Autor Wątek: Do znawców bankowości itp.  (Przeczytany 1102 razy)

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Do znawców bankowości itp.
« 15 Lip, 2010, 12:56:06 »
Siemka, dostałem dziś propozycję z mBanku otworzenia linii debetowej, czy też kredytu odnawialnego jak kto woli.
Przyznam, że zainteresowała mnie ta oferta, bo jest kilka rzeczy, które chcę sobie kupić wkrótce a musiałbym długo kasę na nie zbierać...
To jest dokładnie to: http://www.mbank.pl/indywidualny/kredyty/odnawialny/
Ktoś rozeznany w bankach i tych sprawach mógłby mi pojaśnić z czym to się je, jakie są haczyki i czy jest to opłacalna/atrakcyjna oferta w stosunku do kredytu ratalnego?
Jeśli jest to istotne to mam stały miesięczny dochód.

pozdro Miśki
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 828
Jestem "znawcą bankowości" tylko od tej drugiej strony ;), tzn. tej, co my wszyscy. Nie ma się czego bać, nie przekraczaj limitu i nie korzystaj nadmiernie. Oprocentowanie bardzo dobre, 15% i później 14,35 - u mnie w BGŻ po 13 latach 15,5, może więc też skorzystam ;).
Paczki z głów!

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
wiesz, jak dobrze przeczytasz umowę i będziesz stosował się do wszystkich terminów i przeczytasz umowę raz jeszcze, to nie ma żadnych haczyków, a nawet całkiem sensownie może Ci to wyjść. Osobiście nie otworzyłbym takiej linii kredytowej, bo wole poczekać i uzbierać gotówkę. Na raty biorę tylko upotrzony sprzet jak jest w ratach 0% (i oczywiście jesli go śledze na tyle długo, zeby wiedzieć, że nie poszedł nagle w górę przy okazji promocji.)
Uwaga z mojej strony, jako osoby pracującej w bankowosci: dla banku liczy się data księgowania pieniędzy. Oczywiste? Tez tak uważałem że to jest oczywiste, a jednak mało osób (klientów banków) zdaje sobie z tego sprawę i potem jest halo.
No i poczytaj sobie o kosztach monitów i w ktorym dniu bez wpłaty co się dzieje, sprawdzaj czy na pewno Ci pobralo pieniądze samoczynnie na spłate raty, bo z tym też sa jaja. Nie twierdze ż enie bedziesz spłacał, ale z doświadczenia wiem, że o płatności można zapomnieć, zwłaszcza jak rata jest drobna :D (kiedyś prawie wziałem mp4 na 30 rat po 2,3pln, w sumie nie wiem po co chciałem to zrobić :D)
Ogólnie to oferta mBnaku jest ciekawa i sam nie zauważyłem tam jakis większych kruczków (o ile w ogóle jakies zauważyłem). Podsumowując. Czytając umowę ze zrozumieniem, nic Ci nie grozi.
B ( o ) ( o ) B S

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
ja ze swojej strony polecam karte kredytowa.
mam takowa i transakcje powyzej jakiejs tam kwoty mozna rozbijac na raty. z tym ze nie wiem czy kazdy tak ma bo ja  kredytowej kozystam zajebiscie duzo i ciagle dzwonia z jakimis ofertami, ale warto sie dowiedziec bo to ciekawy patent. oprocentowanie nie jest duze w przypadku takiego rozbicia na raty, chyba ze nie splacic karty to wtedy juz jest gorzej. kara + duze oprocentowanie.

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Dzięki. Sprawa już nieaktualna(przynajmniej póki co).
Dzwoniłem do banku po ten debet i stwierdzili, ze jednak nie mogą mi przyznać, ze względu na rodzaj moich dochodów.
"grałeś kiedyś w samoloty?"