Autor Wątek: Pomocy! Planuję kupić gramofon.  (Przeczytany 4704 razy)

Offline Jesus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
  • Djesus Chytrus
Pomocy! Planuję kupić gramofon.
« 01 Lis, 2012, 19:18:37 »
Potrzebuję pomocy w kupnie odtwarzacza płyt winylowych a na bank jest wśród was kilku umnych w tej dziedzinie. Mam do wydania max 400 złociszy i nie znam się na tym zupełnie. Byłym wdzięczny za rady, pomysły oraz oczywiście gotowe oferty z internetów lub od Was - gdybyście chcieli jakieś sprzedać. Ma grać.
return to monke

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 515
  • Venus as a goodboi
W moim Denonie DP-297 poszła niedawno igła, a i tak miałem w planach kupić sobie coś z wyższej półki, więc za jakieś śmieszne pieniądze(200? nie wiem, ile jest wart, dostałem go w prezencie). Za 50 zł spokojnie powinieneś znaleźć igłę, a za pozostałe 150 sobie jakichś fajnych płyt nakupujesz (choć polecam sprowadzanie np. z UK, bo w Polsce sobie horrendalne kwoty życzą i soundtrack z Pana Kleksa niektórzy potrafią wycenić jak nagrania Zeppelinów)

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 363
  • Imponderabilistyczny monopluralista.


Ten wydaje się być stylowy!
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Ja bym szukał po firmach takich jak Onkyo, Thorens, Denon, CEC, od biedy Technics. Zerknij sobie w allegro, poczytaj na ich temat i sam znajdziesz coś, co ci się spodoba.

Offline Jesus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
  • Djesus Chytrus
W moim Denonie DP-297 poszła niedawno igła, a i tak miałem w planach kupić sobie coś z wyższej półki, więc za jakieś śmieszne pieniądze(200? nie wiem, ile jest wart, dostałem go w prezencie). Za 50 zł spokojnie powinieneś znaleźć igłę, a za pozostałe 150 sobie jakichś fajnych płyt nakupujesz (choć polecam sprowadzanie np. z UK, bo w Polsce sobie horrendalne kwoty życzą i soundtrack z Pana Kleksa niektórzy potrafią wycenić jak nagrania Zeppelinów)

Dzięki, przemyślę.
return to monke

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Rozumiem, że 400zł na sam gramofon? Nagłośnienie masz? Nowy?
Proszę, przeczytaj ten wątek http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=46&t=636 będziesz miał świadomość czego szukać, bo zakup używanego gramofonu wcale nie jest taki łatwy.
Sam kupiłem pare miesięcy temu Technicsa, i jest świetny gra znakomicie. Zapłaciłem nieco ponad 400.
Nie patrz na firmę, bo każda ma beznadziejne i godne uwagi modele.
Patrz na konkretny model.
Wojtek z forum winyl.net ma naprawdę sporą wiedzę w temacie i myślę, że Ci pomoże jeśli nie będziesz wiedział na co się zdecydować.
Dość istotną kwestią jest jeszcze w co będziesz wpinał ten gramofon....
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline Jesus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
  • Djesus Chytrus
Rozumiem, że 400zł na sam gramofon? Nagłośnienie masz? Nowy?
Proszę, przeczytaj ten wątek http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=46&t=636 będziesz miał świadomość czego szukać, bo zakup używanego gramofonu wcale nie jest taki łatwy.
Sam kupiłem pare miesięcy temu Technicsa, i jest świetny gra znakomicie. Zapłaciłem nieco ponad 400.
Nie patrz na firmę, bo każda ma beznadziejne i godne uwagi modele.
Patrz na konkretny model.
Wojtek z forum winyl.net ma naprawdę sporą wiedzę w temacie i myślę, że Ci pomoże jeśli nie będziesz wiedział na co się zdecydować.
Dość istotną kwestią jest jeszcze w co będziesz wpinał ten gramofon....

Dziękuję, już wiem mniej więcej czego szukać. Jak rozumiem żadne gramofony nie mają wbudowanego przedwzmacniacza? Jeśli tak to chyba 400 zł na gramofon + preamp.
Warto jest szukać nowego?

