Autor Wątek: Pod xt Live vs analogowe kostki  (Przeczytany 4453 razy)

Offline Odnix

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 30
Pod xt Live vs analogowe kostki
« 23 Lut, 2013, 09:27:33 »
Witam

Niedawno zakupiłem Bugere 333 do tego pakę 4x12 na v30, jest to mój pierwszy lampiak wcześniej grałem cały czas na podzie. Teraz pojawił się problem tego typu, że jeżeli chcę dopalić bugere Podem to to dopalenie jest płaskie i bez charakteru, a gdy dopaliłem jakimś najtańszym overdrivem od kumpla od razu robi sie charakterystyczna górka i dżin dżin. Dlatego mam do was pytanie czy to wynika z mojej nieumiejętności kręcenia podem czy poprostu pod ma taką charakterystykę brzmienia. Dodam także że z poda nie wyciągam jakiś cudów zazwyczaj grałem używając ustawień ampa paki gate stomp i ew jakiś delikatny delay. Dlatego też nie wykorzystując potencjału poda zastanawiam się nad jego sprzedażą i zakupem setu kostek np decimator, mxr GT-OD, jakiś tuner. Myślę że taki set byłby zadowalający co polecacie i czy macie jakieś doświadczenia w tej kwestii?

Offline Ajbi7

  • Gaduła
  • Wiadomości: 136
  • I gave that pitch a vibrato. Pitches love vibrato.
No z tymi PODowymi dopałkami to różnie jest. Np. w moim X3 fajnie jest wrzucić screamera przed każdy przesterowany wzmacniacz i ustawić go w dość neutralnej pozycji, w ten sposób dźwięk ma, rzecz jasna, troszkę więcej dynamiki i jest mocniejszy. Niestety to rozwiązanie działa dobrze tylko ze wzmacniaczami PODowymi. Dopalanie w ten sposób wzmacniaczy od MG, Mesa Boogie, Fenderów, Marshalli i ENGLi nie przyniosło mi rezultatów chociażby zadowalających. Z drugiej strony słyszałem, że w serii HD dopałka w ten sposób działa na przyzwoitym poziomie, ale podkreślam (dosłownie), że jest to wiedza z ogólnych internetów i gówno wiem i gówno widziałem tak naprawdę.

Co do kostek: jak najbardziej. Weź też pod uwagę możliwość zamówienia kopii tych efektów, które chcesz.

Offline Odnix

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 30
Jeśli chodzi o kopie to masz na myśli jakieś tańsze podróby czy samoróbki bo słyszałem że ktoś z użyszkodników wyrabia takie :D Jak już mówiłem jestem zielony w temacie kostek bo od kiedy gram na gitarze zawsze się cyframi bawiłem.

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Tak z ciekawości, podaj dane presetu, który robił u ciebie za "dopałkę". Co tam po kolei było.

A jeśli chodzi o kopie znanych kostek, zacznij googlowanie od hasła: XR kopia ts

Żeby zaoszczędzić czas od razu szukaj lokalnie:

XR kopia ts site:forum.sevenstring.p l

Ja bardziej zadowolony jestem z kopii OCD, niestety zapomniałem kto ją robił, pewnie znajdziesz wśród tych forumowych wątków.


Offline Odnix

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 30
Dopalałem po kolei tylko bramka + screamer + delikatny comp. Próbowałem z distortionem też ale to jeszcze gorzej muliło brzmienie. Był lepszy atak ale nie było tej właśnie górki i nie brzmiało to tak jak na dopałce kumpla (niestety nie wiem jaka to dopałka ale ponoś nówkę można kupić za 150 zł i to taki raczej badziew ale spisywał się o wiele lepiej niż pod. A co do przeszukiwania wątków to już się za to biorę :D

EDIT: Poczytałem i poszukałem a mam do Ciebie pytanie Ghost_of_Cain czy OCD nadaje się do metalu bo słyszałem że to czysto rockowa dopałka ?
« Ostatnia zmiana: 23 Lut, 2013, 11:43:25 wysłana przez Odnix »

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Dopalałem po kolei tylko bramka + screamer + delikatny comp. Próbowałem z distortionem też ale to jeszcze gorzej muliło brzmienie.

