Autor Wątek: Drewno Agathis  (Przeczytany 13816 razy)

Offline DeathMaster

  • Pr0
  • Wiadomości: 712
  • Holy Target \,,/
    • MySpace
Drewno Agathis
« 04 Paź, 2009, 18:23:23 »
Mam B.C.Ryska 7ke model Vrgin,od dawna jej w sumie nie dotykam ale ostatnio pograłem troche i stwierdziłem ze mam straszny sentyment do niej i zostawie ja sobie juz na zawsze. Przyszło mi tez do głowy ze troche ja stiuning'uje,chodzi mi o wymiane kluczy i przetwornika przy mostku. Kiedys wsadziłem tam SD-SH4 i nie było zle ale pozatym ze jest to doskonały pickup to nie jest chyba jednak odpowiedni do tej gitary. Korpus ma zrobiony z jakiegos drewna Agathis,nie wiem co to za badziew ale tyle co zdołałem sie dowiedziec to taka iglasta jakas podjebka machoniu a moze sie myle. Mial ktos doczynienia z tym drewnem i jego charakterystyka? Ułatwiło by mi to bardzo wybór nowego przetwornika do mej dziewicy  ;D
Sie.. sie.. sie..

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Odp: Drewno Agathis
« Odpowiedź #1 04 Paź, 2009, 20:07:06 »
Drugi gitarowy u nas ma Warlocka 7.

Wsadził hellfire'y i śmiga.

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Drewno Agathis
« Odpowiedź #2 04 Paź, 2009, 22:08:00 »
Agathis to gatunek pochodzący z południowej Azji i południowego Pacyfiku. Pochodzi z rodziny Araukarii, czyli azjatyckiego rodzaju sosny. W praktyce ma właściwości zbliżone do lipy - dość miękkie, łatwe w obróbce i relatywnie lekkie (ok. 450 kg/m3). Bez rewelki raczej, ale jeśli gitara gra - why not, zawsze to lepsze niż sklejka. Co do pikapa -  EMG jeszcze żadnej gitarze nie zaszkodziło. To byłby mój typ.

pozdro

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
Odp: Drewno Agathis
« Odpowiedź #3 04 Paź, 2009, 22:16:52 »
w basach czesto siedzi to drewienko nawet tych droższych, ja bym też w aktywy celował moze blackouty ja w swojej własnie ahb1 bede zapodawał niedługo na razie musze kupic :)
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline DeathMaster

  • Pr0
  • Wiadomości: 712
  • Holy Target \,,/
    • MySpace
Odp: Drewno Agathis
« Odpowiedź #4 05 Paź, 2009, 04:08:04 »
hmm.. nie bede tam wiercił i skrobał na aktywy wiec raczej D-Activator w takim razie najpewniej pójdzie pod most a SH-4 wrzuce pod gryf,a wogóle chciałem własnie tam pasywny przetwornik wstawic dla odmiany z moim Schecterem z EMG. Wogóle mam jakis straszny lot zeby ponapindalać na jakichs pasywnych przetwornikach,wiem ze bez sensu to ale mi sie tak wkreciło  :P
Sie.. sie.. sie..

Offline shitol

  • Gaduła
  • Wiadomości: 386
Odp: Drewno Agathis
« Odpowiedź #5 05 Paź, 2009, 15:20:17 »
ja mam B.C.Richa w tym drewienku i niedawno miałem podobny dylemat (też mam sentyment i sie nigdy tego wiosła nie pozbędę :D) ja zamontowałem SD blackouts'y i jest super :D jakby coś to zapraszam na ogranie :P
teraz pora jeszcze na wymianę kluczy i mostka bo ten orgłinalny jest blee

edit.: blackoutsy wsadziłem bez żadnego kręcenia, wiercenia, dziurawienia itp.
« Ostatnia zmiana: 05 Paź, 2009, 15:21:57 wysłana przez shitol »

Offline DeathMaster

  • Pr0
  • Wiadomości: 712
  • Holy Target \,,/
    • MySpace
Odp: Drewno Agathis
« Odpowiedź #6 05 Paź, 2009, 15:38:20 »
to bateryjka miesci ci sie w puszce?
Sie.. sie.. sie..

