Autor Wątek: becek - xaxaxaxao  (Przeczytany 1357 razy)

Offline becek123

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 32
becek - xaxaxaxao
« 22 Paź, 2011, 21:48:57 »
A zalozylem sobie temat gdzie bede wzucal co jakis czas mam nadzieje cos nowego, jak juz wszyscy wiedza nie ogarniam prawie nic ale wypadaloby od czegos zaczac .
Taki cover nagralem
Wlacz osadzony player soundcloud


Zbesztajcie mnie ile mozna, chce wiedziec co poprawiac nad czym pracowac(w sumie to wiem ze nad wszystkim) ale co po kolei :)

ps. nie ma basu nie mialem jak zrobic

bandit112

  • Gość
Odp: becek - xaxaxaxao
« Odpowiedź #1 22 Paź, 2011, 22:43:31 »
Gitary prawie nie słychać (już nie mówię o tym, że tylko jeden ślad...). Ogólnie weź jakieś addictive drums przynajmniej ściągnij, najlepiej the metal foundry bo perki z gp się słuchać nie da :D

Offline becek123

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 32
Odp: becek - xaxaxaxao
« Odpowiedź #2 22 Paź, 2011, 22:57:55 »
Gitara nagrana na dwa tracki ; d, a co do perki to sie poslucham : )
« Ostatnia zmiana: 22 Paź, 2011, 23:01:24 wysłana przez becek123 »

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: becek - xaxaxaxao
« Odpowiedź #3 22 Paź, 2011, 23:05:09 »
Za głośno perka i ogólnie mocno taka se, a z kwestii ogólnych - nierówno i chyba Ci gitara nie do końca stroi. Brzmienie gitar też nieładne. Tak po za tym to kawałek raczej prosty do zagrania.
Chyba najpoprawniejszy jest wstęp i zakończenie na "cleanie". Grunt ze próbujesz ;)
B ( o ) ( o ) B S

Offline becek123

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 32
Odp: becek - xaxaxaxao
« Odpowiedź #4 22 Paź, 2011, 23:30:24 »
Mam pytanie odnosnie panoramy gdzies tam czytalem ze po 90% na strone to i tak zrobilem, ale kiepsko chyba, a co do brzmienia to kombinowac wiecej z ampami i regulacjami czy z samymi pakami?

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: becek - xaxaxaxao
« Odpowiedź #5 23 Paź, 2011, 00:53:31 »
na Twoje pytanie nie ma jednej dobrej odpowiedzi. Przede wszystkim na czym kręcisz brzmienie (pytam o odsłuchy). Bo jak zostałem pozbawiony dobrego odsłuchu to to co mi dobrze brzmialo okazało sie brzmiec z dupy, teraz jest trochę lepiej, choc w dalszym ciagu nie jest dobrze. Paczki (impulsy) sa lepsze i gorsze, ale wszystkie mają wspólny mianownik - ich wpływ na brzmienie jest przeogromny. W sumie jeszcze większy niż to jakiego sima użyjesz. Możesz pokombinować z ampami w kierunku doboru charakteru brzmienia. Tak naprawdę fajnych ampsimów higainowych jest kilka, więc robota łatweijsza. Gorzej z impulasami bo tych jest od zajebania i wybrać z nich coś sensownego jest trudno. Polecam Ci lekturę tego forum i guitarampmodeling.c om, mozesz sobie ułatwic robotę i skorzystać z tego, czego ludzi użyli do ukrecenia swoich brzmień, pościągaj sprawdzone presety, używaj sprawdzonych impulsów. Tylko pamiętaj o jednym - nie staraj się zbliżyć brzmieniem ampsima do brzmienia artysty, bo miks i tak Ci to wywroci na lewą stronę ;)

Co do panoramy: ja nagrywam zawsze dwie ścieżki i ustawiam je po 100% L i R, na środek wrzucam jakies ew dodatki, melodie etc, czyli rzeczy, które robi jedna gitara zazwyczaj gdzieś tam na górze. Zadbaj tylko o to żeby gitara była zawsze nastrojona i grala maksymalnie zbieżnie z tą drugą, która musi być z kolei jak najdokladniej  zagrana pod klika. Jak to zrobisz poprawnie, to Twoim jedynym zmartweiniem będzie ukrecenie sobie brzmienia. Przepis w sumie bardzo prosty - praktyka przede wszystkim.
B ( o ) ( o ) B S

