Autor Wątek: Odsluchy douszne  (Przeczytany 2366 razy)

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 588
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odsluchy douszne
« 15 Lut, 2018, 11:50:51 »
Tak, wiem, bylo, uzyj wyszukiwarki, jednak tematy raczej starsze i tez nie do konca to, co mi potrzeba. A potrzeba mi jakis nadajnik, ktory da rade obsuzyc najlepiej 5 odbiornikow ale 4 albo 3 juz tez dadza rade. Wazne, zeby byl limiter, bo wiadomo, szkoda uszu :)

Generalnie plan jest taki, ze nadajnik podpiac do miksera, tam zrzucic caly miks i wpuscic nam na uszy, bo te odsluchy na scenach z reguly o kant dupy rozbic.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 363
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Odsluchy douszne
« Odpowiedź #1 15 Lut, 2018, 12:21:32 »
Tak, wiem, bylo, uzyj wyszukiwarki, jednak tematy raczej starsze i tez nie do konca to, co mi potrzeba. A potrzeba mi jakis nadajnik, ktory da rade obsuzyc najlepiej 5 odbiornikow ale 4 albo 3 juz tez dadza rade. Wazne, zeby byl limiter, bo wiadomo, szkoda uszu :)

Generalnie plan jest taki, ze nadajnik podpiac do miksera, tam zrzucic caly miks i wpuscic nam na uszy, bo te odsluchy na scenach z reguly o kant dupy rozbic.

Ale pasuje wam, ze kazdy dostanie identyczny miks w ucho?
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 588
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: Odsluchy douszne
« Odpowiedź #2 15 Lut, 2018, 14:08:18 »
Nie pasuje ale lepsze to, niz chujowe odsluchy na scenie. Miks bedzie dostosowany glownie do wokalu, a reszta na tym skorzysta.

No a temat odsluchow sie mocno komplikuje jezeli chcemy miec indywidualne, bo to juz trzeba albo miec wlasnego akustyka (a jeszcze nie mamy) albo mase dodatkowego sprzetu do podlaczania, ustawiania i pilnowania.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 363
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Odsluchy douszne
« Odpowiedź #3 15 Lut, 2018, 14:26:57 »
Generalnie z tymi nadajnikami jest tak, ze obsluguja max 2 odbiorniki... Pewnie są kombajny do obslugi 4 kanałów i więcej, ale założę się, że są w cenie axe fx 3. ;)

Niestety, odsłuchy douszne wymagają miksera, który ma przynajmniej tyle wyjść, ile jest muzyków w kapeli. I 2x tyle wyjść, jeśli chceta sygnała w stereło... akustyka zaś do tego nie trzeba. Teraz wystarczy zassać apkę na tablet/telefon i o ile w kapeli nie ma młotków, to sobie każdy sam monitorowy miks ukręci.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 588
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: Odsluchy douszne
« Odpowiedź #4 15 Lut, 2018, 14:33:53 »
No wiem jakie to miksery, mialem nawet swego czasu Behringera X cos tam. Fajne to bylo. Tylko jak to wpiac na scenie? Bo tego nie kumam, gdzie ten mikser by byl w tym calym burdelu?

Offline fk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 190
    • NailbombAudio
Odp: Odsluchy douszne
« Odpowiedź #5 15 Lut, 2018, 15:00:29 »
Generalnie z tymi nadajnikami jest tak, ze obsluguja max 2 odbiorniki... Pewnie są kombajny do obslugi 4 kanałów i więcej, ale założę się, że są w cenie axe fx 3. ;)

http://www.shure.com/americas/support/find-an-answer/multiple-receivers-of-same-frequency-with-one-transmitter

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 588
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: Odsluchy douszne
« Odpowiedź #6 15 Lut, 2018, 15:41:03 »
Generalnie z tymi nadajnikami jest tak, ze obsluguja max 2 odbiorniki... Pewnie są kombajny do obslugi 4 kanałów i więcej, ale założę się, że są w cenie axe fx 3. ;)

http://www.shure.com/americas/support/find-an-answer/multiple-receivers-of-same-frequency-with-one-transmitter
O, dobre dobre.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 363
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Odsluchy douszne
« Odpowiedź #7 15 Lut, 2018, 15:42:39 »
No wiem jakie to miksery, mialem nawet swego czasu Behringera X cos tam. Fajne to bylo. Tylko jak to wpiac na scenie? Bo tego nie kumam, gdzie ten mikser by byl w tym calym burdelu?

Mikser główny. :) Wpinacie w niego instrumenty i odsłuchy. Jeśli na koncercie są monitory sceniczne, to obstawiam, że i mikser mają. ;)

Generalnie z tymi nadajnikami jest tak, ze obsluguja max 2 odbiorniki... Pewnie są kombajny do obslugi 4 kanałów i więcej, ale założę się, że są w cenie axe fx 3. ;)

http://www.shure.com/americas/support/find-an-answer/multiple-receivers-of-same-frequency-with-one-transmitter

Chodziło mi o fizyczną ilość możliwych mixów ;) Ale samych odbiorników może być tyle, ile wolnych pasm... (ew. granicę wyznacza producent w specyfikacji urządzenia)
« Ostatnia zmiana: 15 Lut, 2018, 15:45:23 wysłana przez Bjørn »
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 588
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: Odsluchy douszne
« Odpowiedź #8 15 Lut, 2018, 15:58:05 »
No mikser glowny, to mikser glowny, do niego dostepu z reguly nie ma, ewentualnie mozemy sie wpiac z jednym nadajnikiem. Na bajery typu obsluga appka nie ma co liczyc, bo jednak bardzo malo miejsc ma takie sprzety, a te ktore maja nie pozwalaja na takie atrakcje. Stad tez mysle jak tu rozegrac, zeby przynajmniej wokalista mial odsluchy, a moze nawet i rykoszetem reszta zespolu. No i mozliwie malym kosztem oczywiscie.

Offline drzevoo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 121
Odp: Odsluchy douszne
« Odpowiedź #9 16 Lut, 2018, 13:24:34 »
Ja mam coś takiego:
https://www.thomann.de/pl/ld_systems_mei_100_g2.htm

Generalnie się sprawdza. Tylko dodatkowe odbiorniki są trochę drogie (ok. 500 zł).
Żeby mi się chciało tak, jak mi się nie chce...

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Glosniki/odsluchy do 350zl

Zaczęty przez bandit112 Hardware

20 Odpowiedzi
7049 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Paź, 2013, 23:29:02
wysłana przez Sali
12 Odpowiedzi
5571 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Lis, 2021, 17:28:18
wysłana przez Maciek