Autor Wątek: SUPERLUX PRA628 MKII & Shure SM57 - porównanie brzmień.  (Przeczytany 4235 razy)

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Witam,

OD TERAZ WSZYSTKIE MOJE TESTY I PORÓWNANIA DOSTĘPNE SA NA FORUM WWW.BRICKWALL.PL BEZ KONIECZNOŚCI ZAKŁADANIA KONTA !!!






Jak w temacie porównanie brzmień tych 2 mikrofonów tutaj (gitara elektryczna): http://www.brickwall.pl/index.php?threads/superlux-pra628-mkii-shure-sm57-por%C3%B3wnanie-brzmie%C5%84.190/

Pozdrawiam,

Offline deathtom

  • Gaduła
  • Wiadomości: 281
ehmmm, chcesz cos pokazać na tym forum to pokaz to tutaj, a nie na sile kaz mi czytac swoje niewyrazne forum, na ktorym sie nie przyjemnie siedzi i czyta przez te "mhroczne" kolory. jeszcze sie dziwie ze zaden ban nie polecial... serio...

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
ehmmm, chcesz cos pokazać na tym forum to pokaz to tutaj, a nie na sile kaz mi czytac swoje niewyrazne forum, na ktorym sie nie przyjemnie siedzi i czyta przez te "mhroczne" kolory. jeszcze sie dziwie ze zaden ban nie polecial... serio...
Zawsze możesz zmienić wygląd forum na "standardowe" http://www.brickwall.pl/index.php?misc/style&redirect=%2Findex.php

Temat już był poruszany, dałem info gdzie porównanie można namierzyć jak cię nie interesuje nie zaglądaj.

Pozdrawiam,

Offline deathtom

  • Gaduła
  • Wiadomości: 281
Gdyby mnie nie interesowalo to bym nie wchodzil na ten temat mistrzu dedukcji. Myslałem, ze przeczytam to tutaj, na forum, ktore jest duża skarbnicą wiedzy i wystarczy umiec uzywac wyszukiwarki, zeby znalesc to czego sie szuka, ale nie, lepiej ciekawe testy zamieszczać na innym forum po to.. wlasnie po co? for money?
Ja mówie stop propagowaniu innych portali, niedlugo sie zrobi forumo incepcja. Forum reklamuje forum na forum, a zeby przeczytac test trzeba przez forum tamtego forum na tamto forum wejsc, ale przynajmniej bez zakladania konta ! :D
Paranoja.

Offline Marc!n

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
Trochę dziwne porównanie, myślałem że ten superlux to będzie jakaś kopia SM57 i można by stwierdzić jak blisko jest do oryginału. Wiadomo że jeśli to zupełnie inny mikrofon to brzmi inaczej, ciężko powiedzieć czy lepiej czy gorzej. Przynajmniej jak to w miksie siedzi mógłbyś pokazać.

I trochę też mam odczucia jak deathtom, teraz będziesz wrzucać tu linka z każdym nowym tematem na twoim forum?

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Gdyby mnie nie interesowalo to bym nie wchodzil na ten temat mistrzu dedukcji. Myslałem, ze przeczytam to tutaj, na forum, ktore jest duża skarbnicą wiedzy i wystarczy umiec uzywac wyszukiwarki, zeby znalesc to czego sie szuka, ale nie, lepiej ciekawe testy zamieszczać na innym forum po to.. wlasnie po co? for money?
Ja mówie stop propagowaniu innych portali, niedlugo sie zrobi forumo incepcja. Forum reklamuje forum na forum, a zeby przeczytac test trzeba przez forum tamtego forum na tamto forum wejsc, ale przynajmniej bez zakladania konta ! :D
Paranoja.
Mistrzu ciętej riposty, znalazłem temat z fajnymi impulsami na UM: http://www.ultimatemetal.com/forum/practice-room/830329-impulses-vs-real-thing-can-you-guess.html, rozumiem że nie skorzystasz bo jak kto żeby je dostać muszę włazić na UM, a żeby napisać coś o nich zakładać konto dodatkowo ??? Jestem właścicielem brickwall.pl i zarazem administratorem (czuje sie tam - niestety tak niestety, jakbym prowadził prywatnego bloga, a szkoda bo nie taka była idea kiedy je zakładałem), na brickwall.pl czuje się dobrze i nie zamierzam z niego rezygnować, szanuje i inne fora takie jak SS, i chyba wszystkim chodzi o to samo (przynajmniej tak mi się wydaje) dzielenie się wiedzą - zwłaszcza jak ktoś ma coś sensownego do napisania w temacie. temat założyłem wskazałem ci miejsce. Dlatego pisze raz jeszcze nie chcesz nie zaglądaj ! Kończę OT - bo nie mam na to czasu !

