Autor Wątek: Wybór małego lampiaka do domu  (Przeczytany 8337 razy)

Offline Gwidon

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 90
Wybór małego lampiaka do domu
« 11 Mar, 2012, 13:47:41 »
Zamierzam zakupić lampowe combo do ćwiczeń w domu. Zależy mi głównie na fajnym i naturalnym brzmieniu higainowym.
Które z tych 2 polecilibyście i dlaczego:

http://www.thomann.de/pl/blackstar_ht1_combo.htm

http://www.thomann.de/pl/vht_special_6_combo_ultra.htm

Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
Powiedz może do jakiej kwoty to dopiero pokombinujemy ;) Bo zdaje mi się że mogą być lepsze opcje. Np. jeśli nie musi być combo to na alledrogo stoi Zvex Nano Amp i może dało by sie coś stargować + mała paczuszka :)
"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

Offline Gwidon

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 90
Zdecydowanie musi być to combo ze względu na rozmiar i budowę all-in-one ;-)
Na koncerty i próby mam mese duala i pakę 2x12 wiec te zastosowania odpadają.
A co do kwoty w jakiej chciałbym się zmieścić to tak około 800 zł

Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
No to ja nie pomogę niestety... trzeba czekać na okazję  :D
Ale jeśli byś się zdecydował na to VHT to tu masz stówkę ta niej i to w PL: http://allegro.pl/vht-classic-6-combo-lampowe-klasa-a-nowosc-i2152910253.html . Z próbek nie brzmi jakoś najgorzej ale naprawde sprawdź tego Zvexa bo warto dopłacić a wymiarami jest jak duży telefon  ;D
"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

Orange

  • Gość
VHT to w ciemno można brać

Offline Bielack

  • Gaduła
  • Wiadomości: 177
    • Blog pozycjonera
lampowe combo do ćwiczeń w domu. Zależy mi głównie na fajnym i naturalnym brzmieniu higainowym.
http://www.thomann.de/pl/vht_special_6_combo_ultra.htm
Ale jeśli byś się zdecydował na to VHT to tu masz stówkę ta niej i to w PL: http://allegro.pl/vht-classic-6-combo-lampowe-klasa-a-nowosc-i2152910253.html .

Te dwa wzmacniacze to przecież kompletnie różne modele; Nowszy model z T. posiada kilka udogodnień jeśli chodzi o ciche granie (jak choćby redukcja mocy i pętla efektów).
Moje muzowanie.

Orange

  • Gość
na giełdzie zalega jeszcze  Blackheart Little Giant http://forum.sevenstring.pl/sprzedam/combo-lampowe-blackheart-little-giant/

Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
IMO drogo za tego Blackheart'a. Kilka tygodni temu pewien człowiek nie mógł sprzedać takiego samego tylko że heada za 400zł...
"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
A ile wg Ciebie kosztuje paka 112?
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline maclaren2

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 85
Jak dla mnie (jeżeli mowa o używkach) to 800 zł / 900zł. Myślę, że cena całkiem OK, utargował bym stówę i brał na twoim miejscu  :P

Offline pshemo

  • Pr0
  • Wiadomości: 833
ja mam obudowę 112 do opchnięcia jak coś - za grosze;)

głośnik byś musiał dokupić.

Offline Gwidon

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 90
Zamowilem  w thomanie jedno i drugie... Przegram obydwa i oddam gorsze wg mnie spowrotem do sklepu i postaram sie napisac na forum moje spostrzeżenia dotyczące obu sprzetów

Offline Jesus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
  • Djesus Chytrus
Świetnie! Czekam na relacje z niecierpliwością.
return to monke

Offline maclaren2

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 85
Ile cię wyjdzie taka operacja?

Offline Gwidon

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 90
Wiadomo ze trzeba wyłożyc kasę z gory za obydwa przedmioty ale nawet z kosztem przesyłki powrotnej na jeden wzmacniacz do thomanna wychodzi taniej niz kupno samego wzmacniacza u nas nie mowiąc juz o dostępności towaru w naszych sklepach.

