Autor Wątek: Wypuszczenie nagranego sygnału w możliwie, jak najmniej zmienionej postaci  (Przeczytany 1920 razy)

Offline Winged

  • Gaduła
  • Wiadomości: 139
Witam,
chcę nagrać czysty sygnał z gitary i móc go potem wypuścić do wzmacniacza.
Do dyspozycji mam pody XTL i X3 oraz od dzisiaj również kartę E-MU 1212m.
Jeżeli chodzi o pody, to próbowałem nagrywać sygnał przez usb, ustawiając ala bypass(wszystkie efekty i symulacje wyłączone). Potem wypuszczałem to również przez poda do wzmacniacza i różnica nie była bardzo duża, ale jednak była wyczuwalna na niekorzyść dźwięku nagranego. Pod jednak w jakiś sposób to brzmienie podkolorowały.
Tymczasem jeżeli chodzi o kartę, to niestety ma ona jedynie wejścia liniowe, nie ma wejść instrument level. Skutkiem tego dało się odczuć, że sygnał był słabszy, co zdecydowanie wpłynęło negatywnie na brzmienie. Ponadto pojawiły się pewne szumy, które były dosyć znamienne na przesterze.
Czy ma ktoś jakieś sugestie, co mogę zrobić? Da się może uzyskać true bypass z podów? Jest może jakieś postępowanie z line-in i line-out, które powinno dać pożądany efekt?

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 613
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
a pod nie ma DI Output z tyłu?;)

Re-Amping
Using the ANALOG REAMPING INPUT/OUTPUT connections, you can send a dry unprocessed guitar signal to your recording device and send it right back into the PODXT Pro. Why is this so cool? Well, now you can go back at any time and change the entire sound of the track you recorded. How many times have you recorded a track where you wanted to just pull back the drive on a stompbox, or add a little more compression? Now you can! If you're really into experimenting with sounds, try sending other tracks like vocals, keys, or drum tracks through the Line Level Input jack! If you're really sneaky, you can also do this digitally with the AES/EBU, or S/PDIF




ED: ups masz wersję live :/ to nie wiem
« Ostatnia zmiana: 30 Gru, 2011, 22:33:19 wysłana przez sify11 »
i always go full retard

Offline Winged

  • Gaduła
  • Wiadomości: 139
No niestety XT jest w wersji live, a X3 to jest nerka. ;/

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Transformatorek 1:1 i już masz dwa wyjścia sygnałowe.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Winged

  • Gaduła
  • Wiadomości: 139
Mam parę transformatorów 1:1. W którym miejscu i w konfiguracji z jakim sprzętem sugerujesz zastosowanie go? Tj. co podłączyć do uzwojenia pierwotnego, a co do wtórnego?

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Robisz sygnał thru na przestrzał - znaczy wejście spinasz z wyjsciem bezposrednio, a w międzyczasie wpinasz pod to wejście uzwojenie pierwotne.
Na wtórnym wtedy powinieneś otrzymać drugie wyjście sygnału.

Jeżeli masz odpowiedniego Jensena, albo Neutrika problemów być nie powinno.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
15 Odpowiedzi
6142 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Paź, 2011, 23:36:00
wysłana przez g-zs
10 Odpowiedzi
3227 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Sie, 2012, 02:14:22
wysłana przez mondomg
2 Odpowiedzi
1921 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Mar, 2016, 19:24:30
wysłana przez Thomas
6 Odpowiedzi
3249 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Wrz, 2021, 21:31:01
wysłana przez OMSON
4 Odpowiedzi
2353 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Maj, 2021, 18:53:54
wysłana przez Frantick