Autor Wątek: :(((((((((( fender wykupil Grove Tubes  (Przeczytany 4197 razy)

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
:(((((((((( fender wykupil Grove Tubes
« 27 Sie, 2008, 18:11:12 »
Chcialem dac w formie newsa, ale taka to chujnia, ze mi sie odechciewa pisac :/

http://mixonline.com/news/headline/fender_acquires_groovetubes_0206/

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
troche nie kumam co w tym fakcie zlego. Jackson odzyl po przejeciu przez Fendura. GT moze zje konkurentow, bo jak EHX i JJ to ja wiem gdzie moge kupic, to GT to nie mam pojecia.
Łe tej.

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
I lampeczki GT pójdą w górę :/
Szkoda, bo w miarę rozsądne ceny mieli. O innym sprzęcie nie wspomnę...
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
troche nie kumam co w tym fakcie zlego. Jackson odzyl po przejeciu przez Fendura. GT moze zje konkurentow, bo jak EHX i JJ to ja wiem gdzie moge kupic, to GT to nie mam pojecia.

GT w MusicToolz, a jak to sie skonczy? Prawdopodobnie przeniesieniem 99% produkcji do chin. Czy jackson odzyl? Polemizowal bym, byc moze w wynikach ekonomicznych, ale jakosciowo spada na ryj. To samo Gretsh, Guild i reszta

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
zeby istnial custom shop trzeba go z czegos utrzymywac. np. ze sprzedazy indonezyjskich wiosel ;)

czemu mieliby przenosic produkcje Groove Tubes do Chin? jesli firma sie kreci i przynosi dochody (a nie watpie w to), to kupujac to mozna to albo ulepszyc i dopiescic, albo zrobic z tego kupe. mysle ze GT ma tak zacna marke, ze nie rzuca sie na rujnowanie takiej ma$zynki.

jest jeszcze jeden efekt - wszystkie Fendery beda wyposazone oficjalnie w GT, a nie lampki marki Fender chujwieskąd.

EDIT&PS: czemu takie rzeczy sa w offtopicu? moze trzebaby stworzyc jakis dzial o rynku, w koncu to jest o gitarach.
« Ostatnia zmiana: 27 Sie, 2008, 20:14:24 wysłana przez dom?n »
Łe tej.

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
EDIT&PS: czemu takie rzeczy sa w offtopicu? moze trzebaby stworzyc jakis dzial o rynku, w koncu to jest o gitarach.

dobry pomysl!

Fendery sa wyposazane w lampki fender/groove tubes wiec pod tym wzgledem nic sie nie zmieni.. Poza tym, zobaczymy :)

Offline skarhead

  • Gaduła
  • Wiadomości: 377
troche nie kumam co w tym fakcie zlego. Jackson odzyl po przejeciu przez Fendura. GT moze zje konkurentow, bo jak EHX i JJ to ja wiem gdzie moge kupic, to GT to nie mam pojecia.

GT w MusicToolz, a jak to sie skonczy? Prawdopodobnie przeniesieniem 99% produkcji do chin. Czy jackson odzyl? Polemizowal bym, byc moze w wynikach ekonomicznych, ale jakosciowo spada na ryj. To samo Gretsh, Guild i reszta

Sinner ale mowa o produkcji lamp? Przeciez GT afair to rebrandowane rosyjskie i chińskie lampy (tak jak zresztą robi to ruby i mesa)  - produkowane same z siebie lampy to robi afaik sovtek, JJ, ta fabryka z chin co sieka golden dragony i jeszcze druga po sovteku fabryka w Rosji (elektron costam - stamtad bodajze byly stare svetlany - teraz SED =C= )

A distro fendera na PL chyba nie ma tragicznych cen z tego co wiem.

Co do jacksona to zdecydowanie odświeżyli markę - z jcfonline wynika ze jakosc customow i us select  jest bardzo ok, nie wiadomo czy nie lepsza a japończyki - no cóż , gorzej niż po serii pro (wszelkie jdx'y itp z środka/końca lat 90'tych) nie będzie.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 206
Co do jacksona to zdecydowanie odświeżyli markę - z jcfonline wynika ze jakosc customow i us select  jest bardzo ok, nie wiadomo czy nie lepsza a japończyki - no cóż , gorzej niż po serii pro (wszelkie jdx'y itp z środka/końca lat 90'tych) nie będzie.

chyba czytamy rozne opinie bo akurat ja sie spotkalem z zupelnie odwrotnymi. czyli podniesienie cen o jakies 40% i spadek jakosci na maxa lacznie z zajebistymi uchybieniami w inspekcjach jakosci przed wyslaniem gotowego produktu do klienta. krzywe frezy, zle nabite lub wykonczone progi, odklejajacy sie binding, pekniecia lakieru i obicia w nowej gitarze prosto z CS. Fender trzaska kase i na tym sie konczy ich misja w tym co wykupili
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline skarhead

  • Gaduła
  • Wiadomości: 377
Sinner, tak , to by się zgadzało ale z tego co pamietam ( a siedziałem na JCFonline jeszcze długo przed przejęciem przez Fendera) to w wypadków modeli CS też byly hardcoreowe zjeby.

Ogolny konsensus (wynika z paru watkow na ten temat) jest taki ze ani lepiej ani gorzej, no moze minimalnie lepiej.

Podniesienie cen - no to jest prawda, nie wiem czy dla kasy czy z racji dolara lecącego na łeb na szyję w dół.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 206
z powodu przejecia przez fendera, bo jakos inni stoja z cenami. PRS, Moore, Suhr. pozatym oni korzystaja w wiekszosci z czesci produkowanych w USA wiec to ze dolar leci na pysk nie zwieksza dla nich kosztow, a malo tego modele produkowane w USA ktore eksportuja pomimo braku podwyzek zarabiaja na siebie o wiele wiecej niz wczesniej, bo jednak euro i funt leca w dol wolniej niz dolar
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline skarhead

  • Gaduła
  • Wiadomości: 377
ale Nikt, kto kupuje jacksony w Europie ? :) Finowie ?

nie wiem , kiedys ceny za select series były naprawdę niskie - koło 1800 dało się wyrwać sl-1 nowe, nie wiem jak teraz.

Nie bronię tylko mówię że niekoniecznei tak będzie. Zresztą w wypadku produkcji lamp no to wiesz :)

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 206
przed chwila sprawdzalem i ani polska ani niemcy nawet nie maja dealera Jacksona :D
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
przed chwila sprawdzalem i ani polska ani niemcy nawet nie maja dealera Jacksona :D

a aplauz jako dealer fendka ich nie trzyma?

troche szkoda, bo za 7strunowa wersje tego bym sie nie obrazil, zreszta to i tak CS



« Ostatnia zmiana: 28 Sie, 2008, 12:36:33 wysłana przez Sinner »

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 206
pigmejowy ten klon na gryfie moim zdaniem

na stronie brak info o polskim dealerze wiec jesli aplauz ma cos z nimi wspolnego to tylko jako reseller
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
jeszcze niedawno Jacki wszystkie mialy naklejki Interklangu na tyle glowek, ale teraz chyba zniknely.
Łe tej.

Offline skarhead

  • Gaduła
  • Wiadomości: 377
to ze na stronie Jacksona nie ma podanych informacji to nic dziwnego bo strona z reguły jest nieaktualna.

ze strony fendera :
"Poland   Aplauz Sp. z.o.o.
Fax: +48 22 751 42 44
Email | Website"