Autor Wątek: Reamping-Axe Fx Ultra  (Przeczytany 6097 razy)

Offline jaroslavsky

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 19
Reamping-Axe Fx Ultra
« 17 Gru, 2012, 15:03:31 »
Witam wszystkich,
mam pewien problem.. Przymierzam sie wlasnie do nagrywania gitar na w/w Axe FX Ultra, ale poza przetworzonym sygnalem chcialbym nagrac rowniez suchy sygnal, aby miec mozliwosc ew. reampingu.
Da sie to jakos sensownie zrobic za pomoca samego AXE'a czy musze uzyc DI BOX'a (jezeli tak, to jaki bylby najlepszy do tego celu)?

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Reamping-Axe Fx Ultra
« Odpowiedź #1 17 Gru, 2012, 15:47:18 »
lewy tor ustawiasz przetworzony i wysyłasz na jeden input, a prawy tor ustawiasz nieprzetworzony i wysyłasz na drugi input.
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Rames

  • Gaduła
  • Wiadomości: 115
Odp: Reamping-Axe Fx Ultra
« Odpowiedź #2 17 Gru, 2012, 15:54:48 »
Nie mam Axe'a ale chyba chodziłi o output?

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Reamping-Axe Fx Ultra
« Odpowiedź #3 17 Gru, 2012, 16:17:26 »
inputy w interface miałem na myśli
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Odp: Reamping-Axe Fx Ultra
« Odpowiedź #4 17 Gru, 2012, 18:47:39 »
inputy w interface miałem na myśli
bez sensu, nie miałem axe ale pomyślałem że jak nawet pod xt jest interfejsem audio i pozwala nagrać DI grajac z przesterem i potem go jeszcze zreampować, albo Toneport UX8 potrafi to zrobic za jednym zamachem, to taki axe fx tym bardziej ;)
Cytuj
The Axe-Fx II has a host of USB connectivity features. Connected to your Mac or PC, it becomes a 2x4 Audio Interface with 1x1 high speed MIDI. This allows you to record the main processed outputs and simultaneously capture a "dry" track for re-amping later. You can also monitor or process computer audio tracks with the Axe-Fx II. 1x1 high speed MIDI-over-USB eliminates the need for a separate MIDI interface and makes editing with Axe-Edit, our free editor librarian software easier than ever before..
także nie jest potrzebny dodatkowy interfejs audio, tym bardziej z 2 inputami ;)

Pozdrawiam,

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Reamping-Axe Fx Ultra
« Odpowiedź #5 17 Gru, 2012, 19:09:31 »
inputy w interface miałem na myśli
bez sensu, nie miałem axe ale pomyślałem że jak nawet pod xt jest interfejsem audio i pozwala nagrać DI grajac z przesterem i potem go jeszcze zreampować, albo Toneport UX8 potrafi to zrobic za jednym zamachem, to taki axe fx tym bardziej ;)
Cytuj
The Axe-Fx II has a host of USB connectivity features. Connected to your Mac or PC, it becomes a 2x4 Audio Interface with 1x1 high speed MIDI. This allows you to record the main processed outputs and simultaneously capture a "dry" track for re-amping later. You can also monitor or process computer audio tracks with the Axe-Fx II. 1x1 high speed MIDI-over-USB eliminates the need for a separate MIDI interface and makes editing with Axe-Edit, our free editor librarian software easier than ever before..
także nie jest potrzebny dodatkowy interfejs audio, tym bardziej z 2 inputami ;)

Pozdrawiam,

Tylko, że jakbyś miał na ich temat jakieś pojęcie to zauważyłbyś subtelną różnicę między pytaniem dotyczącym Axe Fx Ultra, a przytoczonym przez ciebie cytatem o Axe Fx II.

