Autor Wątek: staliśmy się siłą w sporcie zimowym  (Przeczytany 895 razy)

Offline melisa

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 0
staliśmy się siłą w sporcie zimowym
« 16 Lut, 2014, 06:41:01 »
zdobyliśmy więcej złota niż letniej olimpiadzie, wspaniały dzień
moje najlepsze meble kuchenne Jadczak

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 362
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
A bo ja wiem? U mnie pada, zatem pogoda dość nużąca...
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 203
Biorąc nakłady finansowe jakie Ministerstwo Sportu wykłada na polskich sportowców i porównując warunki w jakich trenują ich zachodni konkurenci, aż dziw mnie bierze że w ogóle byli w stanie konkurować z zachodnimi sportowcami. Tym bardziej cieszą tak ciężko zapracowane medale, chociaż akurat medal Kowalczyk dla mnie mocno kontrowersyjny ze względu na blokery.
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Norweżki maja astmę, to Ona mogła mieć złamaną stopę :P
To oczywiście zarcik i bez podtekstów. Nie chce sie doszukiwac wszedzie drugiego dna. Nie, właściwie jest podtekst, za zeszłe lata i tą jebaną astmę Norweżek, to IMO było przegięcie.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 203
Kowalczyk to osobny temat. Osoba która została złapana na dopingu w moim odczuciu nie powinna poruszać już tego tematu publicznie.
Blokery dla mnie to taki sam doping jak każdy inny. Zwłaszcza w sportach wytrzymałościowych.
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
blokady to chyba raczej standard w sporcie zawodowym.
a Kowalczyk i nasze sporty zimowe ktoś parę lat temu podsumował mniej więcej tak: "w całej Polsce jest kilkanaście dziewczyn trenujących wyczynowo biegi narciarskie. zbiegiem okoliczności jedna z nich jest najlepsza na świecie"

Pomijając fakt dopingu i takich tam, IMO zbieg okoliczności nie miał tutaj zastosowania, a raczej predyspozycje również psychiczne. Może inaczej bym na to patrzył gdybym przez pewien czas nie uczestniczył w tzw półamatorskich zawodach miedzynarodowych tu i tam.  Jest wiele talentów ludzi potrafiących w swoich sportach robić niebywałe rzeczy ale cóż z tego skaro spalają sie na starcie. O mistrzostwie niestety swiadczy nie tylko to co potrafimy ale również jak potrafimy to w " tych szczególnych" momentach pokazać. Wtedy gdy jest presja, gdy sami tak bardzo chcemy. Pewnie uznałbym to kiedyś za zwykłe pierdolenie gdybym sam nie odczuł ze nogi mągą jednocześnie być sztywne i miękkie, i trząść sie jak przysłowiowa galareta. Psychika rzadzi nami.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Na temat nie mam nic do powiedzenia, ale to mną wstrząsnęło:

mągą

CO?!

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
Potęgą to będziemy jak będzie infrastruktura, a ludzie będą masowo te sporty zimowe uprawiać. A póki co mamy dużo szczęścia, że się trafiają nam czasem nieprzeciętne jednostki.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
A czy to zaraz trzeba być potęgą, a nie można tak normalnie, od czasu do czasu sie poradować.

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Nikt,  ale czym ona sie niby dopingowala,  lignokaina i kortykosteroidami?  Z ktorej strony nie patrzec zadnego wplywu na wydolnosc nie miały.  Ona miała stabilne zlamanie korowej  czesci kosci,  skoro znieczulenie miejscowe jest dopuszczanr przez emkaol to w czym kłopot.  O astmie biegaczek nie wspominam nawet bo to jest zenujaca sprawa.