Autor Wątek: Projekt wstępny gejdechy  (Przeczytany 8991 razy)

Offline BetoNova

  • Gaduła
  • Wiadomości: 303
  • Wut?
    • Mein zespół
Projekt wstępny gejdechy
« 02 Kwi, 2012, 10:43:57 »
Mam dość latania kostek na prawo i lewo, a jako że krystalizuje mi się w części zestaw efektów, które bym używał, postanowiłem zmontować coś samemu.
Będzie to coś na wzór Pedaltrainów.




Zestaw kostek w przybliżeniu właśnie taki.

Polytune, Guitar Silencer, Cry Baby, dopałka Bee

W pętli FX Chorus, Digidelay, Boss GE-7

Bramka szumów - Rocktronowska

Pierwsze pytanie - czy to jest logicznie połączone (bramka szumow łączona tak "na krzyż", żeby bramkować efekty oraz syf z preampu)
Efekty modulacyjne wszystkie powinny być poza bramką, czy tylko dilej?

Drugie pytanie - nie wiem, na ile to ma sens, ale wymyśliłem sobie wstawienie z boku 4 gniazd jack, żeby gdziekolwiek wpinać w bok 4 przewody i już:


Ale to coś kosztuje 25zł, a to trochę sporo jak na taką amatorską (ale nie badziewną :P) konstrukcję.

To może po prostu zwykłe gniazda jack wstawić?

Tylko z drugiej strony, jak to potem łączyć z efektami? Dolutować od strony gejpodłogi kolejne 4 gniazda i tam podłączać efekty? Tylko nie wiem, na ile to miejsce zje, przecież boczna ścianka jest cienka - dorobić jakieś zabudowanie z jednej strony na te terminale z jednej i drugiej strony?

A może olać te terminale jack i podłączać te długie kable po prostu do odpowiednich kostek?

Co do zasilania - myślę, żeby zrobić to na tyle wysokie, żeby zmieścić na stałe listwę zasilającą - zboku zrobić wycięcie na kabel i takie coś włączać do gniazdka. Do listwy wpinałbym 2 zasilacze, które spokojnie uciągną to wszystko.

Okablowanie - złączki kątowe amphenola, kabelki albo mam już Klotza AC110, albo dokupię George L's (bo cienkie i dobre ponoć)

Całość z rzepem, żeby kostki ładnie się trzymały.

Potem może pomyślę o jakiejś walizce z castoramy na to.

Offline dziador1

  • Gaduła
  • Wiadomości: 140
  • Niereformowalny oszołom !!!!
Odp: Projekt wstępny gejdechy
« Odpowiedź #1 02 Kwi, 2012, 11:29:38 »
Hmmm...  może  nie  jestem  specem  w  te  klocki , ale  tak  na  pierwszy  rzut  oka , to  bramka  za  tunerem  nie  wytnie  Ci  hałasu  z  Overdriva  MXR  , chyba  lepiej  ją  wpiąć  za  MXR  ...

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 613
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Odp: Projekt wstępny gejdechy
« Odpowiedź #2 02 Kwi, 2012, 12:37:37 »
panie 25pln to stanowczo za dużo za takie gniazdo...
http://allegro.pl/gniazdo-jack-6-3-mm-stereo-do-montazu-i2236880522.html
tu masz po 5kę
i always go full retard

Offline BetoNova

  • Gaduła
  • Wiadomości: 303
  • Wut?
    • Mein zespół
Odp: Projekt wstępny gejdechy
« Odpowiedź #3 02 Kwi, 2012, 13:08:33 »
O, dobrze wiedzieć ;] Ale no właśnie, potrzebowałbym takich 8? żeby z jednej i drugiej strony wpinać zwykłe jacki?

Co do bramki - sygnał po tunerze idzie do bramki szumów (in), po czym z bramki szumów (send) łapie po drodze do input heada kaczkę i dopałkę.
na razie to tylko teoria, bo ramki szumów nie mam :]

Offline Gohes

  • Colonial Marine
  • Gaduła
  • Wiadomości: 352
  • Szatan, Blasty, Benedykt XVI...
    • J. D. Overdrive
Odp: Projekt wstępny gejdechy
« Odpowiedź #4 02 Kwi, 2012, 15:22:26 »
Hmmm a nie lepiej bramkę wpiąć w pętle, przed equalizerem? Ja tak mam swojego Decimatora i działa zajebiście
M: Kobieto, przynieś browar! K: A magiczne słowo? M: Czary mary, podaj browary!