Pozdrawiam,

Posty połączone: 10 Wrz, 2012, 11:54:43
Cytuj
I trochę też mam odczucia jak deathtom, teraz będziesz wrzucać tu linka z każdym nowym tematem na twoim forum?
Dobra przekonaliście mnie, nie to że strzelam focha - ale macie wiele racji, dlatego obiecuję "nie zaśmiecać" już SS kolejnymi linkami do testów na brickwall, myslę że ktoś dla kogo nie będzie to wielki problem po prostu je tam znajdzie.
pozdrawiam,
« Ostatnia zmiana: 10 Wrz, 2012, 11:54:43 wysłana przez sinquestsound »

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Sinquestsound miej tutaj jeden swój temat, w którym będziemy prowadzić dyskusję, i w którym będziesz wrzucać linki z nowościami.

Może w końcu malkontenci, którzy w życiu nic nie zrobili zamkną się, a cała reszta forum, która mocno korzysta z twoich nagrań będzie mieć dalej najświeższe info i miejsce do westchnień.

Po raz kolejny wielkie dzięki za to co robisz i nie przejmuj się - zawsze się trafią jacyś nierozgarnięci narzekacze ;)
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Marc!n

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155

Offline grz_ost

  • Pr0
  • Wiadomości: 508
Bardzo zacny test. Wg. mnie sm'ka lepiej nadaje się do nagrywania przesterów, natomiast PRA628 do czystych partii.

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Cytuj
Trochę dziwne porównanie, myślałem że ten superlux to będzie jakaś kopia SM57 i można by stwierdzić jak blisko jest do oryginału. Wiadomo że jeśli to zupełnie inny mikrofon to brzmi inaczej, ciężko powiedzieć czy lepiej czy gorzej. Przynajmniej jak to w miksie siedzi mógłbyś pokazać.
Ten PRA628 to chyba raczej kopia (o ile nią jest) Sennheisera e609/e906,


ci co się orientują w temacie wiedza że Superlux robi "kopie" min słuchawek AKG i Beyerdynamic  ;D. Miałem e609 - ale sprzedałem, e 906 nie znam ale zakładam że pewnie brzmieniowo bardzo podobny, gdybym chciał zrobić porównanie pewnie zestawiłbym PRA właśnie z e609, ale.... chciałem tylko na paru fragmentach ukazać różnice w brzmieniu (nie na zasadzie który lepszy) między PRA a nazwijmy to standardem w rejestracji gitar czyli sm57. Dlatego sm57 - stanowi swego rodzaju punkt odniesienia nic więcej.

Co do osadzania śladów w miksie, pewnie ci co się znają osadzili by oba dobrze i oba grały by fajnie, ja się nie znam ale zrobiłem podobnie jak Ty krótkie miksy z nimi i dodatkowo dodałem jeszcze symulacje (też jako punkt odniesienia).

https://dl.dropbox.com/u/67037385/mix_pra628.mp3
https://dl.dropbox.com/u/67037385/mix_sm57.mp3
https://dl.dropbox.com/u/67037385/mix_sym.mp3

Pozdrawiam,

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
11 Odpowiedzi
11458 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Gru, 2011, 19:55:49
wysłana przez mondomg
9 Odpowiedzi
4392 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Mar, 2012, 10:54:56
wysłana przez Dale Cooper
4 Odpowiedzi
2840 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Wrz, 2012, 08:27:45
wysłana przez sinquestsound
17 Odpowiedzi
11216 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Paź, 2013, 21:56:44
wysłana przez Stivo2005
5 Odpowiedzi
3381 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Maj, 2014, 23:21:04
wysłana przez elvis8