Autor Wątek: grał może ktoś z Was na 2 piece?... jak zlikwidować szumy?  (Przeczytany 3339 razy)

Offline Kali

  • Gaduła
  • Wiadomości: 157
Pomysł kiełkował we mnie od jakiegoś już czasu, jednak dopiero teraz, z konieczności, zdecydowałem się go wcielić w życie.

Borykam się z problemem podbicia sygnału na solówki w moim piecu, stary patent z EQ w pętli nie działa, żaden boost/OD w pętli (jak też przed piecem) nie daje podbicia głośności, a jedynie gain boost (o który mi nie chodzi)... przemyślałem temat i doszedłem do wniosku, że dołożę do mojego aktualnego zestawu drugi wzmacniacz, który byłby "odpalany" z przełącznika (jakiś amp switcher) jedynie na solówki (grałyby wtedy 2 piece jednocześnie). Na chwilę obecną rolę tą pełni hybrydowe combo Fender Roc Pro1000, które ma całkiem przyzwoite solowe brzmienie i reverb...

...zakupiłem po taniości prosty przełącznik ABY Snarling Dogs Crossroads... podłączyłem mój zestaw tak jak miałoby to grać, zagrałem na tym próbę i już wiem, że taka kombinacja mi pasuje, brzmienie solowe przebija się przez 2 wioślarza, o dziwo nawet wah wreszcie zaczęło brzmieć zauważalnie lepiej... słowem: brzmi git

pojawił się jednak problem... niestety całość dość mocno szumi, na tyle że dyskwalifikuje użycie takiego zestawu na koncercie... wiem że przy użyciu 2 pieców może się pojawić coś takiego jak pętla mas itp. akcje (nie znam się kompletnie na takich zjawiskach) i że są amp switchery, które (poza tym, że kosztują niemało) pozwalają takich zjawisk uniknąć (Lehle, Radial, Voodoo Lab itp.)

liczę na Wasze spostrzeżenia w tym kierunku... może ktoś z Was grał w ten sposób i poleci jakiś dobry przełącznik (nie w racku i nie midi)
« Ostatnia zmiana: 21 Maj, 2012, 14:41:15 wysłana przez Kali »

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 044
A może od drugiej strony- bramki szumów?
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Kali

  • Gaduła
  • Wiadomości: 157
myślałem również i o takiej opcji... wiesz no, tylko że ten szum jest naprawdę spory -  taki, że jak rozmawiam z resztą kapeli między kawałkami, a w tle szumią te 2 piece, to musimy podnosić głos... obawiam się, że będę musiał bardzo wysoko tą bramkę ustawić i będzie mnie cięło na lżejszych fragmentach (dużo kręcę gałą volume)

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 044
Ugadaj się z kimś z forum na testy ISP. Z tego co ludzie mówią, piszą i pokazują na jutubie powinno Ci pomóc.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Sprawdź najpierw ten przełącznik czy on nie daje szumow. Petla mas bardziej buczy niz szumi (przydzwiek sieciowy).
Poza tym jak puszczasz pasywne wiosło ma dwa piece bez buforu to sygnał musi się zdegradowac.możesz wypróbować włączenie jakiejś kostki eq przed tym switchem.

Bramka szumow w ostatecznosci, no to jest 'zamiatanie śmieci pod szafę', tylko zamaskuje problem.
« Ostatnia zmiana: 21 Maj, 2012, 15:13:16 wysłana przez benkai »

Offline zietek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 78

Offline Kali

  • Gaduła
  • Wiadomości: 157
zietek - to jest splitter, a mi potrzebny jest switcher... Lehle robi taki, czerwony.

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Masz jakiś bufor przed tym switcherem?

Offline Kali

  • Gaduła
  • Wiadomości: 157
nie mam, mogę spróbować podpiąć przez MXR EQ... jutro pokombinuję

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
6663 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Mar, 2009, 10:02:53
wysłana przez coin777
6 Odpowiedzi
5436 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Cze, 2018, 22:54:38
wysłana przez Johnny
0 Odpowiedzi
1010 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Wrz, 2014, 21:22:21
wysłana przez Luke
26 Odpowiedzi
11841 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Paź, 2018, 23:13:04
wysłana przez Wojtasguitar1
11 Odpowiedzi
10163 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Wrz, 2019, 15:06:19
wysłana przez Stivo2005