Autor Wątek: bzzzyczy mi coś w headzie ;-)  (Przeczytany 2154 razy)

Offline sebasw

  • Gaduła
  • Wiadomości: 272
bzzzyczy mi coś w headzie ;-)
« 26 Lip, 2010, 22:19:22 »
Może ktoś pomoże... otóż zaczęło mi coś bzyczeć, jakby dzwonić we wzmaku, gdy gram niektóre dźwięki, np. a na strunie d4, czy g na e6 i trzymam ten dźwięk dłużej, coś wpada w drgania.

Najpierw myślałem, że to szyba w meblach drga, ale później nausznie ;) wykryłem, że to dźwięk dobiegający ze wzmacniacza, ostatecznie z lamp mocy EL84. Pomyślałem - ringing, lampy do wymiany. Wymieniłem na nówki, ale w sumie nic to nie dało, no może min. ciszej brzęczy teraz. Gdy podczas wydobywana newralgicznych dźwięków docisnę lampę mocy to brzęczenie prawie ustaje. Lampy nie mają "koszyczków dociskowych" na sprężynach. Przy głośnym graniu brzęczenie właściwie znika - jest zagłuszone, ale przy domowym graniu to tak dziwnie się czuje.

Wzmak na gwarancji - egnater rebel 30 - ale  nie chce mi się z taką pierdołą go dawać do "naprawy" i zostać bez niego na długie tygodnie...Ma ktoś pomysł, co to się dzieje, dlaczego i czy mogę jakoś sam to zniwelować?

Pozdrawiam
Seba

locco

  • Gość
Odp: bzzzyczy mi coś w headzie ;-)
« Odpowiedź #1 26 Lip, 2010, 22:30:21 »
el84 juz tak maja, nic pan nie zrobisz

Offline sebasw

  • Gaduła
  • Wiadomości: 272
Odp: bzzzyczy mi coś w headzie ;-)
« Odpowiedź #2 26 Lip, 2010, 22:40:07 »
To w sumie już mój kolejny wzmak z el84 i wcześniej jakoś nie zauważyłem, ale widać słuch mi się ostrzy :-D dzięki za info.

locco

  • Gość
Odp: bzzzyczy mi coś w headzie ;-)
« Odpowiedź #3 26 Lip, 2010, 23:13:41 »
w kazdym razie tak mowi "moj specjalista"- moje tak brzeczaly i kolegow urzadzenia tak samo

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 874
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
Odp: bzzzyczy mi coś w headzie ;-)
« Odpowiedź #4 27 Lip, 2010, 00:04:45 »
[A więc potwierdzają się opinie, że współczesna produkcja lamp ma gównianą jakość... W moim własnoręcznie popełnionym pięciowatowcu siedzi stara polamowska EL84 i nic nie brzęczy.
« Ostatnia zmiana: 27 Lip, 2010, 00:08:55 wysłana przez theremin »
BRRR BRRR DENG BRRR BRRR DENG!!!

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Odp: bzzzyczy mi coś w headzie ;-)
« Odpowiedź #5 27 Lip, 2010, 01:10:00 »
Miałem 2 wzmaki na el84, w sumie 4 rózne komplety lamp i też nie zauważyłem żeby cokolwiek brzęczało.
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline mati304

  • Gaduła
  • Wiadomości: 255
  • These go up to eleven.
Odp: bzzzyczy mi coś w headzie ;-)
« Odpowiedź #6 27 Lip, 2010, 01:17:00 »
Fakt, że ja mam 6P14P-EW, czyli nie do końca EL84 i to jeszcze starej, dobrej, radzieckiej produkcji, do tego militarną wersję. Ale u mnie brzęczało tylko na samym początku, przy grzaniu i kiedy miałem nasrane z napięciami (7V na grzejniku). Ale coś jest z tym, że nowe lampy to nie to, co stare.
« Ostatnia zmiana: 27 Lip, 2010, 01:20:21 wysłana przez mati304 »
There's no use being precise about something when you don't even know what you're talking about.

Offline sebasw

  • Gaduła
  • Wiadomości: 272
Odp: bzzzyczy mi coś w headzie ;-)
« Odpowiedź #7 27 Lip, 2010, 18:32:04 »
Hym.. to nie jest takie jakieś bardzo głośne brzęczenie, ale bardziej bzzzzzzyk po tym jak dźwięk wybrzmiewa i to nie każdy, ale jak pisałem - kilka. W tych częstotliwościach lampki zaczynają drgać i jest takie brzęczenie jakby szyba  w meblu drgała.

Lampy na których najpierw to zauważyłem to były stare RFT - NOS, nigdy nie używane, więc z dobrej produkcji, teraz na nówkach JJ to samo (ale wyraźnie mniej). Mam jeszcze oryginalne Ruby, które po zakupie wzmaka zaraz wymieniałem, więc ostatecznie sprawdzę jeszcze na nich.

Rozebrałem head i tam nie ma za bardzo co brzęczeć, żadna część nie jest luźna itp., a jak pisałem - jak przytrzymam ręką lampę to znika brzęęęęęęęęęęęęęcze nie ;)

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 874
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
Odp: bzzzyczy mi coś w headzie ;-)
« Odpowiedź #8 27 Lip, 2010, 22:34:21 »
To kup dociski do lamp i po sprawie.
« Ostatnia zmiana: 27 Lip, 2010, 22:36:10 wysłana przez theremin »
BRRR BRRR DENG BRRR BRRR DENG!!!

Offline sebasw

  • Gaduła
  • Wiadomości: 272
Odp: bzzzyczy mi coś w headzie ;-)
« Odpowiedź #9 27 Lip, 2010, 23:01:35 »
To wymagałoby ingerencji w chasis, bo przecież trzeba je przykręcić, a tym samym straciłbym gwarancję... więc  założyłem lampki JJ i jest git.

Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT
Są specjalne gumki co sie na lampy nakłada, żeby nie brzęczały, polecam Ci poszukać naprawdę pomaga :)
Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 874
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
Gumkę to się na co innego zakłada...
A te uszczelki wciskane frajerom za wielokrotnie większą kasę niż kosztują w sklepie z akcesoriami hydraulicznymi nic nie dają.
« Ostatnia zmiana: 28 Lip, 2010, 22:06:40 wysłana przez theremin »
BRRR BRRR DENG BRRR BRRR DENG!!!

Offline sebasw

  • Gaduła
  • Wiadomości: 272
Rzucę okiem na gumki, ale tu nie chodzi, że lampa drga na boki, bo żeby bzyczenie się mocno zmniejszyło trzeba je docisnąć od góry.
Co ciekawe nowe lampy JJ prawie nie bzyczą, oryginalne lampy egnatera - RUBY ... też w sumie nie, a te drogie RFT NOS brzeczą jak jasna cholera.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
5361 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Gru, 2010, 23:18:03
wysłana przez Grzgrz
1 Odpowiedzi
1500 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Gru, 2010, 12:32:26
wysłana przez KykuPL
11 Odpowiedzi
9475 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Kwi, 2011, 01:14:50
wysłana przez Bjørn
7 Odpowiedzi
1710 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Lut, 2011, 12:27:19
wysłana przez sylkis
13 Odpowiedzi
4275 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Cze, 2011, 02:13:01
wysłana przez englenmorderen