Autor Wątek: VGS z ruchomym Evertunem.  (Przeczytany 9622 razy)

Offline Sali

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 45
VGS z ruchomym Evertunem.
« 28 Gru, 2012, 23:29:44 »
Siemka. Dostałem info od Gewy, że Cosmo (twórca Evertune) już wykminił wersję ruchomą. Pojawi się też wersja do siódemek ( o ósemkach nie gadaliśmy, więc nie wiem.)
Jak to ma działać i czy będzie tak fajne jak normalny evertune - nie mam pojęcia. Ale pewnie będą oddzielnie w sprzedaży, więc jak ktoś będzie chciał zawsze może się połasić:)
« Ostatnia zmiana: 02 Mar, 2013, 17:42:42 wysłana przez Harvest »
"Wujku, jeżeli Ty masz 7 strunę niższą od 6 to 12-strunowa gitara musi grać jak bas"

Offline Jakub_Z.

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Matowy
Odp: VGS z ruchomym Evertunem.
« Odpowiedź #1 28 Gru, 2012, 23:42:12 »
Jesteś przedstawicielem handlowym GEWy? :D
Kurna, gitary z tymi mostami są uberdrogie. Poza tym nie ma nawet jak tego ograć nigdzie - zwłaszcza Soulmasterów, zwłaszcza w wersji 7. Meh...

Offline Gveir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 435
  • Grunge Man
Odp: VGS z ruchomym Evertunem.
« Odpowiedź #2 28 Gru, 2012, 23:49:03 »
Zawsze mnie ciekawiło jak ta cud-technologia ma się do rzeczywistości. Niby rewolucja jak kałach czy klapa od T-34 która z powodzeniem służyła za właz od klopa a, jak się to ma w rzeczywistości?
Tak jak bongo do pyty? Raz napompujesz i ściany burzysz, drzewa ścinasz?
Zwycięzca Grand Prix "Najbiedniejszy Rig na sevenstring.pl" 2013 i 2014
http://muzycznymajdan.blogspot.com/ - pierdolnik muzyczno-płytowy

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Odp: VGS z ruchomym Evertunem.
« Odpowiedź #3 29 Gru, 2012, 00:01:00 »
Sprawdzimy, właśnie zamawiam pierwsze evertuny :D

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: VGS z ruchomym Evertunem.
« Odpowiedź #4 29 Gru, 2012, 00:13:46 »
Grałem na tym . Dla mnie jest to dobry wynalazek dla grających malowymagajace rzeczy, knajpa itp. Jesli ustawisz to na faktyczne evry to zadne bendy zadne wibrato nydyrydy, jeśli popuścisz sprezyny wtedy juz z kolei nie jest evrytune.

Offline Sali

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 45
Odp: VGS z ruchomym Evertunem.
« Odpowiedź #5 29 Gru, 2012, 01:31:32 »
Jesteś przedstawicielem handlowym GEWy? :D
Kurna, gitary z tymi mostami są uberdrogie. Poza tym nie ma nawet jak tego ograć nigdzie - zwłaszcza Soulmasterów, zwłaszcza w wersji 7. Meh...
Wole jacki :)
"Wujku, jeżeli Ty masz 7 strunę niższą od 6 to 12-strunowa gitara musi grać jak bas"

Offline Gveir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 435
  • Grunge Man
Odp: VGS z ruchomym Evertunem.
« Odpowiedź #6 29 Gru, 2012, 01:42:15 »
Grałem na tym . Dla mnie jest to dobry wynalazek dla grających malowymagajace rzeczy, knajpa itp. Jesli ustawisz to na faktyczne evry to zadne bendy zadne wibrato nydyrydy, jeśli popuścisz sprezyny wtedy juz z kolei nie jest evrytune.

Wniosek: wynalazek dla punkowych szarpidrutów. Trzy akordy, darcie mordy!
Zwycięzca Grand Prix "Najbiedniejszy Rig na sevenstring.pl" 2013 i 2014
http://muzycznymajdan.blogspot.com/ - pierdolnik muzyczno-płytowy

Offline Sali

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 45
Odp: VGS z ruchomym Evertunem.
« Odpowiedź #7 29 Gru, 2012, 11:56:54 »
Sam evertune to fajne urządzenie. Dzięki możliwości blokowania stroju, fajnie może sprawdzić się przy nagrywaniu. Nic się nie omsknie, nie pojawi przesadne vibrato itd. Zabija to trochę artykulację, ale przy partiach rytmicznych może się przydać i ułatwić kilka rzeczy.

"Wujku, jeżeli Ty masz 7 strunę niższą od 6 to 12-strunowa gitara musi grać jak bas"

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Odp: VGS z ruchomym Evertunem.
« Odpowiedź #8 29 Gru, 2012, 12:38:18 »
W8, ale ja ograłem na youtubie i tam przecież ludzie bendują i wibrują bez problemu.
To jak to jest?

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 613
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Odp: VGS z ruchomym Evertunem.
« Odpowiedź #9 29 Gru, 2012, 13:35:57 »
W8, ale ja ograłem na youtubie i tam przecież ludzie bendują i wibrują bez problemu.
To jak to jest?
Jesli ustawisz to na faktyczne evry to zadne bendy zadne wibrato nydyrydy, jeśli popuścisz sprezyny wtedy juz z kolei nie jest evrytune.
i always go full retard

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Odp: VGS z ruchomym Evertunem.
« Odpowiedź #10 29 Gru, 2012, 17:38:20 »
Sprawdzimy, właśnie zamawiam pierwsze evertuny :D
:facepalm:
synkopy to guwno

Offline Sali

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 45
Odp: VGS z ruchomym Evertunem.
« Odpowiedź #11 29 Gru, 2012, 22:56:51 »
Evertune ma 3 stopnie ustawienia - jeden do zakładania strun/robienia menzury/gryfu, jeden do grania normalnego (bendy itp) i 3 blokujący wszystkie opcje plus blokada przed rozstrajaniem się.
To działa na zasadzie sprężyn, które odbijają jeśli struna jest za mało naciągnięta (naciągają ją sprężyny) lub za wysoko (sprężyny rozluźniają się)
Jedyny minus tego, że w opcji normalnej, trzeba go ustawić pod siebie - jeśli ustawimy za małą tolerancje sprężyn, to trzeba się gimnastykować, żeby wpłynąć na strunę bendem/vibrato itp. Jeśli za mocno - to po prostu struna pęknie.
"Wujku, jeżeli Ty masz 7 strunę niższą od 6 to 12-strunowa gitara musi grać jak bas"

Offline lopatron

  • Gaduła
  • Wiadomości: 105
  • still a nigga
    • BoneyM
Odp: VGS z ruchomym Evertunem.
« Odpowiedź #12 30 Gru, 2012, 13:52:11 »
Też grałem na jednym. Imo bardzo fajny wynalazek jeżeli grasz ciągle w jednym stroju (np. trase z bandem). Ja lubie się przestrajać różnorako więc narazie nie.
Fekal Party

Offline Badyl

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 60
    • Steel Velvet Hard Rock Band
Odp: VGS z ruchomym Evertunem.
« Odpowiedź #13 30 Gru, 2012, 14:37:54 »
Evertune ma 3 stopnie ustawienia - jeden do zakładania strun/robienia menzury/gryfu, jeden do grania normalnego (bendy itp) i 3 blokujący wszystkie opcje plus blokada przed rozstrajaniem się.


Z twojej wypowiedzi wywnioskowałem, że nie ma podciągania i vibra w tej opcji co evertune -- wiec chciał bym wtrącić, że jeśli ktoś też tak zrozumiał to jest w błędzie :)

Offline Sali

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 45
Odp: VGS z ruchomym Evertunem.
« Odpowiedź #14 01 Sty, 2013, 02:42:28 »
Evertune ma 3 stopnie ustawienia - jeden do zakładania strun/robienia menzury/gryfu, jeden do grania normalnego (bendy itp) i 3 blokujący wszystkie opcje plus blokada przed rozstrajaniem się.


Z twojej wypowiedzi wywnioskowałem, że nie ma podciągania i vibra w tej opcji co evertune -- wiec chciał bym wtrącić, że jeśli ktoś też tak zrozumiał to jest w błędzie :)
Fakt, mój błąd. W opcji 2 i 3 cięzko je rozstroić, przy czym w opcji 2 można bendować/wibrować dźwięk. W opcji 3 blokujemy ten funkcję np. do nagrania gitary rytmicznej.
"Wujku, jeżeli Ty masz 7 strunę niższą od 6 to 12-strunowa gitara musi grać jak bas"

Offline Gveir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 435
  • Grunge Man
Odp: VGS z ruchomym Evertunem.
« Odpowiedź #15 01 Sty, 2013, 03:11:26 »
Ah,ah! Czyli się rysuje zajebisty obraz samego systemu Evertune. Jakiś strateg wymyślił coś ciekawego..nawet bałdzo
Zwycięzca Grand Prix "Najbiedniejszy Rig na sevenstring.pl" 2013 i 2014
http://muzycznymajdan.blogspot.com/ - pierdolnik muzyczno-płytowy

Offline defender4

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 9
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
Odp: VGS z ruchomym Evertunem.
« Odpowiedź #16 29 Lis, 2013, 17:15:13 »
Mam tego evertune w VGS Soulmaster VSM-120/7 od tygodnia i patent jest ok. Trzyma strój i łatwo się nauczyć obsługi (ustawianie trybu bend mode itp) To moja pierwsza siódemka więc się oswajam z grubą struną ale most to łatwizna. Polecam z serca. Ktoś gdzieś pisał, że nie można się przestrajać!!! to nie jest prawda. Trzeba tylko mieć pod ręką ten mały imbus w kształcie gitary i w kilka sekund robi się dropa (i tryb bend mode) a bez podciągania i vibrato to samym kluczem i w sekundę drop gotowy. Pozdrawiam

Offline Sali

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 45
Odp: VGS z ruchomym Evertunem.
« Odpowiedź #17 30 Lis, 2013, 15:18:40 »
Nadal pracują nad Evertunem ruchomym. Ale mają być do ósemek jakoś na początku 2014 roku dostępne. Ogólnie przestrajanie, ustawianie tego itd. jest rzeczą dość prostą, tylko trzeba chwilę posiedzieć. Aczkolwiek znajomi lutnicy dostrzegają jakieś wady konstrukcyjne: że menzurki nie da się dokładnie zrobić, że ciężej połączyć struny itd. Sam nie mam Evertuna , tylko gram na tych gitarach z nim bo są w pracy, więc ciężko mi powiedzieć ile w tym prawdy. Klienci, którzy to mają nie narzekają więc może to być bzdura.
"Wujku, jeżeli Ty masz 7 strunę niższą od 6 to 12-strunowa gitara musi grać jak bas"

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Odp: VGS z ruchomym Evertunem.
« Odpowiedź #18 30 Lis, 2013, 17:00:32 »
Klientom nie wierzyłbym, bo bardzo często po prostu nie słyszą lub nie koniecznie sprawdzają :P . Oczywiście, że menzura się zmienia, skoro punkt podparcia ''pływa'' sobie na sprężynie wraz ze zmieniającymi się warunkami zewnętrznymi i aktualnym ustawieniem kluczy. Nie są to raczej duże odchyły, bo inaczej co lepiej słyszący już pierdoliliby o tym po forach. Ale jeżeli coś ma zawsze i wszędzie stroić, to z założenia konstrukcja powinna zapewnić precyzyjne i stabilne ustawienie intonacji na progach. Zwłaszcza, gdy zabawka jest drogim, cholernie ciężkim i przekombinowanym chujostwem, wymuszającym pewne założenia konstrukcyjne i w ogromnym stopniu kierunkującym brzmienie.

Kolejną wadą tego rozwiązania są ograniczenia w doborze strun. Powyżej pewnego naciągu ustawienie w zakresie ''pływającym'' jest niemożliwe. Niby dla zakładających w miarę zbalansowane sety o normalnych naciągach w danym stroju nie stanowi to problemu ale zakres na szaleństwa okazał się w praktyce stanowczo za mały.
synkopy to guwno

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: VGS z ruchomym Evertunem.
« Odpowiedź #19 30 Lis, 2013, 20:08:59 »
Jeszcze wiele problemów konstrukcyjnych jest do rozwiązania, zanim to zacznie być realna alternatywa dla "normalnych" stałych mostów. Niemniej jednak, większość obecnie popularnych konstrukcji rodziło się w bólach ;)

Offline Sali

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 45
Odp: VGS z ruchomym Evertunem.
« Odpowiedź #20 30 Lis, 2013, 23:00:06 »
Ja i tak obstaję przy floydach/edge. Zakładanie strun w evertune i odpowiednie ustawienie mostu zajmuję chwilę, więc np. wpadka na gigu z zerwaną jedną struną może być katorgą. Więc skoro mam mieć i tak back up na sztukach to podziękuje. To dobry patent do studia.
"Wujku, jeżeli Ty masz 7 strunę niższą od 6 to 12-strunowa gitara musi grać jak bas"

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: VGS z ruchomym Evertunem.
« Odpowiedź #21 30 Lis, 2013, 23:09:33 »
Dla mnie z kolei stałe mostki, które nie wymagają wyżynania połowy drewna z gitary, najlepiej z stb ;)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
4595 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Sty, 2009, 17:55:46
wysłana przez Tadeo
22 Odpowiedzi
9905 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Cze, 2012, 09:07:42
wysłana przez escape_artist
3 Odpowiedzi
2546 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Mar, 2013, 10:10:29
wysłana przez Matzer
19 Odpowiedzi
10274 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Lis, 2014, 16:49:40
wysłana przez Ewolter
6 Odpowiedzi
4059 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Lut, 2017, 11:17:41
wysłana przez cdigitus