Autor Wątek: Problem z Allegro  (Przeczytany 9316 razy)

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Odp: Problem z Allegro
« Odpowiedź #25 30 Paź, 2014, 19:33:46 »
Nie ma żadnej niepisanej zasady, że taka zapłata jest ogólnie dostępna na aukcjach. W opisie nie ma takiej opcji. A podczas płacenia PayU też nie będzie miał takiej opcji do wyboru. Jak mu się coś wydawało, a nie było napisane to jego problem, mógł zapytać
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Odp: Problem z Allegro
« Odpowiedź #26 30 Paź, 2014, 19:43:50 »
Na razie mu złożyłem w/w propozycję, poczekam spokojnie co odpowie. Serio nie chce mi się o to dochodzić, i nawet poszedłbym na rękę, ale dobiło mnie podejście - najpierw nic się nie odzywał (nawet przed kliknięciem aukcji, co dla mnie jest totalnie niepoważne, tak to sobie mogę struny kupić a nie koła do auta), potem jeszcze napisał po dwóch dniach że "ma nadzieję że dostanie koła w takim stanie jak na zdjęciach" (jakbym je miał zniszczyć celowo?) a potem ten tekst z dupy o przelewie.
No i jak wspomniałem - znajomy czeka ze szmalcem w ręce, gdyby się zwolniło. A sprzedając osobno opony a osobno felgi wyjdę jeszcze ze stówę dodatkowo na swoje.

W ogóle co ciekawe, konto kupującego jest niby prywatne, ale robi zakupy na firmę (sprawdziłem na allegro i pogrzebałem w góglu), handluje systemami alarmowymi, robi instalacje elektryczne, takie rzeczy. Więc nie jest to byle dzieciak, powinien czytać to co mu napisali, a wcześniej zadać pytanie. No ale widać "to jest trudne".
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Odp: Problem z Allegro
« Odpowiedź #27 30 Paź, 2014, 20:14:36 »
Są ludzie i parapety
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline guzie

  • Gaduła
  • Wiadomości: 254
  • aj- Vai
Odp: Problem z Allegro
« Odpowiedź #28 30 Paź, 2014, 23:26:51 »
Miałem ostatnio akcję i ze sprzedającym (konto firma) i z allegro. Miał na aukcji zamieszczoną informacje o zwrocie w ciągu 10dni i nie chciał się z tego wywiązać. Pisałem mu oświadczenia odstąpienia od umowy i inne gówna, a jak odesłałem to nie przyjął towaru. Korespondencja z allegro na jego temat to może 20 maili w przeciągu miesiąca- chuja mu zrobili! Otrzymywałem od nich wiadomości typu "wysłałam sprzedającemu ostateczne ultimatum"(co to kurwa za język?), zmęczony cyrkiem żądałem przedstawienia procedury jaką będą sukcesywnie wdrażać przeciwko sprzedającemu. Zdążyłem się tylko dowiedzieć, że nawet nie są w stanie zablokować mu konta (ja od czasu do czasu kupuję i mam 2 negatywy wystawione "w rewanżu", on kilkadziesiąt aukcji i płaci prowizje- o to chodzi, jak nie wiadomo o co chodzi). Machnąłem na to ręką gdy poradzili skierować sprawę do rzecznika spraw konsumenta. null, nic, zero!

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Odp: Problem z Allegro
« Odpowiedź #29 30 Paź, 2014, 23:55:01 »
Warto napisać do rzecznika. Czasem mądrych rzeczy można się dowiedzieć, polecam
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 968
Odp: Problem z Allegro
« Odpowiedź #30 31 Paź, 2014, 19:11:08 »
coś ostatnio jest na rzeczy,  na początku października kupiłem wiosło, zapłaciłem i tyle było kontaktu ze sprzedającym. Potem się okazało, że na konto sprzedającego było włamanie i ktoś wystawił nieistniejący przedmiot i zniknął. Teraz trzeba iść na policję itp. No ale dane do przelewu nie są fikcyjne, ktos kasę dostał. Jak mi się potwierdzi, jeszcze gościowi sprawę cywilną założę.