Offline BetoNova

  • Gaduła
  • Wiadomości: 303
  • Wut?
    • Mein zespół
Odp: Projekt wstępny gejdechy
« Odpowiedź #5 02 Kwi, 2012, 16:52:06 »
W sensie żeby bramka szumów była tylko w pętli wzmaka?

Kombinuję z tego typu bramką (właśnie ten Guitar Silencer, albo Boss NS-2, albo MXR Noise Clamp, albo ISP G String - bramki z pętlą), żeby wchodził w nią zwykły, czysty sygnał z gitary (po stroiku), natomiast żeby w pętli bramki szumów umieścić przester zewnętrzny (i kaczkę, zielone przewody) takoż preamp heada i:
a) wrócić z FX send do "return" bramki, posłać sygnał na efekty modulacyjne a potem do return pętli efektów heada (czyli to, co jest na rysunku, wszystkie modulacyjne sa już poza bramką)
b) wrócić z FX send do eq i chorusa (czyli one sa w pętli bramki), następnie do "return" bramki, posłać sygnał na dilej (żeby tylko dilej był już poza bramką) a potem do return pętli efektów heada

Takie buty

Offline BetoNova

  • Gaduła
  • Wiadomości: 303
  • Wut?
    • Mein zespół
Odp: Projekt wstępny gejdechy
« Odpowiedź #6 28 Kwi, 2012, 17:45:30 »
Projektów część dalsza. Jak na  razie wymyśliłem coś takiego:



Pole operacyjne to 460x300

Trapezowe boczki, wysoki 90mm, niski 20mm.

Przód to zwykły prostokąt - 460x90

Na to pójdą 4 listwy 460x50, przykleję i przybiję doń coś miękkiego do łapania rzepów.

Odstępy między deskami to ok. 33mm.

Na razie zrobię tylko te "podstawkę", w dodatku z płyty wiórowej głównie (bo mam zapasy ;]), z gniazdami i zasilaniem poczekam, aż przetestuję tę konstrukcję. Jeżeli będzie fajna, to pomyślę nad lepszymi materiałami i customowymi panelami połączeniowo-zasilającymi :]

Z efektów mam:

gitara ------> TC Polytune-->GCB95 modded-->Bee Od-->ISP Decimator -----------------> head

---send--> DigiDelay ---->return

Może kiedyś dołożę chorus/phaser

Okablowanie na razie prawie mam, w przyszłości zrobię ładne dzięki George L'som i katowym Proel'som (;])

Offline dromee

  • Gaduła
  • Wiadomości: 147
Odp: Projekt wstępny gejdechy
« Odpowiedź #7 29 Kwi, 2012, 01:10:22 »
Bardzo fajne gniazda jackowe

http://amptone.pl/p/217/1613/gniazdo-jack-6-3mm-stereo-cylinder-partsland-gniazda-jack-6-3mm-na-panel-gniazda-zlacza.html

Ja u siebie wstawiam 5 szt
in+out+send+return+clean/lead i reverb (sterowanie wzmaka)


Offline BetoNova

  • Gaduła
  • Wiadomości: 303
  • Wut?
    • Mein zespół
Odp: Projekt wstępny gejdechy
« Odpowiedź #8 05 Maj, 2012, 17:23:34 »
Gejdecha wstępnie zmontowana. Harkorową masziną wycięliśmy elementy, pozostało je skręcić wkrętami. Deski na efekty to jakieś jasne, twarde drewno. Boki wykonałem z dechy sosonowej, akurat na 9cm była. Ewentualnie pozostają w odwodzie wyższe boczki z wióry.













Pozostaje pytanie - chcę to szkaradztwo pomalować baaardzo oczojebnym kolorem - coś seledynowego albo wściekły róż. Jakiej farby/lakieru użyć? Malowałbym tylko z zewnątrz w sumie, więc podkładu chyba bym nawet nie dawał. Chyba że podkład zapewni lepszą oczojebność konkretnej farby :] Jakiś szprej kupić?

Drugie pytanie - kupiłem rzep 5cm (idealny :]) - przykleję i przytackeruję do desek "miękką" część. A jak przykleić "haczykową" część do efektów - tak, żeby nie zniszczyć jakoś gumowych spodów niektórych kostek? Butaprenem? Kropelką chyba nie?