Offline shitol

  • Gaduła
  • Wiadomości: 386
Odp: Drewno Agathis
« Odpowiedź #7 05 Paź, 2009, 15:45:42 »
bezproblemowo nawet dwie sie mieszczą wiem bo zawsze mam tam zapas :P

ed. tylko ostatnio coś tam mocno upychałem i rozpierdoliłem swicha więc jak by ktoś znał jakieśdobre przełączniki to proszę o info

Offline DeathMaster

  • Pr0
  • Wiadomości: 712
  • Holy Target \,,/
    • MySpace
Odp: Drewno Agathis
« Odpowiedź #8 05 Paź, 2009, 15:55:48 »
he czyli trzeba ostroznie,kurde ćwieka mi wbiłes z tymi blacout'sami. Moze warto faktycznie zamiast ładowac DiMarzio  :-\  Moze to głupawe pytanie ale napisz mi w jakim stopniu poprawiło/zmieniło to brzmienie w stosunku do fabrycznych przystawek heh..
Sie.. sie.. sie..

Offline shitol

  • Gaduła
  • Wiadomości: 386
Odp: Drewno Agathis
« Odpowiedź #9 05 Paź, 2009, 20:38:46 »
hmm....
ciężko mi to opisać
ale na pewno blackoutsy dały lepszy sustain (chociaż wiadomo że sustein to sprawa dechy a nie pupów ale mimo wszystko jest lepszy) i moim zdaniem podbiły coś z każdego pasma zwłaszcza ze środka
troche bardziej "zwarte" brzmienie w porównaniu ze starymi
ale nie oszukujmy się każdy pup jest lepszy od stackowego b.c.richa

Offline Fungus

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 91
Odp: Drewno Agathis
« Odpowiedź #10 17 Mar, 2010, 20:59:37 »
Agathis może być bardzo dobry lub ch*jowy tak samo jak machoń bądź lipa itp... Nie wiem jakiego kawałka użyli w Twojej gitarze ale ogólnie uważam, że Agathis to zaraz po Nato najgorsze drewno bez żadnego charakteru. Polecam Ci wsadzić jakieś aktywy najlepiej EMG ^^

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Drewno Agathis
« Odpowiedź #11 17 Mar, 2010, 21:13:15 »
Agathis może być bardzo dobry lub ch*jowy tak samo jak machoń bądź lipa itp... Nie wiem jakiego kawałka użyli w Twojej gitarze ale ogólnie uważam, że Agathis to zaraz po Nato najgorsze drewno bez żadnego charakteru. Polecam Ci wsadzić jakieś aktywy najlepiej EMG ^^

Ileż można no ;)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline bakerski

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 6
Odp: Drewno Agathis
« Odpowiedź #12 09 Sie, 2011, 00:32:44 »
Trochę czasu już minęło ale przyłączę się do dyskusji.

Posiadam Corta MGM-1 wykonanego z Agathisu i jest to bardzo dobrze brzmiące wiosło. "Gęsty" to najlepszy przymiotnik określający brzmienie, jest ciemne i pełne, okrąglejsze niż mahoń. Skręcając volume uzyskujemy grube, okrągłe brzmienie. Z SH-4 brzmi naprawdę zawodowo. Rzeczywiście jest agathis i jest agathis.
BKR

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
drewno do kominka

Zaczęty przez nikt « 1 2 » Gitary 7-strunowe

37 Odpowiedzi
19334 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Paź, 2007, 20:27:01
wysłana przez Pan Sinner
307 Odpowiedzi
85736 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Wrz, 2010, 08:36:41
wysłana przez oz
18 Odpowiedzi
4740 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Wrz, 2012, 21:23:13
wysłana przez BetoNova