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Odp: Problem z Allegro
« Odpowiedź #31 31 Paź, 2014, 20:15:05 »
To ja też se wrzucę, a co tam
http://forum.sevenstring.pl/off-topic/co-was-w-zyciu-najbardziej-wkurwia/?message=341837

Posty połączone: 31 Paź, 2014, 20:16:53
Przed chwilą mi napisał, że wyśle w poniedziałek/wtorek
« Ostatnia zmiana: 31 Paź, 2014, 20:16:53 wysłana przez Johnny »
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Odp: Problem z Allegro
« Odpowiedź #32 10 Mar, 2015, 19:15:51 »
Znowu kurwa, ZNOWU DEBILE Z ALLEGRO...

Sprawa jest taka: Wystawiłem gitarę, gość chciał kupić na raty przez PayU ale "coś źle kliknął" i wyświetliło się normalnie że kupił przez "kup teraz". Z tego co patrzę na PayU, to taki sposób zakupu uniemożliwia wzięcie rat.

Do sedna: gość teoretycznie gitarę kupił, ale nie ma kasy. Za to jest naliczona prowizja allegro. I teraz jaka jest procedura, żebym 1. nie płacił za prowizję, 2. wystawił ponownie gitarę. Do kogo pisać, jak, co w jakiej kolejności to robić?

Kurwa, ludzie to naprawdę przygłupy... :facepalm: :evil:
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Problem z Allegro
« Odpowiedź #33 10 Mar, 2015, 19:48:30 »
Znowu kurwa, ZNOWU DEBILE Z ALLEGRO...

Sprawa jest taka: Wystawiłem gitarę, gość chciał kupić na raty przez PayU ale "coś źle kliknął" i wyświetliło się normalnie że kupił przez "kup teraz". Z tego co patrzę na PayU, to taki sposób zakupu uniemożliwia wzięcie rat.

Do sedna: gość teoretycznie gitarę kupił, ale nie ma kasy. Za to jest naliczona prowizja allegro. I teraz jaka jest procedura, żebym 1. nie płacił za prowizję, 2. wystawił ponownie gitarę. Do kogo pisać, jak, co w jakiej kolejności to robić?

Kurwa, ludzie to naprawdę przygłupy... :facepalm: :evil:

Szczególnie Ci, którzy nie potrafią sobie poradzić z tak prostym problemem jak wystąpienie o zwrot prowizji od allegro. Podpowiem, system będzie wysyłał przypomnienia do kupującego, żeby zapłacił, aż po pewnym czasie dostaniesz możliwość wystąpienia o zwrot prowizji (który jest banalnie prosty i jasno wyjaśniony w regulaminie). Do tego czasu masz tę kwotę tylko wirtualnie jako saldo na allegro, więc nie ma się co martwić, bo jeszcze fizycznie nic nie zapłaciłeś. 
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Odp: Problem z Allegro
« Odpowiedź #34 10 Mar, 2015, 20:23:50 »
Teoretycznie wiem co zrobić, może za duży skrót myślowy.

Procedura jest mi znana jako taka ALE czy da się ominąć to czekanie, przypomnienia, pierdoły. Sytuacja jest jasna, niedoszły kupujący wyjaśnił co i jak w 5 minut po tym jak "kliknął nie to co trzeba" i sprawa jest wyjaśniona. Nie wiem, jest w regulaminie jakaś opcja "unieważnienia kup teraz"? Bo licytacji jest, a tego nie widzę. Źle szukam, czy po prostu tak się nie da?
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline kinga85

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 0
Odp: Problem z Allegro
« Odpowiedź #35 21 Kwi, 2015, 12:55:51 »
Była niedawno promocja na Allegro, wystawianie gratis. Wystawiłam, sprzedałam, naliczyło mi 1,60. W jaki sposób?
« Ostatnia zmiana: 21 Kwi, 2015, 12:57:38 wysłana przez kinga85 »

Offline Algiz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 463
Odp: Problem z Allegro
« Odpowiedź #36 21 Kwi, 2015, 13:43:49 »
..... Wystawiłam, sprzedałam, naliczyło mi 1,60. W jaki sposób?

Bo baby mają inaczej  :D ;)

Offline Sleepwalker74

  • Gaduła
  • Wiadomości: 105
Odp: Problem z Allegro
« Odpowiedź #37 25 Kwi, 2015, 23:20:52 »
Była niedawno promocja na Allegro, wystawianie gratis. Wystawiłam, sprzedałam, naliczyło mi 1,60. W jaki sposób?
Bo wystawienie a prowizja ze sprzedaży to dwie różne sprawy?