Autor Wątek: Struny przez korpus- samemu?  (Przeczytany 5926 razy)

Offline Br-Owca

  • Gaduła
  • Wiadomości: 340
Struny przez korpus- samemu?
« 15 Wrz, 2010, 10:30:50 »
Witam
zakupiłem ostatnio 40- letnią kopie les paula made in japan, i mimo że jestem zadowolony z wykonania, to mam wrażenie że korpus troche słabo pracuje-jest to konstrukcja bolt - on a korpus jest prwd z klejonki mahoniowej - jest zajebiście ciężki i twardy. Mam pytanko czy zastosowanie "strun przez korpus" poprawi prace korpusu i czy można to zrobić samemu  ( wydaje mi się że nie jest to skomplikowane ale moge sie mylić )
pozdr

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Struny przez korpus- samemu?
« Odpowiedź #1 15 Wrz, 2010, 10:48:36 »
Nie histerowałbym i zostawił tak jak jest. Oszpecisz gitarę, straci ona na wartości, a sound poprawi się 6,5% jeżeli w ogóle. Lepiej wymień pikapy. Po drugie Mr. Polfus tak knuł LP, żeby korpus w nim "pracował" ja najmniej. Wyznawał on zasadę "szyny kolejowej" i bloku inercyjnego, minimalnie pochłaniającego energię.
XXxxoOXXOOOXx

Offline Br-Owca

  • Gaduła
  • Wiadomości: 340
Odp: Struny przez korpus- samemu?
« Odpowiedź #2 15 Wrz, 2010, 10:55:35 »
No pup przy moscie to zmieniłem w godzine po złapaniu wiosła w dłoń ;) - tak sie składa że miałem przypadkowo Gibsona 500t pod reka  ( zajebisty pickup imo )

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Struny przez korpus- samemu?
« Odpowiedź #3 15 Wrz, 2010, 11:01:09 »
Cytuj
zajebisty pickup imo
Nie - jest obiektywnie zajebisty, bez "imo".

Offline Br-Owca

  • Gaduła
  • Wiadomości: 340
Odp: Struny przez korpus- samemu?
« Odpowiedź #4 15 Wrz, 2010, 11:09:03 »
Niedługo będzie w dziale NGD tylko jakieś artystyczne zdjęcia porobię

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: Struny przez korpus- samemu?
« Odpowiedź #5 15 Wrz, 2010, 12:18:33 »
Obadaj raczej wszystkie połączenia elementów. Czy mostek i jego śrubki nie mają luzów, czy można dokręcić śruby trzymające gryf. Dobrze robi też jak najcięższy stoptail. Generalnie - kombinuj z tymi elementami, które przenoszą rezonans strun na korpus. Mi pomogła sama wymiana mostka na lepszy.

Możesz też spróbować wpakować coś pomiędzy gryf a korpus, któryś z moich ziomków w jakimś wiośle miał to nienajlepiej spasowane i wpakował tam kawałek papieru - poprawiło się (bzdura nie?).

Czekam na NGD. Co to za firma?
Łe tej.

Zomballo

  • Gość
Odp: Struny przez korpus- samemu?
« Odpowiedź #6 15 Wrz, 2010, 13:08:13 »
Gruby mahoniowy korpus w LP tak jak napisał Wróbel, ciężko rozbujać, więc tu nie szukaj przyczyn słabego brzmienia.

Offline Br-Owca

  • Gaduła
  • Wiadomości: 340
Odp: Struny przez korpus- samemu?
« Odpowiedź #7 15 Wrz, 2010, 13:35:11 »
Siodełko i elementy mostka sa z kości ale to chyba dobrze, ogólne mostek i strunociag jest porządny, myśle że pomoże zmiana strun na grubsze, sprawdze tez śruby. Gita, to Maya LP z poczatku lat 70tych z płaską dechą i elektronika z przodu - ciekawa kostrukcja i za małe pieniadze-jak zrobie zdjęcia to bedzie NGD

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Struny przez korpus- samemu?
« Odpowiedź #8 15 Wrz, 2010, 14:46:35 »
Łohohohoho! Toż to mój pierwszy elektryk ever! Mam gdzieś jeszcze gryf i korpus :) Grałem na niej ładnych kilka lat, tylko pafy Dimarzio wsadziłem.

