Autor Wątek: doradźcie - rackowy multiefekt z wyjściem footswitch  (Przeczytany 7688 razy)

Offline maniek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 70
    • www.spiral.pl
Hej,

Obecnie używam jako multiefektu Poda XT Live i chciałbym zamiast niego kupić coś sensowniejszego a zostawić go jako nożny kontroler.
Szukam więc rackowego multiefektu który będę wpinał w pętle wzmacniacza. Cena około 2k, wiadomo - im mniej tym lepiej :D

Wymagania konieczne:
- ładne efekty modulacyjne, delay'e, reverby itd. NIE potrzebuję przesterów, symulacji wzmacniacza ani kolumny
- wyjście footswitch (żebym mógł nim przełączać kanały wzmaka)
- możliwość sterowania MIDI przez POD XT Live (najlepiej żeby oprócz zmiany presetu była obsługa pedału głośności / tweakowania efektów pedałem)

Nice to have (ale niekoniecznie):
- wbudowany tuner
- możliwość podpięcia do kompa przez USB i programowania / backupowania presetów
- whammy

Z tego co wstępnie obczajałem większość moich wymagań spełniają GMajor i Gmajor2. Czy oprócz nich ktoś z Was może polecić jakąś sensowną alternatywę ?

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 613
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
z tego co opisałeś to gmajor2, albo jakiś pod pro
i always go full retard

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
XT Pro jeśli już. W POD Pro nie można wyłączyć sekcji amp z tego co pamiętam.

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Nie wiem czy dobrze zrozumialem Yony ale przeciez w pod hd nie trzeba uzywac ampa w presecie.
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Ale sify napisał POD Pro, czyli założyłem, że chodzi o jedynkę :)

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 613
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
pisząc pro chodziło mi o jakąkolwiek wersję rack, ale jak widać oczekiwane opcje są dostępne dopiero od xt w górę.
co do poda hd pro to chyba poza budżetem, nie?:)
i always go full retard

Offline maniek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 70
    • www.spiral.pl
budżet budżetem ale on chyba nie ma wyjścia footswitch? a to dla mnie sprawa najważniejsza.

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 035
W takim razie jedyne sensowne alternatywy to POD HD Pro, 11R, Fractal, którymi możesz sterować tylko z poziomu MIDI jeżeli dodatkowo chcesz sterować kanałami wzmacniacza. Daruj sobie tego XT Live i kup normalny sterownik.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 613
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
budżet budżetem ale on chyba nie ma wyjścia footswitch? a to dla mnie sprawa najważniejsza.
zawsze mozesz sprzedać xtl i kupić fcb1010.
chociaz bez bawienia sie kupisz gmajora2 i bedziesz sczesliwy ;)
i always go full retard

Offline maniek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 70
    • www.spiral.pl
Dzięki za sugestie !
11rack i POD HD PRO mają wyjście footswitchowe? nie mogę się doszukać :/

Pod XT zostaje jako kontroler bo docelowo będzie przez niego szedł drugi tor audio dla akustyka.

Offline Frantick

  • Gaduła
  • Wiadomości: 118
mowsz o tym jacku "exp. pedal/ext. footswitch" ??
jak dlamnie jest to wejscie na zewnetrzny kontroler do sterowania presetami w 11r a nie wyjscie dzieki ktoremu Maniek mogl by zmieniac kanaly w piecu w trakcie zmiany presetu.

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 035
Niech ktoś autorowi tematu wyjaśni czego on tak naprawdę potrzebuje, bo mam wrażenie, że on sam tego nie wie :facepalm:
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline maniek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 70
    • www.spiral.pl
autor tematu doskonale wie czego potrzebuje, być może kolega Niedziak nie przeczytał dokładnie - problemy z rozumieniem tekstu są częste w dzisiejszych czasach ;)

chodzi mi o WYJŚCIE footswitch z multiefektu - czyli mówiąc prościej za pomocą multiefektu chce zmieniać kanały we wzmacniaczu. Dajmy na to ustawiam preset 1A na jakiśtam zestaw efektów + brzmienie czyste, preset 1B na inny zestaw efektów i brzmienie przesterowane. Kiedy zmieniam preset w multiefekcie to on sam ma ustawić odpowiednie stany przez wyjście footswitchowe i piec przełączy kanał. Na pewno coś takiego ma Gmajor, szukam innych efektów które też to potrafią.

POD z tego co widzę ma chyba WEJŚCIE na footswitch czyli coś odwrotnego niż potrzebuję.

Zna ktoś inne multiefekty z takim bajerem?

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 613
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
i always go full retard

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 035
Cały czas mówisz o sterowaniu MIDI. Podłączasz multiefekt normalnie w pętli wzmacniacza, dodatkowo spinasz to kablami MIDI, a na końcu to wszystko łączysz ze sterownikiem MIDI- TAKIM albo TAKIM lub jakimkolwiek innym. Tak, swojego POD'a XT Live też byś podłączył jako sterownik MIDI, bo innej możliwości nie ma.

Jeżeli chodzi o alternatywy, to chyba nic innego więcej Ci nie możemy zaproponować.
« Ostatnia zmiana: 29 Wrz, 2012, 23:36:24 wysłana przez Niedziak »
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline maniek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 70
    • www.spiral.pl
no bo chcę z poda sterować multiefektem przez MIDI a multiefekt dostając komunikat MIDI ma przez wyjście footswitch zmienić kanał wzmaka. Tym sposobem jedną nogą :) zmieniam i preset efektu i kanał pieca

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Glab robi sterowane midi switchery kanałów wzmaka,  wiec masz wybor możliwości od cholery.

Offline domas

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 640
  • Dziki osioł numer raz
    • Animus
maniek cały czas mówi o relayach w urządzeniu, dokładnie takim jak mają Majory - czyli w urządzeniu masz switcha, którego ustawienie programujesz do danego presetu. Z tego co rozumiem, to nie chce dodatkowego urządzeniu midi. Wiem też, że wie co to są kontrolery midi do wzmaka, ponieważ jego bandmate takiego używa.

Co do rackowych diwajsów z relayami, ja wiem o majorach, jednego sam używam. Jak być chciał sprawdzić jak będzie działać z Twoim wzmakiem, to daj znać jak będziesz w Rzesz. Zresztą muszę wreszcie zmacać Twojego Regiusa ;)

Offline wojwyk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 132
Mam wzmacniacz bez midi, majora2 i chce kupić fcb1010. Czy potrzebuje jedynie jakigoś kabla żeby zmieniać kanały w piecu majorem, czy muszę zainstalować w nim midi. Piec to fendmess.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
12 Odpowiedzi
6651 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Lip, 2008, 10:44:10
wysłana przez Gałek
0 Odpowiedzi
1081 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Paź, 2010, 11:18:47
wysłana przez Didejek
9 Odpowiedzi
4999 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Paź, 2011, 15:09:36
wysłana przez regecore
Doradźcie sensowny reverb

Zaczęty przez sebasw « 1 2 » Efekty

25 Odpowiedzi
11609 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Sty, 2013, 22:57:44
wysłana przez Luc
25 Odpowiedzi
8143 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Sty, 2018, 17:59:09
wysłana przez Bjørn