Offline becek123

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 32
Odp: becek - xaxaxaxao
« Odpowiedź #6 23 Paź, 2011, 09:32:30 »
Dzieki za dluzsza wypowiedz, postaram sie zastosowac cenne wskazowki i zobaczymy czy mi cos z tego wyjdzie, no odsluch to wiadomo ze z dupy sluchawki za 4 dychy, ale jak mowisz ze ma to przeogromne znaczenie to bedzie trzeba cos kupic.Zalozmy ze mam sobie jakies 2 tracki no i  jeden ma takie ustawienia i pake bo juz mi sie spodobalo, a co z drugim bo nie ustawia sie chyba tych samych parametrow moze nawet inna paczka nie wiem na co bardziej zwracac uwage, czy w jednym wyciagac gore w drogim doly, poprostu chce pierdolniecia  :headbang: Co do mixa to u mnie nie wiele chyba zmienia, sam nie wiem od czego zaczac podczas mixowania, niby sie tyle naczytalem a tak naprawde wszyscy opisuja to jakos super profesjonalnie i ciezko cos zrozumiec. U mnie sprowadza sie do do zabawy eq reverbemi nie wiem co jeszcze bo tak naprawde nie wiem co robic.
« Ostatnia zmiana: 23 Paź, 2011, 09:45:21 wysłana przez becek123 »

Offline Jakub_Z.

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Matowy
Odp: becek - xaxaxaxao
« Odpowiedź #7 23 Paź, 2011, 14:54:47 »
Zalozmy ze mam sobie jakies 2 tracki no i  jeden ma takie ustawienia i pake bo juz mi sie spodobalo, a co z drugim bo nie ustawia sie chyba tych samych parametrow moze
W sumie ja często robię tak, że ustawiam dla drugiej ścieżki identyczne parametry jak na pierwszej i też to całkiem spoko brzmi. Dużo robi EQ i mix ogólny - to wiadomo. Pamiętaj o "porządku" w projekcie. Czyli wywalaj niepotrzebne częstotliwości, które nie są zbyt istotne w danym instrumencie - czyli niski dół z gitar chociażby.

Ano i jeszcze jeżeli chodzi o pierdolnięcie - bardzo dużo robi tutaj bas. Bez basu nie ma piedolnięcia - bo jak do dobrze zgrasz z gitarą to możesz burzyć ściany. Pod warunkiem, że to dobrze zmixujesz :)

Pozdro!

ED: Zresztą masz tutaj próbkę z basem i bez pasu: pierwsze cztery takty bez basu, potem z:
http://soundcloud.com/jakub_z/2011-10-18b

Więc jak możesz, to nawet nagraj gitarę na czysto, obniż o oktawę i przepuść przez symulację basu jakąś. A jak nie to nawet jakiś plugin typu Broomstick Bass zrobi robotę :)
« Ostatnia zmiana: 23 Paź, 2011, 14:58:40 wysłana przez Jakub_Z. »

Offline becek123

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 32
Odp: becek - xaxaxaxao
« Odpowiedź #8 29 Paź, 2011, 16:09:04 »
A ostatnio troche sie bawilem no i natknalem sie na ciekawe impulsy z tego tematu
http://forum.sevenstring.pl/software/moje-odpowiedzi-impulsowe/
no i nagralem kawalek colda
Wlacz osadzony player soundcloud

mam nadzieje ze lepiej niz ostatnio, ale czekam na waszą chłoste i cenne wskazówki.
Nagralem to na 4 tracki ampy: legion i tsex30 tu i tu ten sam impuls.

Offline ChopZeWsi

  • Pr0
  • Wiadomości: 870
Odp: becek - xaxaxaxao
« Odpowiedź #9 29 Paź, 2011, 18:03:30 »
Uwielbiam ten kawałek. Co to się stało w 0.30 sek ? Jest parę takich dziur. Chyba masz z bardzo przykręconą bramkę szumów i Ci za dużo wycisza.
Brzmienie całkiem niezłe. Tym razem gitary odrobinkę za głośno. Jak robiłeś bębny?
« Ostatnia zmiana: 29 Paź, 2011, 18:08:57 wysłana przez ChopZeWsi »

Offline becek123

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 32
Odp: becek - xaxaxaxao
« Odpowiedź #10 29 Paź, 2011, 18:30:03 »
Bardzo mozliwe ze to przez bramke szumow nastepnym razem sie bardziej wslucham czy mi tam nic nie ucina, co do bebnow to zapisalem sobie z gp do midi no i z midi do ezdrumera drum kit from hell.

dzieki za mile slowo.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
9 Odpowiedzi
2229 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Mar, 2013, 15:21:58
wysłana przez Phoenix