Autor Wątek: Peavey XR 8600D do nagłośnienia kapeli  (Przeczytany 1598 razy)

Offline rafalek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 284
Peavey XR 8600D do nagłośnienia kapeli
« 17 Sty, 2014, 06:36:12 »
Witam. Po lekturze wątku o koncertach w którym padło stwierdzenie, że lepsze granie przez gówniane przody niż granie z tyłów podjęliśmy próbę nagłośnienia kapeli przez power mixer wokalisty.
Sprzęt jakim dysponujemy to
Peavey XR 8600D
http://www.electronic-star.pl/Peavey-XR-8600-D-_Power-Mixer-1200-W_i57373.htm?etcc_med=STC_CC_ATTR_VALUE_SEA&etcc_cmp=AS_cPL_ABR_i57373_Peavey&etcc_grp=i57373_Peavey_XR_8600_D&etcc_bky=%2Bpeavey%20%2Bxr%20%2B8600%20%2Bd&etcc_mty=b&etcc_var=Ab&etcc_plc=&gclid=CIuTyt27hLwCFQdY3godu2wA4Q

Oraz kolumny
Samson RS215HD
http://www.thomann.de/pl/samson_rs215hd.htm

Czy taki zestaw wystarczy?
Chcemy przez to puścić wokla dwa wiesła i może bas. Póki co bębny odpuszczam.
Wczorajsze próby podłączenia samych gitar to była jedna wielka porażka. Piece trzeba było wykastrować żeby nie zagłuszały przodów. Brzmienie z przodów to czysta siara. Nie dało się tego opanować EQ powermixera do tego dochodzą wszechobecne sprzężenia. W miarę zadowalające brzmienie można było uzyskać jedynie przy niezadawalającej głośności. Jeżli odkręciło się powermixer na tyle, żeby przody przebijały się przez bębny to nie dość, że się zatykał to jeszcze wszystko dookoła sprzęgało. Na dodstek nie mam pojęcia jak na tym sprzęcie rozrzucić wiosła w panoramie. Być może, ze w warunkach koncertowych w większej sali dało by się to jakoś nagłośnić ale w małej salce prób to porażka na całej linii.
Jakieś rady jak ustawić głośność pieców i całość mixera? Czy to nie do zrobienia przy akceptowalnym brzmieniu i dać siobie spokój i grać dalej z tyłów?


Offline grz_ost

  • Pr0
  • Wiadomości: 508
Osobiście mam złe wspomnienia z power-mikserami. Ja polecałbym się rozejrzeć za mikserem i kolumnami aktywnymi. Teraz w kapeli planujemy zakup 2x Alto TS15 i do tego jakiś najtańszy mikser - zobaczymy jak to będzie hulało.

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 613
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Ja mam 2x alto i Mikser berinżera , zagrałem tak chyba 2 gigi i dało rade
i always go full retard

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Witam. Po lekturze wątku o koncertach w którym padło stwierdzenie, że lepsze granie przez gówniane przody niż granie z tyłów podjęliśmy próbę nagłośnienia kapeli przez power mixer wokalisty.


Czy taki zestaw wystarczy?
Chcemy przez to puścić wokla dwa wiesła i może bas. Póki co bębny odpuszczam.
Wczorajsze próby podłączenia samych gitar to była jedna wielka porażka. Piece trzeba było wykastrować żeby nie zagłuszały przodów. Brzmienie z przodów to czysta siara. Nie dało się tego opanować EQ powermixera do tego dochodzą wszechobecne sprzężenia. W miarę zadowalające brzmienie można było uzyskać jedynie przy niezadawalającej głośności. Jeżli odkręciło się powermixer na tyle, żeby przody przebijały się przez bębny to nie dość, że się zatykał to jeszcze wszystko dookoła sprzęgało. Na dodstek nie mam pojęcia jak na tym sprzęcie rozrzucić wiosła w panoramie. Być może, ze w warunkach koncertowych w większej sali dało by się to jakoś nagłośnić ale w małej salce prób to porażka na całej linii.
Jakieś rady jak ustawić głośność pieców i całość mixera? Czy to nie do zrobienia przy akceptowalnym brzmieniu i dać siobie spokój i grać dalej z tyłów?



Ja ostatnio kręciłem koncert absynthu na dwoch monitorach polanskiego z subbasem za pomocą dwóch małych mikserów i dało radę. Koncówka 2x700 i jedna 530W na subbas. Tylko końcówki miałem takie prawdziwe, ciężkie, a nie te tanie cyfrowe gówno, któremu permanentnie brakuje prądu bo ich impulsowe zasilacze nie dają rady go z siebie wypluć.

Oczywiscie te gitary to nagłasniacie mikrofonami, co ?
Przody zgodnie z nazwą stały przed kapelą, a nie za, tak ?
« Ostatnia zmiana: 17 Sty, 2014, 15:49:25 wysłana przez benkai »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
13 Odpowiedzi
3908 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Lis, 2008, 09:52:46
wysłana przez James Dean
3 Odpowiedzi
3341 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Lis, 2011, 09:33:43
wysłana przez regecore
1 Odpowiedzi
1870 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Kwi, 2012, 22:58:16
wysłana przez głuchy_zjeb
19 Odpowiedzi
4278 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Sty, 2014, 20:09:53
wysłana przez y
4 Odpowiedzi
4871 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Kwi, 2020, 20:19:57
wysłana przez grz_ost