Autor Wątek: gniazdka stereo jack 3.5mm montażowe / gdzie kupic dobrej jakości?  (Przeczytany 2611 razy)

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Witam, mam problem potrzebuje do A/B boxa co sobie zrobiłem 3 gniazdka stereo 3.5mm montażowe, ale dobrej jakości. Niestety teraz mam takie:



a to gówno niestety jest, słabo łączy i słabo wtyczka w gniazdku siedzi.

Czy ma ktoś z Was obycie, albo wiedzę które gniazdka są ok i gdzie można je kupić?

kupiłbym sobie neutrika ale maja tylko na kabel:

http://www.skladmuzyczny.pl/product_info.php?info=p5387_Gniazdo-NEUTRIK-JACK-NYS-240.html&XTCsid=20f5a3baee3aa84bef72f771c3137a9f

a nie bardzo mi sie opcja wystającego kabla z pudełka podoba :)
« Ostatnia zmiana: 19 Lis, 2009, 13:04:46 wysłana przez BartekL »

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 874
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
Można spróbować użyć tego neutrika dobierając jakąś nakrętkę.
BRRR BRRR DENG BRRR BRRR DENG!!!

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Myślałem o tym, ale wywiercenie dziury która byłaby większa od średnicy miejsca gdzie jest nagwinowany walec, a mniejszej niz kołnież moze mi sprawić problem :)

spróbowałbym moze innych montazowych, ale nie ma u mnie w miescie niczego co budziłoby zaufanie, w necie też lipa, albo nie wiem gdzie szukac.
« Ostatnia zmiana: 19 Lis, 2009, 13:23:02 wysłana przez BartekL »

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
W sklepie elektronicznym, albo na allegro.
http://www.allegro.pl/item808452900_gniazdo_jack_6_3mm_metal_stereo_jck230_neutrik.html neutrik - drogi. Przypuszczam, ze podobne, niefirmowe znajdziesz w elektroniku jakim za 1-1,5zł
albo:
http://www.allegro.pl/item811063361_gniazdo_6_3_jack_6_3_stereo_czarne_do_obudowy.html
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
tylko że 6,3mm to nie jest 3,5mm :)

ed:

tak dla rozjaśnienia, ten a/b box służy mi do przekierowywania sygnału głośniki/słuchawki i wszystko sie odbywa na małych jackach.
« Ostatnia zmiana: 19 Lis, 2009, 14:27:31 wysłana przez BartekL »


Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
No takie jak na tej stronie sa ok. od razu widac ze lepsza jakość, ale nie mają w ofercie 3.5mm.

Na razie to albo zostaje przy tym co mam, albo pozostaje mi zrobić na duzych jackach + przejsciówki zakładać (pro toto nie bedzie :/)

Choć w zasadzie od pod gx do a/b boxa mógłbym miec kabel (maly jack - duzy jack) na kabelku do głosników też mógłbym założyc duży, i jedynie do słuchawek założyć przejściówke (orginalnej nie chciałbym ucinać). Chyba tak zrobię, i to będzie najlepsze rozwiązanie :)

Dzięks Zomballo za linke :)
« Ostatnia zmiana: 19 Lis, 2009, 15:04:38 wysłana przez BartekL »

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
tylko że 6,3mm to nie jest 3,5mm :)
fail z mojej strony :facepalm:
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
spoko przeca to forum gitarowe, pierwsze co na myśl przychodzi to jack duzy :)

inna sprawa ze jakbyś sprzedawał wcześniej ux1 to nie miałbym tego problemu :lol: wiec fail i tak jest ;)
« Ostatnia zmiana: 19 Lis, 2009, 16:15:21 wysłana przez BartekL »