Autor Wątek: !NAD! Mesa Roadking 212 Combo  (Przeczytany 5910 razy)

Offline Drozd

  • Pr0
  • Wiadomości: 542
  • Serius big fella
!NAD! Mesa Roadking 212 Combo
« 27 Mar, 2013, 14:32:52 »
Hej Meisiaczki!

Ostatnio idąc pod prąd tendencjom na rynku i wśród naszej malej zatęchłej społeczności postanowiłem kupić wzmacniacz lampowy. Warunkami koniecznymi były duża moc grzewcza i duża ilość światła, o barwie zbliżonej do słonecznego, ponieważ zimno i brak słońca ostatnimi czasy doskwiera, a mamy przecież wiosnę w kalendarzu.
Wrażeniami i obszerną recenzją podzielę się w najbliższym czasie, a tymczasem...

przed wami Mesa Boogie Dual Rectifier Road King 212 C90 Combo

Dużo lampek? check :tak:




Achtung! Achtung! Dieser  Verstaerker ist laut!!!






Również kilka lampek - nie elektronowych, ale za to kolorowych :tak:






Ukryte Centrum Dowodzenia Roztańczonej Stołówki!







Silniki odrzutowe z rozbrojonych rakiet międzykontynentalny ch






Jak przystało na Króla Szos - są alufelgi :tak:






Pozostałe zdjęcia (family content!)







weimar guitar gently weeps

Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
Odp: !NAD! Mesa Roadking 212 Combo
« Odpowiedź #1 27 Mar, 2013, 15:27:12 »
Graty, fajne sprzęty. ;)
"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

Offline Phoenix

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 84
Odp: !NAD! Mesa Roadking 212 Combo
« Odpowiedź #2 27 Mar, 2013, 15:34:41 »
Gratsy.
Spoiler

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: !NAD! Mesa Roadking 212 Combo
« Odpowiedź #3 27 Mar, 2013, 15:45:02 »
Wreszcie mogę ujrzeć "mojego" JP XI, zajebiste masz zabawki (ale z tego co pamiętam to trochę więcej tego było - pozbyłeś się większości zabawek ode mnie?) :)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
Odp: !NAD! Mesa Roadking 212 Combo
« Odpowiedź #4 27 Mar, 2013, 17:57:15 »
O fakoza, ale kombajn! Zakochałem się !!!
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline Drozd

  • Pr0
  • Wiadomości: 542
  • Serius big fella
Odp: !NAD! Mesa Roadking 212 Combo
« Odpowiedź #5 28 Mar, 2013, 10:24:20 »
Wreszcie mogę ujrzeć "mojego" JP XI, zajebiste masz zabawki (ale z tego co pamiętam to trochę więcej tego było - pozbyłeś się większości zabawek ode mnie?) :)

Spoko, 7680 jest ogołocony z pickupów i nie pokazuje się publicznie, 2020x ma G-zs chwilowo :D Paczkę zamieniłem na CAA, a tę następnie sprzedałem.


O MusicManie słów kilka:

Z MusicManem będzie jeszcze pewnie niedługo (a bit)Old Guitar Day. Jestem absolutnie zakochany w tej gitarze i jestem zdecydowany szukać w najblliższej przyszłości 6stki JPX/XI/XII albo "zwykłej" BFRki - chyba, że urzeknie mnie któryś egzemplarz standardowego modelu.

W tym miejscu chciałbym bardzo podziękować Muszy (który zaaranżował trade z udziałem MM), Youshyemu (który uparcie i skutecznie szukał dla mnie tego wiosła na orgu) i mojemu ojcu, który przy okazji delegacji do USA przywiózł mi ją w podręcznym, dzięki czemu zaoszczędziłem górę złota, bo teraz celnicy nie znają litości, a paczki z USA nawet ubezpieczone gubią się czasami.

Inb4hatin': Nie, tu wcale nie chodzi o kompletowanie rigu a'la DT i granie na tym "Dark Eternal Night". Po prostu lubię Mesę i MM z osobna, a wczorajszy wieczór cisnąłem na tym zestawie stuff 'ala Bonnammassa :P
weimar guitar gently weeps

Offline TripleXXX

  • Gaduła
  • Wiadomości: 170
    • www.buzzarocabs.com
Odp: !NAD! Mesa Roadking 212 Combo
« Odpowiedź #6 28 Mar, 2013, 13:31:52 »
Jak przystało na Króla Szos - są alufelgi :tak:


To nie amelinium.  Te są stalowe :D

Offline Drozd

  • Pr0
  • Wiadomości: 542
  • Serius big fella
Odp: !NAD! Mesa Roadking 212 Combo
« Odpowiedź #7 28 Mar, 2013, 14:29:21 »
Bo to jeszcze zimowy komplet
weimar guitar gently weeps

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Odp: !NAD! Mesa Roadking 212 Combo
« Odpowiedź #8 28 Mar, 2013, 18:52:39 »
Też masz ten problem, że na black shadowach kliny brzmią bajkowo a drajwy do kupy?
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline Drozd

  • Pr0
  • Wiadomości: 542
  • Serius big fella
Odp: !NAD! Mesa Roadking 212 Combo
« Odpowiedź #9 29 Mar, 2013, 09:45:12 »
Niestety, tak jest. Nie wiem na ile to kwestia głośników, a na ile otwartości "paczki" (chociaż black shadow ładują wyłącznie do otwartych bud i nie widziałem zamkniętej kolumny z fabrycznymi C90).
Najlepiej mieć jedną paczkę na Black Shadow od klinów i kranczy, a drugą na V30 do kranczy i przesterów i sterować za pomocą tych genialnych opcji na tylnym panelu, ale jeśli chodzi o nową kolumnę, to w tej chwili not enough mana :D


I tylko dlatego pogoniłeś Lołnstara?:O
« Ostatnia zmiana: 29 Mar, 2013, 10:05:19 wysłana przez drozdu »
weimar guitar gently weeps

Offline Marency

  • Gaduła
  • Wiadomości: 143
  • BRIGHTOPHIDIA.PL
    • Prog METAL & sometimes DJENT- Bright Ophidia
Odp: !NAD! Mesa Roadking 212 Combo
« Odpowiedź #10 29 Mar, 2013, 10:17:33 »
Gratulacje!! :) Dobry zakup :)

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Odp: !NAD! Mesa Roadking 212 Combo
« Odpowiedź #11 29 Mar, 2013, 10:19:46 »
Niestety, tak jest. Nie wiem na ile to kwestia głośników, a na ile otwartości "paczki" (chociaż black shadow ładują wyłącznie do otwartych bud i nie widziałem zamkniętej kolumny z fabrycznymi C90).
Najlepiej mieć jedną paczkę na Black Shadow od klinów i kranczy, a drugą na V30 do kranczy i przesterów i sterować za pomocą tych genialnych opcji na tylnym panelu, ale jeśli chodzi o nową kolumnę, to w tej chwili not enough mana :D


I tylko dlatego pogoniłeś Lołnstara?:O

Nie no, coś Ty! Po prostu mi się tak w życiu porobiło ostatnimi czasy, że jeżdżę sobie między Warszawą, Toruniem, Krakowem a moim rodzinnym miasteczkiem i po prostu AFX mi się fajniej wozi niż Miśka :D

+ no nagrywanie na afx'ie to jest bajka! No i lubię dużo dilejuf, srilejuf i tak dalej :D
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
Odp: !NAD! Mesa Roadking 212 Combo
« Odpowiedź #12 29 Mar, 2013, 10:53:21 »
Niestety, tak jest. Nie wiem na ile to kwestia głośników, a na ile otwartości "paczki" (chociaż black shadow ładują wyłącznie do otwartych bud i nie widziałem zamkniętej kolumny z fabrycznymi C90).
Najlepiej mieć jedną paczkę na Black Shadow od klinów i kranczy, a drugą na V30 do kranczy i przesterów i sterować za pomocą tych genialnych opcji na tylnym panelu, ale jeśli chodzi o nową kolumnę, to w tej chwili not enough mana :D


I tylko dlatego pogoniłeś Lołnstara?:O

jeżdżę sobie między Warszawą, Toruniem,
Wpadnij czasem jak będziesz w Płocku/ okolicach ;)
"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Odp: !NAD! Mesa Roadking 212 Combo
« Odpowiedź #13 29 Mar, 2013, 10:56:14 »
Niestety, tak jest. Nie wiem na ile to kwestia głośników, a na ile otwartości "paczki" (chociaż black shadow ładują wyłącznie do otwartych bud i nie widziałem zamkniętej kolumny z fabrycznymi C90).
Najlepiej mieć jedną paczkę na Black Shadow od klinów i kranczy, a drugą na V30 do kranczy i przesterów i sterować za pomocą tych genialnych opcji na tylnym panelu, ale jeśli chodzi o nową kolumnę, to w tej chwili not enough mana :D


I tylko dlatego pogoniłeś Lołnstara?:O

jeżdżę sobie między Warszawą, Toruniem,
Wpadnij czasem jak będziesz w Płocku/ okolicach ;)

Jak będę gdzieś w okolicy i będę miał chwilę czasu - odezwę się! :)
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
Odp: !NAD! Mesa Roadking 212 Combo
« Odpowiedź #14 29 Mar, 2013, 11:06:00 »
Super, chętnie bym ograł Fractala w końcu. W Płocku jest salka, więc jak by co to będzie gdzie. ;)
"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

Offline Piotrucci

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 4
  • practice makes perfect
Odp: !NAD! Mesa Roadking 212 Combo
« Odpowiedź #15 18 Kwi, 2013, 01:30:07 »
Gratulacje :)

Offline Lukas

  • Gaduła
  • Wiadomości: 127
Odp: !NAD! Mesa Roadking 212 Combo
« Odpowiedź #16 18 Kwi, 2013, 07:38:13 »
 :o Łoo meen, ale sprzęcicho, pozazdrościć. Zarzuć jakieś próbencje jak masz możliwość. Miłego napiżdżania!

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Odp: !NAD! Mesa Roadking 212 Combo
« Odpowiedź #17 18 Kwi, 2013, 21:07:40 »
Też masz ten problem, że na black shadowach kliny brzmią bajkowo a drajwy do kupy?

Ej, chopaki, a powiedzcie dwa słowa więcej - co słyszycie na (celestion) black shadow w drajwach? Bo ja też coś słyszę (mowa o małej, zamkniętej paczce 1x12) i nie chcę sugerować jakichś konkretnych, kwiecistych metafor, ale...

Dajcie znać, jestem ciekaw, czy mamy podobne skojarzenia.

Dzięks.

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Odp: !NAD! Mesa Roadking 212 Combo
« Odpowiedź #18 18 Kwi, 2013, 23:40:29 »
Black shadowy mają  mega zajebisty atak, genialne dż natomiast to jest chwila a potem już walą środkiem i same mnie nie zachwyciły natomiast połączenie dwóch paczek jedna na V30 druga na C90 brzmi świetnie i aktualnie nie myślę o zmianach.

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Odp: !NAD! Mesa Roadking 212 Combo
« Odpowiedź #19 01 Maj, 2013, 17:11:00 »
Black shadowy mają  mega zajebisty atak, genialne dż natomiast to jest chwila a potem już walą środkiem i same mnie nie zachwyciły natomiast połączenie dwóch paczek jedna na V30 druga na C90 brzmi świetnie i aktualnie nie myślę o zmianach.

Nie to jeszcze nie to. Ja mam gorzej w uszach, bo cleany świetne i pełne, ale przesterowany dźwięk w górnych częstotliwościach się... szatkuje. No kurwa, szatkuje się. Farfocle w nim latają, na wprost głośnika straszne, z boku nieco lepiej, ale wszędzie to samo. Głośnik nie jest uszkodzony, zresztą - gdyby był, cleany też by nie były idealne.

Myślę, że może po prostu zamykanie tego potwora w małej budce (ale bardzo dobrej) to grzech... Ale zawsze: w tej budce czy innej - spodziewałem się innego efektu :-/

Offline Drozd

  • Pr0
  • Wiadomości: 542
  • Serius big fella
Odp: !NAD! Mesa Roadking 212 Combo
« Odpowiedź #20 07 Maj, 2013, 13:12:51 »
Pełna zgoda. Cleany i cunch na tych głośnikach są kapitalne, ale przester z DRki na nich nie zachwyca. Black Shadow w zamkniętej kolumnie nie słyszałem, nawet nie widziałem :P więc się nie wypowiadam.
Prawdopodobnie pójdę w ślady Pneumonii i dokupię zamkniętą na V30 do kompletu.
weimar guitar gently weeps

Offline Drozd

  • Pr0
  • Wiadomości: 542
  • Serius big fella
Odp: !NAD! Mesa Roadking 212 Combo
« Odpowiedź #21 24 Cze, 2013, 17:22:09 »
Update:

Misia dostała dziś nowe lampy na końcówkę mocy: kwartet 6L6 TAD oraz  para EL34 Mullarda. TAD 6L6 grają koncertowo, ale od EL34 Mullarda mi kopara opadła i nadal zbieram ją z podłogi. Zawsze wolałem w DRkach 6L6, ale ten komplet EL34 zmienił na chwilę ustawienia w Roadkingu i wszystkie kanały mają teraz ustawione EL34 ;)

Wrzucę potem jakieś foto, bo dużo świecących lampek to po prostu czad :P
« Ostatnia zmiana: 24 Cze, 2013, 17:29:28 wysłana przez drozdu »
weimar guitar gently weeps

Offline kguitark

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 78
Odp: !NAD! Mesa Roadking 212 Combo
« Odpowiedź #22 24 Cze, 2013, 21:27:27 »
Gratulacje! Zajebisty wzmak i  fajny NAD przy okazji ;)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
2748 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Kwi, 2011, 02:53:27
wysłana przez Aerosmith
22 Odpowiedzi
9694 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Lut, 2010, 18:41:56
wysłana przez sobek
6 Odpowiedzi
3780 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Paź, 2011, 13:45:33
wysłana przez Page_Hamilton
6 Odpowiedzi
2164 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Kwi, 2012, 16:19:35
wysłana przez Drozd
4 Odpowiedzi
3956 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Kwi, 2013, 08:32:01
wysłana przez Stivo2005