--
E:
Farbę fluorescencyjną znalazłem prawie pod nosem:
http://allegro.pl/farba-lakier-spray-fluorescencyjny-400ml-2-kolory-i2300423070.html
Nada się coś takiego?
« Ostatnia zmiana: 05 Maj, 2012, 17:40:06 wysłana przez BetoNova »

Orange

  • Gość
Odp: Projekt wstępny gejdechy
« Odpowiedź #9 05 Maj, 2012, 17:42:13 »
Ja swoją gejdechę malowałem oczojebnym pomarańczem. Drewno spod tego prześwituje - nie kryje ten kolor tak jak ciemne.

Offline Badyl

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 60
    • Steel Velvet Hard Rock Band
Odp: Projekt wstępny gejdechy
« Odpowiedź #10 05 Maj, 2012, 17:51:44 »
W sensie żeby bramka szumów była tylko w pętli wzmaka?

Kombinuję z tego typu bramką (właśnie ten Guitar Silencer, albo Boss NS-2, albo MXR Noise Clamp, albo ISP G String - bramki z pętlą), żeby wchodził w nią zwykły, czysty sygnał z gitary (po stroiku), natomiast żeby w pętli bramki szumów umieścić przester zewnętrzny (i kaczkę, zielone przewody) takoż preamp heada i:
a) wrócić z FX send do "return" bramki, posłać sygnał na efekty modulacyjne a potem do return pętli efektów heada (czyli to, co jest na rysunku, wszystkie modulacyjne sa już poza bramką)
b) wrócić z FX send do eq i chorusa (czyli one sa w pętli bramki), następnie do "return" bramki, posłać sygnał na dilej (żeby tylko dilej był już poza bramką) a potem do return pętli efektów heada

Takie buty

Kurde nie wiem ;/ nie próbowałem tej kombinacji alpejskiej szczerze, a mam bardzo podobny zestaw i właśnie tego oto ww. roctrona.  Z tego co się doczytałem to po prostu wszystko co władujesz w pętle tej bramki i tak wyleci OUTem - tzn. że można tam zapiąć przykładowo: SEND kabel ---> dopałka - > kabel RETURN bo bramka ma true baypass i w ten sposób kostke bez tego mozesz tam wsadzic ..  bla bla .. z tego mi wyszło, że to co w pętli bramki wyjdzie i tak na OUT .. daj znać jak ci to wyszło :D chyba, ze jeszcze nie masz to ja może spróbuje co to da :)

Offline maclaren2

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 85
Odp: Projekt wstępny gejdechy
« Odpowiedź #11 05 Maj, 2012, 19:55:32 »
Może przyklej dobrą taśmą dwustronną?

Offline BetoNova

  • Gaduła
  • Wiadomości: 303
  • Wut?
    • Mein zespół
Odp: Projekt wstępny gejdechy
« Odpowiedź #12 05 Maj, 2012, 21:20:37 »
maclaren - taśma dwustronna nie zdała egzaminu, przy odrywaniu kostki rzepy zostały na dece :]
Tak samo zresztą z klejem do butuów Pattex...
Kropelką pedały traktować? Nie chciałbym rozpuścić nią gumy w niektórych efektach.

@ Badyl - Rocktronów nie mieli w sklepach, skusiłem się na używkę Decimatora, problem mieszania kabli zniknął, wpinam go po dopałce przed inputem wzmaka i jest ekstra.
BTW mógłbyś sprawdzić, jak Rocktron zachowuje się połączony 4 kablami ("X pattern"). Boss NS-2 w ten sposób obrzydliwie ścina mi pasmo.

@ Orange - malowałeś bezpośrednio na drewno? Chyba tak bym po prostu zrobił, puszka za 13 zł to nie jest jakiś wydatek w sumie (właściwie to i tak ponad połowa budżetu będzie, bo jeszcze 10zł na rzep wydałem :])

Offline Badyl

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 60
    • Steel Velvet Hard Rock Band
Odp: Projekt wstępny gejdechy
« Odpowiedź #13 05 Maj, 2012, 22:36:00 »
@ Badyl - Rocktronów nie mieli w sklepach, skusiłem się na używkę Decimatora, problem mieszania kabli zniknął, wpinam go po dopałce przed inputem wzmaka i jest ekstra.
BTW mógłbyś sprawdzić, jak Rocktron zachowuje się połączony 4 kablami ("X pattern"). Boss NS-2 w ten sposób obrzydliwie ścina mi pasmo.

