Autor Wątek: Samochód do 15 000  (Przeczytany 36251 razy)

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
Odp: Samochód do 15 000
« Odpowiedź #125 15 Lis, 2010, 16:41:35 »
idz na gielde i ogladnij sobie kilka takich swiftow, zobacz co w nich dziala co nie, pozniej szukaj na necie, umawiaj sie ze sprzedajacymi, zobacz jak jezdza te auta. Generalnie musisz zobaczyc wiele sztuk i wybrac najlepszy

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
Odp: Samochód do 15 000
« Odpowiedź #126 15 Lis, 2010, 16:44:39 »
Odkrywcze :D

Na giełdzie raczej bym nie polecał brać :/ Lepiej od prywatnego. Też Cię okantuje ale może troszkę mniej ;)

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Samochód do 15 000
« Odpowiedź #127 15 Lis, 2010, 17:52:44 »
Na giełdzie też wystawiają prywatni, często ci sami co na allegro mają powystawiane :)
B ( o ) ( o ) B S

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
Odp: Samochód do 15 000
« Odpowiedź #128 15 Lis, 2010, 18:38:27 »
na giełdzie są same szroty zazwyczaj i cie ujebią na kase, nie polecam. Najlepiej szukaj po znajomych, zawsze ktoś coś wie albo kogoś zna. Autokomisy już dają więcej pewnośći i weź ze sobą znajomego mechanika na oglądanie wtedy kupisz samochód taniej  :D

ja swojego kupiłem w komisie i zadowolony jestem ze hej
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Samochód do 15 000
« Odpowiedź #129 15 Lis, 2010, 20:30:08 »
wszystko pięknie, ale:
- po znajomych pytałem i nikt niczego nie sprzedaje, a jakiegoś padła w stylu cinquecento za 1000 pln nie chce ;)
- nie mam znajomego mechanika :( same wykształciuchy wokoło :/
B ( o ) ( o ) B S

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: Samochód do 15 000
« Odpowiedź #130 15 Lis, 2010, 21:06:19 »
- nie mam znajomego mechanika :( same wykształciuchy wokoło :/

na pewno twoi znajomi serwisują gdzieś auta i są bardziej albo mniej zadowoleni, szukaj z polecenia znajomych :)
Łe tej.

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Odp: Samochód do 15 000
« Odpowiedź #131 29 Mar, 2011, 14:33:48 »


Czyli BUM... no to za co można dostać w dzioba na giełdzie.

Temat jest, owszem, ale minęło trochę czasu, a przy okazji zmienił się rok w kalendarzu. I jest sprawa. Pilna sprawa. Najprawdopodobniej moje-niemoje (tzn. domowe) Aveo idzie do kasacji z powodu 2,5-promila-debila pod Piotrkowem, i trzeba będzie coś zakupić. I tak:

1) powiedzmy że budżet to te 15tysi, ale chętniej nieco mniej,
2) trzeba niewielkie (ale bez przesady) wozidełko dla 2ch osób 50+ do-pracy-z-pracy-na-zakupy-a-w-niedzielę-do-znajomych. KONIEC. Żadnych dalszych wypadów (a jeśli to raz na ruski rok), przewożenia pralek i lodówek itp.
3) Ma się dać łatwo parkować (czyli nic dużego/z długą dupą), mało żreć i niewiele kosztować w razie naprawy.
4) "styl i lans" wiszą mi całkowicie. Uwagi o "półwozie" też. Nie musi przyspieszać w 5s/100ki. W 10 też nie. Patrz pkty 2/3, więcej naprawdę nie trzeba.

Wstępnie (przed-wstępnie) mamy upatrzoną C3 2005 1,1 (śmiejcie się, ale po co więcej dla 2ch osób ma miasto? Ja swojego 1,4 nie kręcę powyżej 3000 na praktycznie tej samej trasie po jakiej ta nowa furka ma jeździć) po pierwszym właścicielu i z pełnym ASO, w komisie u wujka, więc jest to już jakieś-tam-zaufanie, no i w razie czego będzie komu urwać głowę. Ale myśleliśmy też o Fabii, może Ibizie. Ew. o polówce, ale nie mam jakoś przekonania do znalezienia sztuki nie będącej pseudo-tuningiem, albo zajechańcem w takiej kasie.

Pomożecie? ;)
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline pele

  • Gaduła
  • Wiadomości: 420
Odp: Samochód do 15 000
« Odpowiedź #132 29 Mar, 2011, 16:16:06 »
MrJ, miałem podobny dylemat z wyborem auta, kupiłem honde civic z 2001, hatchback 5-drzwiowy, mam od 2 tygodni, więc mało moge o nim powiedzieć. Pod uwagę brałem też: Mazda 323, Opel Astra classic, Citroen C3, Peugeoty 206, 207 i 307, Ford Focus (byłem bliski kupna), Nissan Almera (b. fajna opcja), Toyota Corolla i chyba nawet przez chwilę Renault Megane. Ostatecznie miałem do wyboru C3, Focusa, 323 i Civica, którego kupiłem. W granicach 15 tys. zł można znaleźć w/w auta, wg mnie to opcje warte przemyślenia (nie licząc Megane i 307)

Offline kedzior

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 81
Odp: Samochód do 15 000
« Odpowiedź #133 29 Mar, 2011, 18:14:03 »
polecam mazde 323F - autko nie do zajebania , pojemne , ale nie duże za 15000 spokojnie dorwiesz coś na pełnej opcji.:) Albo dozbieraj co nieco i celuj w mazde 3:) pozdros
Cloud9
HeadUp

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Odp: Samochód do 15 000
« Odpowiedź #134 29 Mar, 2011, 20:54:12 »
Civic Aerodeck 2.0 tdi. Pali 6 l ropy w mieście a zapierdala ślicznie :)
I ma klimę :P
I kosztuje 8,5 tys.
Znaczy ta dokładnie którą mam do sprzedania :D

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
Odp: Samochód do 15 000
« Odpowiedź #135 30 Mar, 2011, 00:34:20 »
Olej renówki to primo już lepiej peżoty (ale 206 też już zaczyna po mału zjadać rdza). Focus się zajebiście prowadzi ale to już stare auta (jak na forda) i nie wiem jak z niezawodnością, silniki TDi są w tych modelach raczej średnie (jak wszystkie djezle forda), blacha też już pewnie po mału będzie czerwona w takich ok. 2003-4. Japończyki są super-cacy dopóki coś się nie spierdzieli bo potem honda kosztuje drugie tyle co auto, a mazdy są nierozbieralne... popełnię tutaj trochę nietakt, ale w tej cenie i tych wymaganiach kup se to :

http://moto.allegro.pl/auto-z-roczna-gwarancja-stan-idealny-zobacz-i1514505948.html

2008 rok, małe zgrabne i nowe. Co już miał stracić na wartości to stracił, wiec masz prawie nowe auto w fajnej cenie na małe przeloty. Niestety jak to hujdaj - pewnie wessie z 7L/100. Dobrą opinią cieszy się też Opel Zafira - ale to już większe autko niestety.

Tak samo jeżeli chcesz mieć coś jeszcze mniejszego - to super są Fiaty Panda - małe, wytrzymałem, mało palące i tanie.

To tyle, jeżeli nie chcesz Audi ;) A3/4 1.9TDi luzem w tej cenie - tylko trzeba poszukać egzemplarza, a nie 'od dziadka rocznik 1920...' i masz auto na dożywocie ze spalaniem 5/6L/100 w dieslu.