Autor Wątek: Nowe życie Sidewindera Dorico.  (Przeczytany 1032 razy)

Offline rafalek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 284
Nowe życie Sidewindera Dorico.
« 29 Sie, 2014, 08:43:14 »
Witam.
Ponad dwa lata jestem użytkownikiem tego pieca. Kanał Czerwony. Ograł mi się już niemiłosiernie. Chciałem sprzedać, zamienić. Ale w końcu wpadłem na pomysł wysłania go do Szymona do przeróbki na kanał pomarańczowy. Przeróbka wraz z konsultacjami trwała 1 dzień. Przerobiona została pętla efektów dodany potencjometr do regulacji poziomu. Dodana też została zajebista regulacja High Cut, która pozwala na wycięcie nadmiaru wysokich tonów na którą to dolegliwość mój Sidewinder wyjątkowo mocno cierpiał oraz przeprowadzono ogólne "przyciemnienie brzmienia". No i oczywiście przeróbka kanału czerwonego (mesowego) na pomarańczowy (różnie mówią piwejowy, soldanowy). Efekt? Inny piec. Gain zaczyna robić swoją robotę już od "1" zero kranczu od razu wchodzi w rejony high gain. Potem tylko coraz większe nasycenie. Na trójce Slaya na połowie skali masakra wyżej... szatany. Najfajniejsze jest to że można wywalić Tube Screamera. Tak jak czerwony kanał aż się o dopałkę  prosił i było wyraźnie słychać efekt dopalenia, tak przy pomarańczowym dopałka przydaje się tylko przy małych głośnościach. A że piec ma redukcję do 50 i 10W zawsze można odpowiednio nasycić końcówkę. Przy odpowiedniej głośności trudno stwierdzić kiedy TS jest wyłączony a kiedy załączony. Tak więc o jeden kabel i jeden zasilacz mniej. Dodatkowo (nie wiem z jakiego powodu) Decimator wpięty w pętlę przestał mi ścinać na czystym i nie muszę go już wyłączać.
Słowo jeszcze na temat całej realizacji zamówienia. Drzewiej różnie to bywało ale teraz... Kontakt telefoniczny wzorcowy. O wszystkim byłem informowany na bieżąco. Szymon sam dzwonił z propozycjami różnych modów i rozwiązań. Usługa wykonana w ciągu jednego dnia. Czułem się jakbym kupował piec za parę tycholi a nie robił przeróbkę za parę złotych. Tak że idzie ku lepszemu... A przeróbke w jedną czy drugą stronę polecam wszystkim właścicielom Dorico. Zamiast zmieniać piec i nie wiadomo w co się władować za kupę kasy, za drobne można mieć piec brzmiący zupełnie inaczej. Wiem wiem MK V ma oba kanały...
Nie mam za bardzo możliwości nagrania próbek ale będę próbował coś zorganizować.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
32 Odpowiedzi
17401 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Kwi, 2008, 13:49:56
wysłana przez wuj Bat
44 Odpowiedzi
13499 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Wrz, 2010, 17:09:22
wysłana przez immortal-king
2 Odpowiedzi
3116 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Mar, 2010, 13:25:43
wysłana przez Br-Owca
37 Odpowiedzi
14281 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Lis, 2010, 18:50:22
wysłana przez sylkis
0 Odpowiedzi
811 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Mar, 2015, 09:15:03
wysłana przez Yames