Autor Wątek: ENGL IRONBALL !!!!! Nowe, małe i zabija  (Przeczytany 12176 razy)

Offline harry_manback

  • Gaduła
  • Wiadomości: 371
ENGL IRONBALL !!!!! Nowe, małe i zabija
« 18 Sty, 2013, 18:00:35 »
Chciałem wejść w FRFR ze względu na mobilność itp. , a tu coś takiego :)  Na szczęście nie kupiłem jeszcze kolumny aktywnej i nie sprzedałem paki.
Zapraszam :
!

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 362
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Kup dwa i będziesz miał jaja ze stali.

. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline domas

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 640
  • Dziki osioł numer raz
    • Animus
Az: stal - steel, iron - żelazo.

Offline harry_manback

  • Gaduła
  • Wiadomości: 371
Po latach Czarnobyl dał mi się we znaki. Kupię trzy

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 362
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
domas: no shit sherlock ;)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline puffmajster

  • Gaduła
  • Wiadomości: 135
Ale to żre :headbang: chętnie bym ograł dziada:D

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
Jak to ktoś napisał na orgu:
Powerball, Ironball a teraz czas na Dragonball!

Offline Gohes

  • Colonial Marine
  • Gaduła
  • Wiadomości: 352
  • Szatan, Blasty, Benedykt XVI...
    • J. D. Overdrive
Gada dobrze, ciekaw jestem ceny :) Ogólnie ficzery ma na wypasie, jak do tego dojdzie dobra cena, to wooohooo :)
M: Kobieto, przynieś browar! K: A magiczne słowo? M: Czary mary, podaj browary!

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
No ciekawe, ciekawe.

Ma kilka rzeczy, których brakuje i tak genialnemu Gigmasterowi. Przede wszystkim, może uda się na nim ukręcić dobry balans między czystym czystym, a high gainem, bo ma osobne regulacje 2x gain oraz knob "lead volume". W Gigmasterze jest lead volume, ale próba ustawienia idealnie czystego plus konkretnego hi-gaina po wdepnięciu FS może być bólem w dupie, na wielu pikapach. Po prostu trzeba zjechać "input gainem" (pełniącym również rolę dogrzewacza i podgłaśniacza czystego) bardzo nisko by cieszyć się niezkranczowanym cleanem, a wówczas odkręcenie na maksa "lead drive" nie każdemu grajkowi da tyle ognia, ile trza. Co innego gdy zarówno "input gain" jak i "lead drive" są lekko mocniej odkręcone - jest rzeźnia, cód miód i orzeszki. Ale klina wówczas niet. W domu - i tak nie ma to znaczenia, ale na gigu - owszem, może mieć.

Tu powinno być lepiej, poszli po rozum do głowy i uznali, że przyda się ta odrobina swobody więcej, że jak się robi wzmak dwukanałowy, to lepiej, by tym kanałom gainów i srainów raczej nie uwspólniać. Co najwyżej korekcję.

Fajnie, że zostawili standard z Gigmastera, czyli power soak aż do bezkolumnowości, pętlę i line out. A reverb i presence to świetny dodatek. Nie kumam tylko jak ma działać podbicie głośności, MVB, bo nie ma regulacji. W każdym razie - ważne, że jest, dla mnie to uzupełnia komplet.

Rzecz do ogrania, definitywnie bo z filmiku nic nie wynika w kwestii brzmienia, zakresu gainu, a technika tego kolesia mnie drażni i to jak łatwo odstraja mu się każde wiosło :D Ciekawe, kiedy PL dystrybutor ściągnie sztukę... :)

PS. 15W gigmastera jest mocno na styk ze spokojnym perkmanem i przy pogodzeniu się, że czystego już dawno nie masz. Co czyni go gratem raczej sypialnianym. Ciekawe, jak jest tutaj...

Offline puffmajster

  • Gaduła
  • Wiadomości: 135
obstawiam ze cena bedzie w okolicach 3.5 k  :D

Offline harry_manback

  • Gaduła
  • Wiadomości: 371
...gdzieś wyczytałem, że prawdopodobnie na polskie właśnie będzie koło 3000zł-3500zł

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
...gdzieś wyczytałem, że prawdopodobnie na polskie właśnie będzie koło 3000zł-3500zł

A. No to niech se wsadzą to tam, "gdzie pan może pana majstra w dupę pocałować".

Takie coś musi kosztować do 2500, bo za więcej, to ja sobie mogę podźwigać normalny wzmak i powerbrake'a. Półka cenowa Gigmastera, wtedy to będzie interesujące.

Offline harry_manback

  • Gaduła
  • Wiadomości: 371
Nie ma bata, żeby kosztowało mniej od Taurusa Stomp Head Amp 4HG (około 3000zł) Nie zdziwię się jak będzie kosztował równe 3500zł.  Kupiec zawsze się znajdzie bo chociażby ta próbka z YT zjada Taurusa w sekundę. Full lampa wkońcu.

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
Zajebisty wzmak, ale gość z filmu skutecznie tym rzępoleniem obrzydził mi ten test.
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
Nie ma bata, żeby kosztowało mniej od Taurusa Stomp Head Amp 4HG (około 3000zł) Nie zdziwię się jak będzie kosztował równe 3500zł.  Kupiec zawsze się znajdzie bo chociażby ta próbka z YT zjada Taurusa w sekundę. Full lampa wkońcu.

Nie zjada dlatego, żę full lampa, tylko dlatego że próbki tego taurusa są choooojowe. Jedyna słuszna to ta Englunda, ale nie od końca, bo nagrana na pace nomada, nie na v30 i brzmi tak troche jak z pod koca...

Ogrywałem porównywałem, bezpośrednio z 6505 i laneyem ironheartem, wszystko na pace mesy 2x12 i taurus nie brzmi sztucznie ;]

Offline harry_manback

  • Gaduła
  • Wiadomości: 371
No ja mam nadal dylemat :)  Muszę się przerzucić na mobilność i coś wybrać.

ENGL Ironball oferuje małą 20W lampę. Pytanie czy mi to starczy.

Taurus oferuje 70W na tranzystorze i jest ciekawą opcją.

lub totalna łatwizna i kupno monitora aktywnego 800W lub 1100W peak

Offline Bloody As Hell

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 78
  • Stejki! ♥
No ja mam nadal dylemat :)  Muszę się przerzucić na mobilność i coś wybrać.

ENGL Ironball oferuje małą 20W lampę. Pytanie czy mi to starczy.

Taurus oferuje 70W na tranzystorze i jest ciekawą opcją.

lub totalna łatwizna i kupno monitora aktywnego 800W lub 1100W peak

Ja tam bym kupił monitor i ENGL'a  ;D

Offline harry_manback

  • Gaduła
  • Wiadomości: 371
Jednak po odsłuchaniu kolumn aktywnych  Alto TS, Yamaha DXR i Electro-Voice ELX bez mrugnięcia okiem wchodzę w ten ostatni produkt i na początek w POD HD500.

Offline Mariusz888

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 1
Ma ktoś ten wzmak w Krakowie? Wiem, że dystrybutor jest w Kielcach ale podjechanie kilka kilometrów jest jednak prostsze niż wyjazd do Kielc... ;) A interesuje mnie ten wzmak i chętnie bym go ograł (dosłowni chwila mi wystarczy - chodzi o sam jego charakter na tle reszty) - więc byłbym wdzięczny jakby ktoś udostępnił na zagranie na nim kilku dźwięków ;) Tak samo Carvin Legacy 3 ale to też - albo u kogoś albo wycieczka do Pszczyny - o ile tam mają...

Offline pshemo

  • Pr0
  • Wiadomości: 833
Odnosnie taurusa - Nie ma w nim zadnej sztucznosci. Wzmak gada przechujowo. Kazdy jest pod wrazeniem jak gouusłyszy. Próbki w necie sa choojowe ale niebawem powrzucam cos z koncertow i udostepniona bedzie nowa ep mojego bandu gdzie gity na taurusie byly klepane.

A to zelazne jajo fajnie się zapowiada. Ale cena ok 3500 szalu nie zrobią.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odnosnie taurusa - Nie ma w nim zadnej sztucznosci. Wzmak gada przechujowo.

Zajebista rekomendacja :D
B ( o ) ( o ) B S

Offline m.prorok

  • Gaduła
  • Wiadomości: 119
Na Thomannie kosztuje 3,7K ;) Trochę dużo jak na takie pierdziadełko. Gigmaster ze względów ekonomicznych prezentuje się o niebo lepiej.
Choćbyś strząsał dwa tygodnie, zawsze kropla spadnie w spodnie.

Offline Testorrob

  • Gaduła
  • Wiadomości: 275
    • Testor na myspace
Odnosnie taurusa - Nie ma w nim zadnej sztucznosci. Wzmak gada przechujowo.

Zajebista rekomendacja :D

przechujowo > czyt. zajebiście :D

Offline pshemo

  • Pr0
  • Wiadomości: 833
Odnosnie taurusa - Nie ma w nim zadnej sztucznosci. Wzmak gada przechujowo.

Zajebista rekomendacja :D

przechujowo > czyt. zajebiście :D

dokładnie tak ;)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
69 Odpowiedzi
27271 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Lut, 2011, 21:26:45
wysłana przez Seth
14 Odpowiedzi
7146 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Mar, 2011, 09:46:51
wysłana przez utarefson
4 Odpowiedzi
2965 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Gru, 2015, 12:13:17
wysłana przez eetfuk
27 Odpowiedzi
9807 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Gru, 2015, 22:14:01
wysłana przez Mother Puncher
44 Odpowiedzi
16889 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Mar, 2021, 10:09:22
wysłana przez dari555