Offline kangoo

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 55
Stawiam na VHT :),czekam na recenzję, sam coś mało-watowego bym skubnął, kusi mnie ten Zvex :)

Offline Bielack

  • Gaduła
  • Wiadomości: 177
    • Blog pozycjonera
Masz rozmach chłopie ;-) Też chętnie posłucham co powiesz o jednym i drugim. Może jakieś próbki nagrasz?
Moje muzowanie.

Offline maclaren2

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 85
Napisz potem czy wszystko poszło po twojej myśli, ja tam bałbym się trochę taki manewr wykonać.

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
A czego tu się bać, ma na zwrot 30 dni i tyle. Nie on pierwszy i nie ostatni wykonuje taki manewr :)
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline maclaren2

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 85
A nóż coś się obije podczas przesyłu z powrotem, powiedzą, że twoja wina albo będziesz się z nimi sądził przez rok i czekał na zwrot pieniędzy.

Ps. Do thomana można pisać po Polsku?

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
sam coś mało-watowego bym skubnął, kusi mnie ten Zvex :)
Na innym forum znalazłem coś ciekawego Surprise Sound Lab Rock Block Amp Może być ciekawszy od Zvexa bo ma więcej gałek co daje większe mozliwości brzmieniowe, w dodatku istnieje możliwość używania jako typowego stompbox'a ponieważ posiada 2 wyjścia, jedno z poweramp'em 1 wat do podpięcia prosto w paczkę, a drugie bez wzmocnienia z możliwością podłączenia do pieca, słuchawek lub w linie.

podpięty bezpośrednio w paczkę


z drugiego wyjścia prosto w linie
« Ostatnia zmiana: 13 Mar, 2012, 05:30:16 wysłana przez Aerosmith »

Offline Gwidon

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 90
Mój znajomy miał problem z gitara epiphone lp std z thomana. Problem dotyczył niedoróbek lakierowania. W 2 miejscach widoczne były zacieki lakieru oraz takie jakby małe jego pofałdowania. Odesłał  gitarę do thomanna i zadzwonił o co chodzi a oni odesłali mu inna razem z  kompletem strun oraz kuponem rabatowym na przyszłe zakupy i to bez żadnego wykręcania. Z kolei w naszych sklepach ja bujam się do teraz z reklamacja gibsona a perkusista z którym kiedyś grałem czeka na wymianę talerza już pół roku. Ale to już taki mały offtop

Offline Fungus

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 91
Zdecydowanie blackstar, co prawda grałem tylko na wersji 5-watowej ale jest to wg. mnie najlepszy wybór w tym przedziale cenowym jeśli chodzi o nisko watowe lampowe wzmaki. Co do VHT to jak ktoś kiedyś napisał teraz to nic innego jak Very Horrible Tone :)
To, że prawdziwe VHT to teraz Fryette to pewnie każdy tutaj wie ale poważnie ten VHT special nie ma startu do serii HT.

Offline Garf

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 19
Zamowilem  w thomanie jedno i drugie... Przegram obydwa i oddam gorsze wg mnie spowrotem do sklepu i postaram sie napisac na forum moje spostrzeżenia dotyczące obu sprzetów
Gwidon i jak tam wzmacniacze? Doszły już z Thomanna? Co z obiecaną recenzją sprzętu? :) Którego wybrałeś?
A przy okazji, z racji tego że to mój pierwszy post na tym forum witam wszystkich serdecznie! :)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
40 Odpowiedzi
9999 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Lut, 2012, 20:14:38
wysłana przez coin777
7 Odpowiedzi
2293 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Lut, 2013, 22:04:49
wysłana przez BetoNova
1 Odpowiedzi
2286 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Cze, 2018, 11:39:59
wysłana przez Ghost_of_Cain
18 Odpowiedzi
4157 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Lis, 2019, 08:04:16
wysłana przez OMSON
19 Odpowiedzi
3495 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Mar, 2020, 23:50:06
wysłana przez spacelord7