Offline MarkMorton

  • Gaduła
  • Wiadomości: 101
Odp: Struny przez korpus- samemu?
« Odpowiedź #9 15 Wrz, 2010, 14:55:16 »
Aby troche poprawić brzmienie mozesz wkrecic mocniej ten strunaciag. bedzie twardziej ;]
I'm Jesus Christ, whether you accept it or not, I don't care. HEVY METYL HOBBYT

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: Struny przez korpus- samemu?
« Odpowiedź #10 15 Wrz, 2010, 15:43:11 »
Siodełko i elementy mostka sa z kości ale to chyba dobrze, ogólne mostek i strunociag jest porządny, myśle że pomoże zmiana strun na grubsze, sprawdze tez śruby. Gita, to Maya LP z poczatku lat 70tych z płaską dechą i elektronika z przodu - ciekawa kostrukcja i za małe pieniadze-jak zrobie zdjęcia to bedzie NGD

Kupiłeś tą z allegro?

W zeszłym tygodniu usilnie oglądałem swój stan konta bo zajebiście mi się ta Maya podobała i przepiekielnie chciałem ją kupić! :D Wyszło jak wyszło, ale zajebiście się naśliniłem na nią, zajebista jest do zmodowania pod swoje wymagania - nie byłoby mi żal że coś powiercę albo cokolwiek nagrzebię, bo sobie wymyśliłem że dla kolekcjonera ona jest psa warta, więc ani trochę strachu że coś spierdzielę.

Pokaż o co chodzi z tą klejonką mahoniową! :)
« Ostatnia zmiana: 15 Wrz, 2010, 15:46:01 wysłana przez dom?n »
Łe tej.

Offline Br-Owca

  • Gaduła
  • Wiadomości: 340
Odp: Struny przez korpus- samemu?
« Odpowiedź #11 15 Wrz, 2010, 20:20:47 »
jak bede robił zdjecia to odkrece płytke z elektroniką i zrobie zdjęcie w środku-widać tam warstwy ok drewna 3-4-mm , tak to jest ta z allegro poszła za 900 z przesyłka i ja tez nie boje sie eksperymentowac z nią, na razie rorpierdala mnie tym ze stroi idealnie w drop C na cienkich strunach ( nie miałem jeszcze czasu wymienic ) docelowo bedzie tam set 11-62 i mysle ze wtedy to zagra

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: Struny przez korpus- samemu?
« Odpowiedź #12 15 Wrz, 2010, 20:42:30 »
nie zabij jej za grubymi drutami, ja na 10-52 daję radę i mimo że jest cienko, to łatwiej pierdolnąć i rozbujać całe wiosło artykulacyjnie, ale to inny temat ;)

Łe tej.

Offline oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 968
Odp: Struny przez korpus- samemu?
« Odpowiedź #13 15 Wrz, 2010, 23:16:46 »
domin, jeśli w lp cięższy stoptail robi lepiej to po co stosuje się rozwiązania jak to oferowane przez faber http://www.tokaiguitar.de/produktdetail.php?id=17 ?

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: Struny przez korpus- samemu?
« Odpowiedź #14 15 Wrz, 2010, 23:29:33 »
Cytuj
They transfer vibrations differently, resulting in a woodier, more airy vintage tone - richer, rounder mids but with more upper harmonics as well.
Unplugged, the guitar seems almost more "acoustic" and resonant. Plugged in, the notes are warmer and rounder with more harmonics vs. heavier fundamentals with the zinc.

Nie napisali nic o sustainie, a o samym rezonowaniu napisali że rezonuje "inaczej". Ja z kolei czytałem że cięższy mostek ładniej przenosi drgania i to też może być jakiś mit, ale nie czytałem tego na pudelku więc póki co wierzę ;)
Łe tej.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
15 Odpowiedzi
4823 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Gru, 2011, 14:54:22
wysłana przez skarhead
3 Odpowiedzi
3607 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Gru, 2011, 22:02:10
wysłana przez Dale Cooper
7 Odpowiedzi
3704 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Lut, 2012, 21:12:04
wysłana przez lord_awesomeguy
4 Odpowiedzi
2482 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Sty, 2014, 11:38:58
wysłana przez primer
13 Odpowiedzi
5031 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Mar, 2015, 02:20:33
wysłana przez Sleepwalker74