Myślałem, że zapodasz jakieś szczegóły. Dość typowe dopalenie, to level na max, gain na zero, w analogowej kostce. I tyle, od tego zaczynałbym kręcenie. Wywaliłbym z toru wszystko, kompresory, bramki, dodawałbym je później, w miarę potrzeby. Mam nadzieję, że nie miałeś tam zapiętej symulacji paczki czy innych dziwnych rzeczy.

Distortion? Jako klasyczna dopałka to - jak dla mnie - średni pomysł.

Włączyłem się do dyskusji, bo nie miałem okazji używać cyfrowej imitacji kostek jako dopalacza; jeśli uda Ci się porównać i wrzucić jakieś próbki - będzie z tego pożytek.

Były natomiast na forum porówania kostka vs wtyczka, np tu:

http://forum.sevenstring.pl/ogolnie/kostka-v-wtyczka-ts-test-%29/
« Ostatnia zmiana: 23 Lut, 2013, 11:25:50 wysłana przez Ghost_of_Cain »

Offline Winged

  • Gaduła
  • Wiadomości: 139
Ja jak ostatnio sobie porównywałem dopalanie kopią TS808 i dopalanie podowym screamerem, to w sumie bardziej mi się podobała robota, jaką robił pod. Dodawał mniej brudków i właśnie brzmienie było raczej szybsze, wyrazistsze.
Ustawienia - okolice: Drive: 0, Gain: 45, Tone: 60
Tylko tu muszę zaznaczyć, że dopalałem tranzystora.
Jak trochę bardziej podem pokombinowałem(ostra bramka + screamer + eq + comp), to i nawet XXL przydżęcił ciutkę.

Offline Ajbi7

  • Gaduła
  • Wiadomości: 136
  • I gave that pitch a vibrato. Pitches love vibrato.
to było na którym PODzie?

EDIT: Dobra, doczytałem w Twoim profilu, że XT :-[

Offline Odnix

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 30
To ja dopalalam screamerem drive 75, gain 35, tone 33 tak wg mnie najlepiej gada :D ale jednak jest to suche może to i zasługa tego że pod mostem mam invadera :D Do tego screamera jest tylko bramka wszelkie inne cudości powyłączane i w zasadzie to dalej najlepszy efekt ale do analoga się nie równa :/ Dopalam sprzet na zdjęciu

Offline Ajbi7

  • Gaduła
  • Wiadomości: 136
  • I gave that pitch a vibrato. Pitches love vibrato.
To jak nic nie ukręcisz to może se kup jakąś kopię albo coś od Joyo/Harley Benton/Inne tego typu Mejd in Czajna. Np. Joyo Vintage Overdrive wyhaczysz z WTFAccessories za 100 zł z przesyłką po zastosowaniu kodu zniżkowego "WTF". Nie wiem, jak jest z cłem, radziłbym zapytać kogoś, kto zamawiał.

Offline Odnix

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 30
Najchętniej rozważyłbym kupno kopii kostki tylko kto na forum zajmuje się wyrobem takich cudeniek najbardziej interesują mnie kopie Maxona OD808, MXR- OD i oczywiście poczciwy nieoceniony TS. W tej chwili mam właśnie bolączkę czy POD czy analogowa dopałka.

Offline Ajbi7

  • Gaduła
  • Wiadomości: 136
  • I gave that pitch a vibrato. Pitches love vibrato.
Jak masz pieniążek, to kostkę se pan weź.

Offline Odnix

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 30
Kopie tańsze dlatego je wolę a pieniążek będzie jak się uda sprzedać PODa :D To wie ktoś kto mógłby wykonać kopie kostek ?

Offline Odnix

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 30
Łysy chodziło mi o kopie np TSa bo raczej w to mierze bo wolę za kopie dać parę stówek mniej i mieć bardzo podobny efekt a nawet fajna jest ta delikatna odmienność

Offline hawran

  • Gaduła
  • Wiadomości: 165
  • że co?
    • zespół 8ball
mi osobicie też nie szło dopalenie wzmaka podem, dlatego też pozbyłem się poda i kupilem niezbedne kostki, kopie TS808, ISP Decimatora do tego flanger bossa, chorus EHX i tuner GoGo, to wszytsko czego mi trzeba, dopalka dziala fajnie a i analogowe brzmienie reszty mi bardzo pasuje.
Quicquid Latine dictum sit, altum videtur