Autor Wątek: Psyopus  (Przeczytany 2589 razy)

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Psyopus
« 02 Lis, 2008, 18:51:36 »
Psyopus - najbardziej popieprzona muza jaką ostatnio słyszałem, gitarzysta i perkusista chyba jada na jakiś środkach ;) Z resztą sami oceńcie. W dobrej jakości nagrania słychać jak niesamowicie grają, miażdżą selektywnością i brzmieniem.

Ciekawi mnie bardzo jak wygląda proces twórczy takiego zespołu, i jak perkusista zapamiętuje te wszystkie przejścia... :D


kawałek pochodzi z płyty Our pus, na której jest 11 kawałków w tych klimatach.

ps riff od 0:47 jest przeokrutny.


pozdr

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Odp: Psyopus
« Odpowiedź #1 02 Lis, 2008, 19:27:22 »
to brzmi jak nasz Fulcrum.......lub na odwrót w każdym razie:

po minucie miałem ochotę się zrzygać

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Odp: Psyopus
« Odpowiedź #2 02 Lis, 2008, 19:56:54 »
Też na bardzo umiem tego słuchać, bardziej w ramach ciekawostki pokazałem :)

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
Odp: Psyopus
« Odpowiedź #3 03 Lis, 2008, 05:27:29 »
dobry kawałek dużo ciekawych motywów zaraz kupie sobie płytke i obadam dokładnie

ed: proces twórczy opiera sie na perkusji własciwie bo to ona ma najwiecej roboty na naszym przykładzie mówie bo nie wiem jak inne kapele.

Wyglada to tak ze jedna z gitar daje dzwieki a potem perkusista mysli jak to połamac tak zeby mu sie podobało, ale nie zawsze nam sie podoba wiec czasem gramy bicia nie pod perke tylko jak nam sie najbardziej widzi, 2 gita dogrywa coś a czasem robi sie tak ze wychodzi na prowadzenie, bas gra swoje. Czasami robimy tak ze gramy jakis motyw i kombinujemy z rozmieszczeniem dzwieków i uderzeń mamy przewaznie kilka opcji i potem wybieramy tą która jest bardziej popierdolona  :P wazne jest zeby perkusista mocno angazował sie i ustalał co jak ma leciec wtedy nie ma problemu z zapamientaniem przez niego bic itp inaczej na nastepnej próbie robi kawałek od nowa dlatego czasem warto sie nagrac

My narazie raczkujemy w tych klimatach, ja to bym poszedł w kierunku, jak to mowia chopoki z kapeli, amerykanskim czyli to co np przedstawia psyopus a oni wola bardziej europejskie granie czyli louise cyphre np znaczy ja tez lubie ale wole takie poperdolone motywy
« Ostatnia zmiana: 03 Lis, 2008, 06:16:54 wysłana przez Drevniak »
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline ozi

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 1
Odp: Psyopus
« Odpowiedź #4 21 Lis, 2008, 00:53:41 »
Pierwszy Post, Witam wszystkich!

Psyopus. Moja miłość muzyczna. Sprowadzałem płytki, koszulki zanim jeszcze ktoś pokapował się, że istnieje taka kapela.
Drogi przedmówco. Wydaje mi się, że cała muza w Psyopusie opiera się na gitarach.

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
Odp: Psyopus
« Odpowiedź #5 22 Lis, 2008, 11:05:24 »
witaj  :)
pewnie masz racje
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
Odp: Psyopus
« Odpowiedź #6 02 Wrz, 2009, 21:52:30 »
"odd senses" jest od jakiegoś czasu jakoś złagodnieli chłopaki, ale na razie przegryzam materiał wiec nie narzekam :)
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "