Autor Wątek: Matrix  (Przeczytany 4990 razy)

Offline carolus89

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 52
Matrix
« 20 Cze, 2016, 16:01:28 »
Hej,

używa ktoś z Was końcówek mocy Matrixa? Konkretnie chodzi tu o GT1000FX albo GT800FX
Jak oceniacie stosunek cena/jakość? Bo mobilnością do mocy i brzmienia, patrząc na speckę, raczej nie ma sobie równych
« Ostatnia zmiana: 20 Cze, 2016, 16:05:26 wysłana przez carolus89 »

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 815
Odp: Matrix
« Odpowiedź #1 20 Cze, 2016, 17:28:58 »
Mam 800 , wypas z Mesa 2x12.
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline carolus89

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 52
Odp: Matrix
« Odpowiedź #2 27 Cze, 2016, 11:02:48 »
Dziś przyszedł do mnie GT1000FX. Wieczorkiem może wypalą pierwsze testy   8)

Offline carolus89

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 52
Odp: Matrix
« Odpowiedź #3 03 Lip, 2016, 17:23:47 »
Update:

Ogrywaliśmy dziś chwilę z @Aremenius Jest dużo cichsze niż Velo 300 Andrzeja. Podłączaliśmy tylko mono, moze tu jest problem. Jak to spinasz z Mesą @Lechu_?

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 815
Odp: Matrix
« Odpowiedź #4 03 Lip, 2016, 21:19:33 »
Tez wpinalem mono , na połowie skali jest już przyzwoicie głośno.
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Odp: Matrix
« Odpowiedź #5 03 Lip, 2016, 22:41:27 »
No powiem Ci @Lechu_ że mój ma teoretycznie prawie 3 razy mniej mocy i niby wiadomo że to tylko cyferki itd. no ale kurde przy mniej więcej tak samo przekręconej gałce głośności na obydwu mój Velo trochę go zżerał i lekko zdziwko...

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 781
Odp: Matrix
« Odpowiedź #6 04 Lip, 2016, 00:15:47 »
A już miałem sprzedawać, hio hio
Paczki z głów!

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 815
Odp: Matrix
« Odpowiedź #7 04 Lip, 2016, 04:56:48 »
Zżerał soundowo czy głośnościowo? Ja mam 800 , to też trochę inna wersja, nie porównywałem do Velo więc nie wiem jak jest 1:1 , wiem tylko że chciałem "imitację" lampowej końcówki w 1U i to znalazłem w Matrixie :) O ile wiem to Velo nie ma tego lampowego "umpch" jakiego ma Matrix. 
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Odp: Matrix
« Odpowiedź #8 04 Lip, 2016, 07:06:52 »
No właśnie IMHO miało więcej "umph" niż wspomniany 1000 ale może to ja jestem jakiś nie ten-teges

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 815
Odp: Matrix
« Odpowiedź #9 04 Lip, 2016, 07:22:45 »
Ciężko mi się odnieść :) Co napędzaliście?
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Odp: Matrix
« Odpowiedź #10 04 Lip, 2016, 10:22:21 »
Line 6 HD Pro X :)

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 815
Odp: Matrix
« Odpowiedź #11 04 Lip, 2016, 10:29:01 »
No to moze L6 lepiej radzi sobie z Velo :) Mi Axe nakręca bardzo fajnie, choć ja już w zasadzie nie gram z paczki.
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline carolus89

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 52
Odp: Matrix
« Odpowiedź #12 05 Lip, 2016, 08:45:21 »
Trochę popisałem z koleżką, który ma/miał taki zestaw i jest bardzo zadowolony z konfiguracji (). Radzi odkręcić na maxa volume w sumulacji preampa i master na PODzie. Zobaczymy, sam bedę miał Poda Pro HD (bez X  :'() to pobawię się w ustawienie tego

Offline choody

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
Odp: Matrix
« Odpowiedź #13 05 Lip, 2016, 10:03:56 »
Master w PODzie zawsze warto mieć rozkręcony na maksa - tak kiedyś wyczytałem i to się sprawdzało w moim przypadku. Volume w symulacji już manewrowałem w zależności od tego, co chciałem uzyskać. Zawsze możesz jeszcze podbić (chyba o maks, 12dB) kanał w tym mikserze co jest tuż za symulacją ampa.

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 815
Odp: Matrix
« Odpowiedź #14 05 Lip, 2016, 10:15:37 »
Też zauważyłem ze lepiej rozkręcić master w Axe. Sporo lepszy sound pojawia się finalnie.
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline lordgreg33

  • Gaduła
  • Wiadomości: 125
Odp: Matrix
« Odpowiedź #15 06 Lip, 2016, 19:09:12 »
Myślę, że kwestia poziomów jest sprawą indywidualną, najważniejsza jest świadomość jak TO działa. Może znacie a może nie - http://uk.matrixamplification.com/faq/technical-product-guides.html
W pytaniu piątym jest to bardzo fajnie wyjaśnione. Ja osobiście odkręcam Matrixa na full i dodaję siłę sygnału z Axe FX 2 do momentu, kiedy przy mocniejszych uderzeniach w struny zaczyna migać kontrolka na frontowym panelu Matrixa. Jednak w przypadku Fractala sprawa odpowiedniego soundu z Matrixem i żywą paką jest bardziej skomplikowana i uzależniona od szeregu składowych ( ale to temat na zupełnie osobny wątek ).

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 815
Odp: Matrix
« Odpowiedź #16 07 Lip, 2016, 07:41:10 »
@lordgreg33 napisz w skrócie jak ustawiasz poziomy które lecą na pake z Axe. Chętnie poczytam, pkt 5 przeczytałem z tą diodą (zawsze myślałem że to jest już przesterowanie a to widać błąd :) ) znalazłem też taki temat na forum Axe :

http://forum.fractalaudio.com/threads/matrix-gt800fx-with-mesa-212-safe.48733/#post633820

Post nr 8 odnośnie ustawień, niestety nie do końca czaje co i jak tam koleś ustawia :)
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline lordgreg33

  • Gaduła
  • Wiadomości: 125
Odp: Matrix
« Odpowiedź #17 07 Lip, 2016, 11:13:43 »
Najkrócej rzecz ujmując, gość opisuje jak maksymalnie napędzić meskę 212 do jej nominalnej wartości 120w. Jak głośniki otrzymują odpowiednią moc odzywają się optymalnym pasmem. Co ten człowiek robi? Ustawia poziomy wyjścia sygnału z Axe do Matrixa i z Matrixa na pakę w taki sposób aby osiągnąć efekt o którym napisałem wyżej. Generalnie zasada jest taka, że jeśli ustawimy oba urządzenia w taki sposób, że dioda na przednim panelu Matrixa zacznie migotać w momencie kiedy grając najmocniej / uderzając kostką w struny osiągamy wartość ( przy założeniu, że w global menu Axe'a wartość Output Gain dla wyjścia z którego korzystamy jest ustawiona na 0 ) -9db RMS. W Twoim @Lechu_ przypadku będziesz miał na swojej mesce 30w. Zgodnie z zasadą ( czymś w rodzaju parametru ratio ) jaką podaje producent w tej tabeli http://i.share.pho.to/5ec65709_o.jpeg
Jeśli w global menu ( zakładka druga lub trzecia OUT 1/OUT 2 ) dodamy +3db ( gain ) osiągniemy wartość rzeczywistą -6db RMS co w omawianym przypadku sprawi, że Lechowa Mesa dostanie 60w ( lampka na Matrixie będzie się świecić stale ) http://i.share.pho.to/62112987_o.jpeg   
Każde +3db dodane do global output będzie podwajać moc jaką otrzymywać będzie paka, czyli jeśli mesa 212 posiada 120w to ( od momentu, kiedy lampka na panelu Matrixa zaczyna migotać po ustawieniu naszych outputów w Axe i Matrixie )  chcąc jej podać sygnał z maksymalnym powerem musimy dodać w sumie +9. W rzeczywistości będzie zajebiście głośno         ( opcja moim zdanie odpada na próby czy małe sety ). Ja osiągam zadowalające rezultaty już w momencie migotania lampki na Matrixie ( choć używam obecnie innej paczki ). Jeśli wysterujecie out w axe i matrixie tak, że brzmi to dla Was dobrze nie jest konieczne rozkręcanie sygnału aby lampka migotała. Matrix działa trochę jak power brake więc zadowalające efekty można już osiągać przy stosunkowo nie dużych głośnościach.
Pamiętajcie też o tym, że powyższe zasady obowiązują jeśli INP TRIM w wybranym przez nas AMPIE ( oczywiście jeśli wybrany model ją posiada ) ma wartość 1.000 - odpowiada to wtedy wejściu high input w prawdziwym wzmacniaczu, aby ustawić low input INP TRIM należy przestawić na wartość 0.500. Żeby unikać cyfrowego clipingu trzeba też pamiętać o poziomie sygnału presetu ( sprawdza sie to poprzez panel frontowy Axe Fx, przycisk Utility, czwarta zakładka VU - optymalnie należy tak ustawić poziom sygnału presetu aby oscylował wokół wartości 0db czyli kreseczki na wskaźniku ). Niezwykle istotną rzeczą jest odpowiednie ustawienie INPUT LEVELS w Axe FX ( panel przedni, przycisk I/O, zakładka pierwsza ), INPUT 1 MODE i OUTPUT MODE ( I/O, zakładka druga), oraz kilku kluczowych parametrów w bloku AMP w zakładce SPKR ( jeśli gramy z użyciem żywej paki należ wybrać odpowienią wartość parametru LOW FREQ, LOW Q i LOW RES to zapewni właściwą odpowiedź naszej paczki na niskie częstotliwości ). Jeśli coś Was będzie interesować dajcie znać spróbuję pomóc jeśli będę wiedział  :) Na koniec przepraszam za może mało techniczny język, z wykształcenia i z duszy jestem humanistą i specjalnie nie znam się na terminologii technicznej. To o czym piszę nie jest tylko i wyłącznie wiedzą nabytą przez dziesiątki godzin spędzonych na różnych forach tematycznych ale przede wszystkim wiedzą sprawdzoną w praktyce na własnej skórze i uszach.
« Ostatnia zmiana: 07 Lip, 2016, 11:15:23 wysłana przez lordgreg33 »

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 815
Odp: Matrix
« Odpowiedź #18 07 Lip, 2016, 12:07:53 »
@lordgreg33 bardzo dziękuje za odpowiedź , doskonale wiem o czym mówisz :) Siedzę już z Axe w sumie 6 lat więc znam te terminy ;) Ale dla mnie ciekawską o której nie wiedziałem jest ta opcja INPUT 1 MODE i OUTPUT MODE  oraz zakładka SPKR dla grania z paczki (to zapewne dlatego że od kilku lat gram tylko na monitorach). Jakie w takim razie powinny być tam optymalne parametry dla grania z paki?
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline lordgreg33

  • Gaduła
  • Wiadomości: 125
Odp: Matrix
« Odpowiedź #19 07 Lip, 2016, 13:50:42 »
 @Lechu_ zakładając z dużym prawdopodobieństwem, że grasz na jednej paczce w mono INPUT 1 MODE ustawiasz LEFT ONLY natomiast OUTPUT 1 MODE - L+R, takie ustawienie zapewnia monofonizację sygnału tak jak ma to miejsce w żywym wzmacniaczu. Oczywiście musisz też zwrócić uwagę aby wszystkie używane przez Ciebie efekty w łąńcuchu sygnałowym również były w mono. Tu sprawa jest bardzo prosta, natomiast Speaker LF Resonance to bardziej złożona sprawa, jednak ABSOLUTNIE KLUCZOWA  w kwestii grania z żywą paką. Istnieją dwa sposoby prawidłowego ustawienia tych parametrów:
1. matematyczny - szczegółowo opisuje go ten wątek - http://forum.fractalaudio.com/threads/about-speaker-lf-resonance.78003/
2. "na ucho" - http://i.share.pho.to/e838dc12_o.jpeg info na podstawie tego - http://wiki.fractalaudio.com/axefx2/index.php?title=Power_amp_and_speaker_cabinet
Reasumując, ustawienie tych parametrów jest przede wszystkim zależne od głośników jakie siedzą w naszej paczce, tego czy jest ona zamknięta czy otwarta, czy model ma jeden, dwa czy cztery głośniki, jaka jest impendancja i rezystancja głośników ( link do podstawowych parametrów Celestionów - http://celestion.com/product/1/vintage_30/ )
Obecnie używam z Axe'm i Matrixem paki Marshall 1960 AX z Celestion G12-M ( popularne greenbacki ) dla mojej paki optymalne wartości to LOW FREQ 114Hz, LOW Q 1,697, LOW RES 5,83, przy czym najważniejsza jest częstotliwość ( różnica nawet 1HZ ma znaczenie ). Mam też 212 mesę horizontal starszy model na CV30 dedykowany do wzmacniaczy Tremoverb ale jej obecnie nie używam ( jest na sprzedaż i od miesiąca stoi w pokoju ) jednak z tego co pamiętam ustawiałem dla niej LOW FREQ na 82,5 Hz. Żeby było jeszcze weselej dodam, że wartości ulegają zmianie w momencie kiedy dropujemy strój i tu zaczynają się schody....
Generalnie polecam zatem sposób na ucho w celu dobrania tych parametrów, bo ma też znaczenie jakiego odzewu basu z naszej paki oczekujemy, metalowcy będą chcieli ciasno a tradycjonaliści szeroko :D

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 815
Odp: Matrix
« Odpowiedź #20 07 Lip, 2016, 14:02:04 »
@lordgreg33 hyle czoła :) Zbadam temat , dzięki !! Warto by było to zapamiętać albo wrzucić w temat z Axe (jest na forum) tak dla potomnych , bo to zajebiście istotne informacje.
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline lordgreg33

  • Gaduła
  • Wiadomości: 125
Odp: Matrix
« Odpowiedź #21 07 Lip, 2016, 14:22:38 »
Do usług  @Lechu_  ;) Jak znajdę trochę czasu to się tym zajmę...
Jeszcze jedna sprawa przyszła mi do głowy, tak sobie z Lechem rozprawiamy... a zapomniałem dodać, że wszystkie moje sugestie dotyczą setu Axe FX, Matrix ( czyli KOŃCÓWKA MOCY TYPU SOLID STATE !!! NIE MYLIĆ Z LAMPOWĄ bo tam zasady są trochę inne...wiem bo miałem i taki setup ) plus żywa paka.
Aha jeszcze jedno...pamiętajcie, że używając Fractala należy trzymać się zasad jak w świecie żywych wzmaków, tzn paczka mesy będzie zapierdalać z dedykowanymi jej ampami a prawdopodobnie nie zagada dajmy na to z Voxem AC30, moja 1960AX lśni w połączeniu ze wszystkimi Marshallami , Friedmanami, nawet niektórymi Fenderami a zagra średnio np właśnie z Mesą.

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 815
Odp: Matrix
« Odpowiedź #22 07 Lip, 2016, 14:28:33 »
Dokładnie, Axe symuluje niuanse stąd dobranie paki też jest istotne :) Dlatego też w zasadzie jeśli wrócę na scenę to tylko żeby grać bezpośrednio przez FRFR.
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Myxu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 268
Odp: Matrix
« Odpowiedź #23 07 Lip, 2016, 14:33:32 »
Ej, a z ciekawości - grał ktoś z was kiedys na matrixie napędzanym jakimś lampowym preampem? Ciekawi mnie jak by sie tam sprawdziły te koncówki...

Offline carolus89

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 52
Odp: Matrix
« Odpowiedź #24 23 Lip, 2016, 17:53:14 »
Ej, a z ciekawości - grał ktoś z was kiedys na matrixie napędzanym jakimś lampowym preampem? Ciekawi mnie jak by sie tam sprawdziły te koncówki...

Widze, ze nikt nie odpisuje. Zagadałem do gościa, który ma Matrixa i Line 6 Pro HD https://www.facebook.com/xenogenocideofficial/

Powiedział, że teraz Line 6 używa tylko do efektów, jako preamp ma Engl E570 a końcówka to Matrix. Także jakbyś był zainteresowany jak to gada, uderzaj do niego ;)