jaroslavsky, tutaj jest solucja:
Cytuj
You can actually send a dry guitar sound into OUTPUT 2 by doing the following:
( Obraz usunięty.)
Yes, don't connect the fxloop block to the output and you will have a dry signal going out into OUTPUT2, one thing is that this signal is often very low and you might have to boost it somehow, resulting in increased noise etc. , which might affect your distorted tones.
« Ostatnia zmiana: 17 Gru, 2012, 19:14:48 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Odp: Reamping-Axe Fx Ultra
« Odpowiedź #6 17 Gru, 2012, 19:22:07 »
no nie mam pojęcia o tym wspomniałem, w takim razie do dupy ten axe  ;D
Pozdrawiam,

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Odp: Reamping-Axe Fx Ultra
« Odpowiedź #7 17 Gru, 2012, 19:38:08 »
Cytuj
też nie miałem, ale zdaje się, że trzeba poczytać CZY axe może służyć za interface.
zdaje się że nie dopisałeś axe fx ultra, tak jak teraz sformułowałeś wypowiedź i bogatszy w wiedzę bym odpowiedział że tak, może ;)
Pozdrawiam,

Offline Drozd

  • Pr0
  • Wiadomości: 542
  • Serius big fella
Odp: Reamping-Axe Fx Ultra
« Odpowiedź #8 17 Gru, 2012, 19:39:00 »
Sorry, mój błąd.
weimar guitar gently weeps

Offline jaroslavsky

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 19
Odp: Reamping-Axe Fx Ultra
« Odpowiedź #9 18 Gru, 2012, 13:23:44 »
Wielkie dzieki za pomoc Musza, ze tez sam na to nie wpadlem. Martwi mnie tylko jedno: "(...)one thing is that this signal is often very low and you might have to boost it somehow, resulting in increased noise etc. , which might affect your distorted tones". No ale zobaczymy jak to wyjdzie w praniu, moze da rade..

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Reamping-Axe Fx Ultra
« Odpowiedź #10 18 Gru, 2012, 13:39:09 »
Wielkie dzieki za pomoc Musza, ze tez sam na to nie wpadlem. Martwi mnie tylko jedno: "(...)one thing is that this signal is often very low and you might have to boost it somehow, resulting in increased noise etc. , which might affect your distorted tones". No ale zobaczymy jak to wyjdzie w praniu, moze da rade..


Dlatego lepiej nagrać DI i monitorować ścieżkę za pomocą jakiegoś VST np. LePou (odpalone w niskiej jakości) + ir. Doda to jakąś minimalną latencję, ale później możesz sobie zreampować ten sygnał przez Axe.
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline domas

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 640
  • Dziki osioł numer raz
    • Animus
Odp: Reamping-Axe Fx Ultra
« Odpowiedź #11 18 Gru, 2012, 13:48:45 »
A jaki masz interfejs? Jak masz więcej wyjść, to możesz zroutować sobie odpowiednie wejście na wyjście zapiąć w Axe'a, a jego z kolei w drugie wejście. W Focusrite'ach na pewno można tak zrobić i producent zapewnia, że takie bezpośrednie zroutowanie daje w efekcie "Zero latency monitoring".

Offline jaroslavsky

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 19
Odp: Reamping-Axe Fx Ultra
« Odpowiedź #12 18 Gru, 2012, 15:02:03 »
Jako interfejsu audio uzywam PODa UX2 i moglbym w sumie na nim ten suchy sygnal nagrac, tylko ze wolalbym jednak brzmienie miec z Axe'a, a nie z PODa/VST. W kazdym razie dzieki za pomoc:)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
8711 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Sie, 2011, 22:57:15
wysłana przez Yony
23 Odpowiedzi
7589 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Gru, 2012, 21:14:24
wysłana przez domas
14 Odpowiedzi
9543 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Lut, 2013, 22:40:41
wysłana przez Didejek
7 Odpowiedzi
2682 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Lut, 2014, 12:21:47
wysłana przez Radek M
49 Odpowiedzi
25728 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Sty, 2017, 20:07:28
wysłana przez eventched