Autor Wątek: Prezenty z poza ue, a cło  (Przeczytany 3150 razy)

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Prezenty z poza ue, a cło
« 17 Wrz, 2009, 18:07:57 »
Było kilka tematów juz o sprowadzaniu sprzętu z usa, ale jakoś tego chyba nie znalazłem.

Mianowicie intryguje mnie kwestia następująca:
Czy jeśli, dla przykładu, moja dobra ciocia z usa postanowi zrobić mi prezent i zakupi mi parę emg707, następnie zapakuje je ładnie w kartonik, a na deklaracji celnej zaznaczy kwadracik "gift", to czy jest taka opcja, żeby panowie na cle sobie to pudełeczko otworzyli, zobaczyli że w środku jest set emg 707 warty w/g cennika emg 280usd, do tego przesykła, dajmy na to 30usd, no i mi policzyli cło+vat, tudzież samo cło, od tych 310usd i wystawili rachunek?
Chciałem sprowadzić sobie trochę hardłeru, więc - czy są jakieś inne skuteczne opcje, żeby obejść odprawę celną?

A jeśli opcja gift działa, to czy można ją wykorzystać korzystając z usług ship-smart-usa?
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Prezenty z poza ue, a cło
« Odpowiedź #1 17 Wrz, 2009, 22:07:18 »
Gift nie działa. Przy sprowadzeniu małej paczki bez określonej wartości powinno przejść bez cła i vatu. Mi tak przechodziły pickupy i pickguard. Jeżeli zaś paczka ma zadeklarowaną wartość, albo rzuca się w oczy np wielkością to masz jak w banku że zajrzą.
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 968
Odp: Prezenty z poza ue, a cło
« Odpowiedź #2 18 Wrz, 2009, 01:09:22 »
a czy nie jest teraz tak że wszystko do 100euro nie podlega cłu itd?

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: Prezenty z poza ue, a cło
« Odpowiedź #3 18 Wrz, 2009, 02:12:48 »
Co masz na myśli mówiąc (pisząc?) "mała paczka"?
Chcę sprowadzić edge pro, gość mi podał wymiary paczuszki około 9x8x4 inch, czyli 23x20x10cm.
EMG też bym pobrał parkę, czyli 2 szt po 2,6x2,4x6 inch = 6,5x6x15cm.
Jeśli by to zespolić, zapakować w obskurny, rozmiękły karton (jako że paczuszki w środku i tak będą zapakowane profesjonalnie - do transportu) i nie dać deklaracji żadnej, to będzie git? : D (bo rozumiem że pickguard jest nieco większych, albo podobnych rozmiarów co 20x25cm)
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: Prezenty z poza ue, a cło
« Odpowiedź #4 18 Wrz, 2009, 08:15:35 »
ja kiedys zamawialem ebow, ktory przekraczal dopuszalna wtedy wartosc celna, ale paczka byla mala i nic nie zrobili. przepuscili ja z pieczatka ze bylo w celnym. tych paczek przychodzi do nich od cholery, dlatego malych paczek, albo z wartoscia zadeklarowana niewiele pozyej obecnych 100 eurasów sie nie przypindola raczej, bo nie chce im sie trzepać tego.

ale to wszystko to w sumie loteria.

Offline domas

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 640
  • Dziki osioł numer raz
    • Animus
Odp: Prezenty z poza ue, a cło
« Odpowiedź #5 18 Wrz, 2009, 08:24:02 »
Wszystkie rzeczy, które do tej pory zamówiłem ze stanów były oznaczane jako gift, miał zadeklarowaną zawartość i wartość <30$. Największa packa do tej pory miała wymiary 46x31x26cm. Do tej pory bez ceł i podatków.

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: Prezenty z poza ue, a cło
« Odpowiedź #6 18 Wrz, 2009, 12:46:03 »
Jestem jeszcze ciekaw - czy wasze doświadczenia wskazują na związek pomiędzy częstotliwością sprawdzania na cle paczek bez deklaracji, a konkretnym przewoźnikiem?
Bo taki np. shipsmart mnie kusi przesyłką za jakieś 30 dolców, wliczając w to ubezpieczenie.

Domaś - ale tam gdzie miałeś zadeklarowane że gift i że wartość poniżej 30usd, to rzeczywista wartość w istocie była <$30, czy wkradała się tam jakaś ściema?
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: Prezenty z poza ue, a cło
« Odpowiedź #7 21 Wrz, 2009, 08:30:32 »
ja shipsmartem kilka razy sciagalem, zawsze wpisywyalem 30 dolarów, zawartość gift, a w srodku zakupy za 300 dolarów i niejednokrotnie byly w srodku rachunki, a patrzki trzepała agencja celna i gówno zrobili :)
jednak czasem warto sobie przekalkulowac czy sie oplaca bo 30$ + przesylka po usa czesto moze przedrozyc sprawe, juz w ogole jak zamowisz cos ciezszego, albo wiekszego, wtedy ship jak dopierdoli z ceną.. ;)

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: Prezenty z poza ue, a cło
« Odpowiedź #8 21 Wrz, 2009, 12:14:19 »
Most i przetworniki, w sumie towar na 550usd, za przesyłkę wyjdzie ze 30-35usd. Chyba najniższa cena jaką mogę uzyskać, wyłączając opcję "dobra ciocia w samolot weźmie", bo z tym bym musiał do grudnia czekać.

Czyli co, mówicie
1. Przepakować to w jakiś karton, czy nie?
2. Myślę jeszcze czy by nie wysłać oddzielnie dwóch paczek, najwyżej 75 pln na przesyłce stracę, ale jak mi dopieprzą cło i vat na 600usd, to się, za przeproszeniem, obsram. Przy czym cło za jedną paczuszkę jeszcze jakoś może bym spłacił.
3. Jeśli już zatrzymają na cle, to jest jakiś limit czasu na spłacenie tego? Że np. w miesiąc jak nie zapłacisz cła, to wysyłają w piździec z powrotem?
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline domas

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 640
  • Dziki osioł numer raz
    • Animus
Odp: Prezenty z poza ue, a cło
« Odpowiedź #9 22 Wrz, 2009, 22:59:18 »
Cytuj
ale tam gdzie miałeś zadeklarowane że gift i że wartość poniżej 30usd, to rzeczywista wartość w istocie była <$30, czy wkradała się tam jakaś ściema?

Rzeczywista wartość była grubo powyżej 30$ ;)

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: Prezenty z poza ue, a cło
« Odpowiedź #10 22 Wrz, 2009, 23:30:02 »
A jestem ciekaw jak jest ze stuffem używanym. I jak oni w ogóle określają zawartość przesyłki?

Poza tym domaś, pakować w karton, czy nie? ;)
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon