Autor Wątek: ORANGE PPC 412 AD & 412 stright  (Przeczytany 4680 razy)

Offline Saczhor

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 23
  • Gentle Cooking
    • TGAOCP
ORANGE PPC 412 AD & 412 stright
« 16 Mar, 2013, 01:37:46 »
Houk!

niedawno stałem się posiadaczem PPC 412 AD i jako, że jest to druga pomarańcza u nas w kapeli pokuszę się
o kilka linijek reflekcji.

Moja 412 gra z Fenderem Supersoniciem czyli modern high gainową odpowiedzią Fendera - chociaż z tym hajgajnem to tak do końca trzeba uważać;)
Kolumna jaka jest każdy widzi bądź może doczytać sobie w sieci.
V30 -  i chyba nie do końca jest to mój ulubiony głośnik:)

Fender nabrał pełni, dostał kopa w dole i zrobił się trochę szybszy i dynamiczniejszy w basach, ale z drugiej strony mam wrażenie że jest bardziej twardy i "zimniejszy" tak ogólnie tj 412 zabrało trochę soczku który pojawiał się na 212 albo może jest to bardziej wrażenie wyscoopowania, które bardziej słychać dużej ściętaj paczce.
[wcześniej był blackstar artisan OB 212 V30 -tu było słabo z dołem, choć fajna paczka do grania lżejszych rzeczy;
i Ścierański 212 Eminence Governor]
ale no, bo właśnie owe v30 - czasem potrafią zagadać z fajnym kopem ale często pojawia się piaszczenie
i w moim przypadku trochę trzeba się nakręcić żeby wszystko poustawiać tak jak się ma w głowie ( co do tej pory jeszcze nie udało mi się:) )
mam wrażenie że na AD trochę bardziej rozmywają się delaye i brzmienia bardziej przestrzenne, czasem trudno opanować to co wychodzi z głośnika. Ciekaw jestem np wersji z greenbackami.

Kolumnę próbowałem jeszcze z Dual terrorem i z Egnaterem Renegade,
- Egnater, sam w sobie grał fajnie na drivie, fajny "punch" i dynamika ale zupełnie nie miksował mi się w kapeli i słychać było piach :) na cleanie przegrywał z Soniciem zdecydowanie - jakiś taki płaski był.
- dual terror - zajebisty terror channel, ciut za dużo basu z 412 ale najfajniejsze wyrównane brzmienie, dynamika
i miks.
-sonic, pomiędzy Egnaterem a Terrorem - dość fajnie mi siada w graniu ale brakuje ciut plastyczności, bardzo podatny na artykulacje i wymagający:)

--- próbki może uda mi się jakoś załatwić po niedzieli, coś może nagramy z koncertu.

teraz 412 AD vs 412 Stright :)
- ścięta kolumna ma trochę więcej basu - robi wrażenie bardziej zbitej, ciut cieplejszej, pełniejszej
- ale.. prosta przez to że jest jaśniejsza robi wrażenie bardziej selektywnej, dzwięk chyba lepiej się układa z efektami, ale słychać że jest weaker ;)
- ścięta jest trochę lepiej słyszalna oczywiście

osobiście spodziewałem się więcej od pierwszego momentu ale dogrywam się jeszcze i szukam konfiguracji.
« Ostatnia zmiana: 16 Mar, 2013, 01:52:42 wysłana przez Saczhor »
when you mooing i'm grooving

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
5 Odpowiedzi
5226 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lis, 2009, 12:58:52
wysłana przez Bjørn
14 Odpowiedzi
4585 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Sty, 2013, 10:52:12
wysłana przez g-zs
7 Odpowiedzi
3810 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Mar, 2013, 02:13:43
wysłana przez Saczhor