Autor Wątek: Merlin Sabotage w Niskich strojeniach <drop A, Std C>  (Przeczytany 5206 razy)

Offline sharpi

  • Pr0
  • Wiadomości: 571
  • A można na kreskę?
Jak wyżej...prawdopodob nie <baaardzoo prawdopodobnie> będę w posiadaniu les paula japońskiego, ale już wiem trzeba będzie zmienać pickupy <aktualnie siedzą jakieś china>...

Zastanawiam się nad setem Sh4-Sh1 - sprawdzony przeze mnie w bojach, ale zastanawiam się jeszcze nad Merlin Sabotage pod mostem i gryfem.

Ogólnie szukam setu gdzie gitara będzie ładnie "Łoiła" ale miała też znośny clean ;)
"Tępi ludzie są jak tępe noże - krzywdy nie zrobią ale jak wkurwiają" - Anonim

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 613
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
ja mialem w greco lpc set sabotage, na nim nagrałem EP, to była najlepiej brzmiaca gitara jaką miałem, wciąż żałuje ze sprzedałem, bież sabotaże!
i always go full retard

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 528
  • Venus as a goodboi
Mi się w Les Paulu bardzo podobał Suhr Aldrich, ale kompletnie nie mam pojęcia, jak brzmi gryfowy odpowiednik. Pod most polecam, taki SH-4 w hot-rodowej, niemulącej wersji.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 402
    • CTG TV
mniut i piah

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 528
  • Venus as a goodboi
Uważam, że SH-4 jest jednym z tych przetworników, które się "kocha albo nienawidzi". W ciemnych, mahoniowych wiosłach mi osobiście nie podchodzi (przynajmniej pod ręką, wielu gitarzystów, których brzmienie uwielbiam, ma SH-4 przy mostku); ma jakąś taką wredną manierę, podbitą częstotliwość w środkowym paśmie, którą nazywam sobie dla uproszczenia muleniem. Z kolei ten Aldrich mi zdecydowanie bardziej podszedł, jest trochę bardziej "scooped" oraz ma więcej pazura i krakersów.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 402
    • CTG TV
O SH-4 można powiedzieć wszystko, ale na pewno nie to, że muli. To jeden z najbardziej walących środkiem pickupów jaki istnieje, a Twoje uproszczenie jest całkowicie niezrozumiałe i wprowadza w błąd.
mniut i piah

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 528
  • Venus as a goodboi
Nie rozumiem, w czym "walenie środkiem" ma się kłócić z muleniem... Bardzo dużo zależy od konkretnego wiosła, ale z moich doświadczeń wynika, że w LesPaulopodobnych SH-4 potrafi brzmieć "kluchowato", rozlaźle, nosowo, no nie wiem, jak to opisać, po prostu brzmi dla mnie bardzo nienaturalnie i nieprzyjemnie. W stratopodobnych bardzo go lubię, ale do mahoniowych gitar z zasady zacząłem go unikać. Z kolei Aldrich jest na nim niby wzorowany i brzmiał dla mnie idealnie w Les Paulu - bardzo "tight", z lekko podciętym środkiem i drapieżnością.
Spoiler

Offline szu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 179
Sabotage w mahoniu łoji aż miło. Ale clean to jest co najwyżej znośny. Gryfowy przetwornik nie wiem do czego taki mocny jest.

W porównaniu do sh4 jest głośniej, ostrzej, gruz i pazur. Miałem w dean'ie najpierw dsonic (bosz.. ), następnie sh5 (sucho jakoś...), sh4 (za gładko?)... sabotage (yes!). Ale zmęczył mnie i wsadzilem sh14, mniejszy sygnał ale paf on steroids świetnie grało.

A teraz uważam że tylko alnico2 jest tróó :D

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

If you are able to drift properly, you simply look much cooler than your mates.

Orange

  • Gość
@Dale Cooper ja mam podobne odczucia do sh4 jak Gizmi. Po prostu mahoń to nie jest jego miejsce moim zdaniem.

Posty połączone: 26 Sie, 2014, 09:41:04
Poza tym sabotage to dobry pikap. Kup, a jak ci się nie spodoba zawsze możesz sprzedać. Pod mostem w stracie ma go lolo3d - możesz do niego podbić po opinie.
« Ostatnia zmiana: 26 Sie, 2014, 09:41:04 wysłana przez Orange »

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 402
    • CTG TV
Jest chyba różnica, czy coś komuś gra, czy nie, a muleniem i graniem środkiem jednocześnie.
mniut i piah

Orange

  • Gość
Mi nie grał - Fernandes monterey deluxe. Był mało selektywny i zamulony.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 402
    • CTG TV
Jak się gra na piecu basowym to tak jest ;D
mniut i piah

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
@Orange  to z tą gitarą musiało być coś ogólnie nie tak. Vicol by sie uśmiał gdyby to przeczytał ze SH4 muli, a ma go w prosiaku, któren to jest mahoń z klonem na topie  i nawet gryf ma mahoniowy.

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Miałem SH-4 w wieśle heban-mahoń-mahoń, mam tam gdzie palisander-klon-klon (jawor) i w odniesieniu do żadnego z nich nie użyłbym określenia "mulące". Przy hebanie i mahoniu zauważalne były igły i pazurki, niczego poza tym nie brakowało, a przy palisandrze i klonie jest wszystko, z wysuniętym i suchym środkiem. Trochę mało ognia. A Sabotage moim zdaniem zapierdala jak trzeba (u mnie heban, klon, mahoń).

Offline lolo3d

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 71
Jak pisał Orange - mam Sabotage w stracie, miałem w Gibsonie BFG. Tu i tu gra (grał) dobrze, ale w stracie jest lepiej. Mówimy oczywiście o przesterach :)
- mix your style -

Offline sharpi

  • Pr0
  • Wiadomości: 571
  • A można na kreskę?
Osobiście zdecydowałem...Sh4-Sh1 ;) Może aż nadto pospolity set ale gdzie go słyszałem tam robił robotę jak trzeba ;)
"Tępi ludzie są jak tępe noże - krzywdy nie zrobią ale jak wkurwiają" - Anonim

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
7 Odpowiedzi
5836 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Lis, 2010, 06:06:46
wysłana przez sify11