Aaa sprawdze po wekendzie co to się będzie działo :)

Ps: ja flausz tzw przykleiłem do dechy, a haczykowatą część kupiłem samoprzylepną i trzyma kostek jak dzika !
pozdroo

Offline BetoNova

  • Gaduła
  • Wiadomości: 303
  • Wut?
    • Mein zespół
Odp: Projekt wstępny gejdechy
« Odpowiedź #14 05 Maj, 2012, 23:55:23 »
Kurde, kolejny raz podsuwają mi samoprzylepny rzep, że też na to wcześniej nie wpadłem :/

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Odp: Projekt wstępny gejdechy
« Odpowiedź #15 06 Maj, 2012, 00:06:36 »
Ja miałem w swojej gejdesce samoprzylepny rzep z Lidla. Jeszcze mi zostało więc jakby był problem to wal.
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 372
    • CTG TV
Odp: Projekt wstępny gejdechy
« Odpowiedź #16 06 Maj, 2012, 00:57:19 »
To jeszcze raz :D

1. Nie przylepiaj kocyka do deski, tylko haczyki. Kocyk zajdzie syfem i będzie dupa.
2. Po co chcesz obklejać efekty klejami? Odkręcasz śrubki, wycinasz rzep, dopasowujesz do otworów, robisz dziurki i przykręcasz. Voila! Nie kumam czemu nikt tak nie robi, najprostsze i najskuteczniejsze rozwiązanie, nawet PODy tak miałem poprzyczepiane i zawsze wszystko git.
3. Gniazda tablicowe. Miałem w pierwszym poważnym pedalboardzie, a w ostatnim zrezygnowałem. Ogólnie można sobie urwać kabel (jak to brzmi), no i odpinanie tego bywa czasami pracochłonne. Niby klik, a czasami się można nawkurwiać. Ale co kto lubi.
« Ostatnia zmiana: 06 Maj, 2012, 01:01:36 wysłana przez Dale Cooper »
mniut i piah

Offline BetoNova

  • Gaduła
  • Wiadomości: 303
  • Wut?
    • Mein zespół
Odp: Projekt wstępny gejdechy
« Odpowiedź #17 07 Maj, 2012, 23:27:32 »
Na razie zastosowałem się do porady "2" Dale'a. Dobre to jest, chociaż w kaczce wypadałoby to podkleić tak czy inaczej. Wnerwił mnie Digitech, bo spód ma na imbusy (lol wtf), w dodatku calowe (lol wtf srsly) - zatem na razie rzep w nim trzyma się na taśmę dwustronną jak-cie-moge :]
Jak mi się zasyfi kocyk, to przekleję na odwrót, jak Dale radzi.


Teraz muszę tylko dokupić nóżki gumowe pod spód, pomalować oczojebnym pomarańczowym, ewentualnie zmienić okablowanie na cieńsze i "giętciejsze" i dorobić customowy panel z gniazdami jack i zasilanie.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 372
    • CTG TV
Odp: Projekt wstępny gejdechy
« Odpowiedź #18 08 Maj, 2012, 01:37:50 »
Na kaczkę masz dwa sposoby. Albo przykręcasz na gumki, czyli śrubka jakby wciska rzep w gumową podstawkę. Ewentualnie całkowicie z nich rezygnujesz.

Imbusy calowe mówisz. Miałem podobny problem w Whammy, dopasowałem do tego torxa jakiegoś niewielkiego.

A tak na potwierdzenie mojego doświadczenia (ach ta skromność wrodzona):
http://ciszatezgra.blogspot.com/2011/01/szym-na-fejs.html
Kiedyś mi się nudziło w nocy :D
mniut i piah

Offline BetoNova

  • Gaduła
  • Wiadomości: 303
  • Wut?
    • Mein zespół
Odp: Projekt wstępny gejdechy
« Odpowiedź #19 08 Maj, 2012, 14:08:40 »
W kaczce pozbyłem się gumowych nóżek, jednakowoż mam przykręcone osobne dwa kawałki rzepów, co przy tak dużej powierzchni (a raczej długiej) trochę może słabo trzymać.
Imbusy calowe mam w domu na szczęście, więc uporam się z pedałem u siebie :]




Ładna karuzela pedałów i podłóg u ciebie :]

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Projekt RAN

Zaczęty przez Shervyn « 1 2 3 4 » Custom shop

82 Odpowiedzi
53673 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Cze, 2011, 23:51:51
wysłana przez KykuPL
0 Odpowiedzi
800 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Lut, 2013, 23:38:53
wysłana przez Budzan
35 Odpowiedzi
13597 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Kwi, 2016, 21:57:54
wysłana przez Zomballo
8 Odpowiedzi
3517 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Maj, 2015, 14:49:49
wysłana przez myheaven
30 Odpowiedzi
21994 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Wrz, 2020, 21:51:55
wysłana przez Tunior