Autor Wątek: Mój pierwszy miks,krytyka  (Przeczytany 2612 razy)

Offline hofiman

  • Gaduła
  • Wiadomości: 409
Mój pierwszy miks,krytyka
« 13 Cze, 2009, 14:06:41 »
http://w513.wrzuta.pl/audio/9GlfObbAX8j/hhfkuyytc
no więc po az 1 udało mi się nagrać coś co mi się podoba.
liczę na porady i wskazówki z waszej strony.
pzdr
mój pies,jest spoko i wie o co chodzi,mówi elo mojej mamie zawsze gdy wychodzi.

Offline hellever

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 59
Odp: Mój pierwszy miks,krytyka
« Odpowiedź #1 13 Cze, 2009, 14:30:57 »
Ja tylko ci mogę powiedzieć co sądzę o miksie i brzmieniu bo wiadomo, że każdy ma inny gust muzyczny. Jeśli chodzi o brzmienie perkusji to werbel za głośno i jak dla mnie za wysoko brzmi. Gitary: weź zdubluj gitę i zrób panoramę 100% L,R  bo ta to leci środkiem. No i jeszcze jest to przekompresowane. A po za tym pomysł fajny.
Hellever for Ever

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Mój pierwszy miks,krytyka
« Odpowiedź #2 13 Cze, 2009, 14:43:29 »
Dodaj pogłos na gitary zdubluj i przerzuć w panoramie, perka imo fatalna-dodaj doniej pogłos i zmniejsz górę. Reszta może być.
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Mój pierwszy miks,krytyka
« Odpowiedź #3 13 Cze, 2009, 19:21:10 »
Mi się coś psuje i mogę przesłuchać tylko do 51 sekundy.. Fajne :). Jedno co bym zmienił to flażolety- jakoś tak nieładnie brzmią. A 2- pokusiłbym się o drugą gitarę grającą coś innego w tle czy coś (zastrzegam- nie słyszałem całości). A co do werbla, może i jest trochę za głośno ale jeśli chodzi o wysokość to bym zostawił, lubię wysoko nastrojony werbel :). Ogólnie spoko się słucha

Offline hofiman

  • Gaduła
  • Wiadomości: 409
Odp: Mój pierwszy miks,krytyka
« Odpowiedź #4 13 Cze, 2009, 20:10:21 »
http://w993.wrzuta.pl/audio/2iR0vxNBixW/hhfkuyytc
tu poprawiona wersja z panoramą i pogłosem,wylizałem również flażolety i uciemniłem perkę.No i werbel jest niżej.
on trwa tylko 52 sekundy ;)
« Ostatnia zmiana: 13 Cze, 2009, 20:32:31 wysłana przez hofiman »
mój pies,jest spoko i wie o co chodzi,mówi elo mojej mamie zawsze gdy wychodzi.

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Mój pierwszy miks,krytyka
« Odpowiedź #5 13 Cze, 2009, 20:54:40 »
To nie wiem dlaczego pokazuje mi 2:52. Mniejsza z tym. Wydaje mi się że werbel brzmi lepiej w pierwszym pliku. A w drugim już prawie wcale nie słychać tych flażoletów :P

Offline hofiman

  • Gaduła
  • Wiadomości: 409
Odp: Mój pierwszy miks,krytyka
« Odpowiedź #6 13 Cze, 2009, 21:07:14 »
flażolety obniżyłem  2,5 tonu. ::)
mój pies,jest spoko i wie o co chodzi,mówi elo mojej mamie zawsze gdy wychodzi.

Offline pan mikos

  • Pr0
  • Wiadomości: 681
Odp: Mój pierwszy miks,krytyka
« Odpowiedź #7 14 Cze, 2009, 14:42:14 »
Dodaj pogłos na gitary zdubluj i przerzuć w panoramie, perka imo fatalna-dodaj doniej pogłos i zmniejsz górę. Reszta może być.

Moim zdaniem nie tędy droga.
Zacznij od zrobienia przyzwoicie brzmiących ścieżek. Gitary są strasznie zmulone i bez żylety, pogłos tego nie naprawi. Nie wiem na czym to nagrywałeś, ale popróbuj z jakimiś innymi symulacjami wzmaka, bo to ma pusty środek, zero ataku w tym paśmie.
Bębny brzmią fatalnie. Spróbuj jakieś lepsze sample zastosować, bo werbel brzmi jak pikolak, albo sam dolny naciąg. Stopa się gubi.

Jak Ci się uda to zrobić to się zabierz za miksowanie. Tak jak koledzy powiedzieli, gitary w panoramie, nie koniecznie po 100% na boki, spróbuj też po 85%.
Możesz spróbować nagrać po dwa ślady na stronę (wtedy nie dawaj ich tak samo w panoramie, spróbuj np. po 100% i 85%).
Jeśli nagrywasz czyste ślady i później reampujesz/nakładasz wtyczki to możesz na strony dać dwa razy ten sam ślad, ale z różnymi brzmieniami.
Jeśli dublujesz ścieżki to zmniejsz gain bo będzie siarzyć.
Możliwości masz sporo, próbuj, odsłuchuj, wrzucaj tutaj.

Jeśli chodzi o gary to pamiętaj, że werbel i stopa są w środku panoramy. Blachy i tomy jakoś porozkładaj. Wyobraź sobie, że siedzisz za perkusją i poukładaj tak jak zazwyczaj wiszą. Hihat z jednej strony, ride z drugiej, krasze z prawej i z lewej. Tomy od lewej do prawej (lub odwrotnie). Wtedy nie będzie Ci się to kisić.
Na perkusji wskazany jest jakiś pogłosik, ale nie przesadzaj też z tym, bo w ciężkiej muzyce bębny raczej są krótkie, zwracaj uwagę na to żeby miały odpowiedni atak. Aha no i pamiętaj żeby nie mylić ataku z górką, to nie zawsze jest to samo.
W werblu atak daje górny naciąg, dolny raczej ten werblowy, sprężynowy charakter.
Stopa gdy ma górę, takie klaśnięcie to się przebija przez miks, natomiast ataku jej dodaje środek. (w black metalu często stopa ma górę, ale nie posiada ataku)


No, to generalnie są takie kilka podstawowych tipów. Najważniejsze to kombinować i słuchać efektów.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
16 Odpowiedzi
4636 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Cze, 2008, 12:22:32
wysłana przez Pattini
26 Odpowiedzi
5200 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Cze, 2009, 14:01:17
wysłana przez Semedi
14 Odpowiedzi
4659 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Sie, 2009, 15:55:02
wysłana przez terrormuzik
66 Odpowiedzi
24880 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Mar, 2010, 11:00:48
wysłana przez mlodysatan
7 Odpowiedzi
2692 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Lip, 2011, 00:32:09
wysłana przez piotreksu