie. W szczególności pierwszy riff brzmi trochę jak randomowe (takie było moje pierwsze wrażenie) jeżdżenie po gitarze, ale potem robi się ciekawiej. Kawałek brzmi jakby był robiony pod wokal. Będzie jakiś ?

Tak, wokal jak najbardziej. Natomiast riffy nie są randomowym jeżdzeniem po gryfie. Ten pierwszy jest na samym końcu, wiec można się przysłuchać, jak leci (bębny są spokojniejsze). Co do aranżacji - zobaczymy jak to się skończy, jak przejdzie przez sito kapeli ;)
« Ostatnia zmiana: 15 Sie, 2013, 21:51:43 wysłana przez OMSON »

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 363
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Next one...
« Odpowiedź #4 15 Sie, 2013, 21:53:25 »
Niechlujnie nagrane i brzmi nierówno
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Odp: Next one...
« Odpowiedź #5 15 Sie, 2013, 22:10:12 »

Niechlujnie nagrane i brzmi nierówno

Ok. A kompozycyjnie?

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 363
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Next one...
« Odpowiedź #6 15 Sie, 2013, 23:12:11 »
A kompozycyjnie to wiesz - jednemu się spodoba, innemu nie. Nie patrz na opinie w tej kwestii i po prostu twórz swoją muzę, krocz własną ścieżką. ;)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Odp: Next one...
« Odpowiedź #7 16 Sie, 2013, 09:05:44 »
Najlepiej rozwijać się po własnemu, słuchać krytyki i napierdalać co do łba przyjdzie ja tak robię i z dupy wołowej zaczyna coś powoli po trzech latach wychodzić :D W sumie jedyne co bym Ci polecił to metronom ;) Serio niby takie proste a jednak jeżeli nie złapiesz feelingu to potem jest tylko gorzej, nie musisz liczyć ale musisz czuć to w łapach i uszach :) I tak już tylko dodam że lepiej dać troszkę bardziej okrojoną formę, niżeli potem słuchacz miałby się zastanawiać co Ty w sumie kurwa grasz :D

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Odp: Next one...
« Odpowiedź #8 16 Sie, 2013, 10:22:13 »
Ok - dzięki za opinie. Popracuję zatem nad warsztatem. :) A gitary i bębny brzmieniowo jak wypadają w tym miksie?

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
Odp: Next one...
« Odpowiedź #9 16 Sie, 2013, 12:48:02 »
Już Ci pisałem kilka razy, najpierw sekcja musi żreć potem dodajesz gitary. Gitary trochę takie z lasu z pogłosem jakimś dziwnym, perka sama w sobie ok. Znając Twoje podejście do mixu to przesadzisz z basem (poziomem czy korekcją) i perka straci jaja a co za tym idzie cała sekcja i finalnie numer numer. Zacznij od dobrze brzmiącej sekcji, co jako basista powinieneś mieć przede wszystkim na uwadze. Pozdro
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline mattttam

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 35
    • www.bremenn.pl
Odp: Next one...
« Odpowiedź #10 30 Sie, 2013, 20:53:36 »
Podoba się. Oczywiście zawsze jakiś złotousty matołek powie ci jak trzeba robić, "bo on wie" ale rozumiem, że wiesz gdzie ich miejce . Zawsze i wszysko można zrobić lepiej. Tu jest ok. Numer zgrabny i niepowabny (komplement) :) Idź tą drogą.