EDIT:
Sprawa się nieco skomplikowała. Sprzęt ma być prezentem a okazało się, że kumpel nie ma go zupełnie pod co podłączać. Zastanawia mnie czy nie można kupić takiego wszstkomającego zestawu razem z radiem i głośnikami. Bardzo to przypomina gówno? Generalnie kolega nie jest jakimś audiofilem ani nie gra na żadnym instrumencie żeby się szczegółów czepiać. Chodzi mi bardziej o niezawodność. Czy nie będzie zwalniał, zacinał się itd.
« Ostatnia zmiana: 02 Lis, 2012, 08:38:27 wysłana przez Jesus »
return to monke

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 515
  • Venus as a goodboi
Mój Denon ma wbudowany przedwzmacniacz. :D Generalnie, jak nie zamierzasz się bawić w jakieś różne rodzaje wkładek, itp. to jest on naprawdę niezły. Jego największą wadą, na którą wszyscy psioczą, jest jeden standard wkładki, ale nie rozumiem, czemu. Po prostu, idąc do sklepu, prosisz o konkretną, ot i tyle. A z zestawami to bardzo różnie, bo są np. stare zestawy Technicsa, które są przezaje i są też jakieś krzaki, które w tych kategoriach cenowych są niestety standardem, a jakości są one marnej.

Offline Jesus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
  • Djesus Chytrus
return to monke

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
tak.
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline Jesus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
  • Djesus Chytrus
Dzięki. A jakieś komentarze odnośnie tego Denona?
gizmi7, Ciebie prosiłbym o fotki.
return to monke

Offline Jesus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
  • Djesus Chytrus
Nieśmiały bump?
return to monke

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Poświęć trochę czasu i poczytaj to forum, do którego wrzuciłem linka wyżej. Znajdziesz tam szybciej odpowiedź na swoje pytania niż ktoś tutaj Ci odpowie.
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Ostatnio z bratem wskrzeszaliśmy stary gramofon rodziców (Onkyo, chyba cp-1026a) i do tego kupilismy to http://allegro.pl/harman-kardon-pm655-vxi-high-voltage-bcm-i2734210154.html, trzeba jeszcze wymienic igłę (jakies +/- 200pln), pasek napędoswy (nie wiem jak to się nazywa, alemkosztuje grosze) i skołować jakies fajne głośniki. Powiedzmy że głośniki mozna pominac bo wzielismy z innego zestawu HiFi, jednak nie zmienia to faktu że żeby to brzmiało sensownie (bo do wspaniałego brzmienia troche daleko, choć sam wzmak jest zajebisty!) to w dalszym ciągu 400zł to mały budżet. Zastanów się nad tym. Jeśli chcesz się pobawić w odrestaurowywanie jakiegoś, to może mialbym dla ciebie taki gramofon ze wzmacniaczem i dedykowanymi głosnikami, jednak mam go w drugim mieszkaniu więc nawet nie napiszę Ci co to za model. Trudno mi okreslic jego stan - płyta się kręci, z głosników idzie szum, więc może jest igła do wymiany a może cos więcej. Jesli Cie to zainteresuje to dowiem sie co to za cholerstwo i ile warte (ale pewnie mniej niż te 400 zł) i sobie bedziesz nad tym siedział :)
B ( o ) ( o ) B S

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 515
  • Venus as a goodboi
Z tą igłą to trochę przegiąłeś. Ja niedawno do wyżej wymienionego Denona zamówiłem, przyszła made in Japan, diamentowa, AudioTechnica i wyszło 39 zł, nie 200. Tyle może kosztować jakaś z wyższej półki wkładka z igłą, ale gdzie to w tych pieniądzach. BTW Moja oferta odpada, właśnie ponownie się zakochałem w tym gramofonie i doszedłem do wniosku, że w pełni on spełnia moje wymagania.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Pisałem +/- bo nie pamiętalem dokładnie. Choc fakt, przesadziłem. No i małe niedopowiedzenie, bo kupiłem całą wkładkę a nie sama igłę. Kupiłem dokładnie taką: http://muzyczny.pl/115195_Audio-Technica-AT95-E-wkladka-gramofonowa.html
B ( o ) ( o ) B S

Offline Semedi

  • Pr0
  • Wiadomości: 556
  • Klucze krzywo!
    • Karcer
Trochę żartobliwie, ale nie miałem pojęcia, że coś takiego istnieje:

http://allegro.pl/gramofon-zgrywa-winyle-kasety-do-mp3-sd-usb-pl-i2756103299.html
Yes! I'm inspired by the Devil!
http://semdedi.soup.io/