Autor Wątek: Homerecording sprzęt na start  (Przeczytany 9892 razy)

Offline Semedi

  • Pr0
  • Wiadomości: 556
  • Klucze krzywo!
    • Karcer
Odp: Homerecording sprzęt na start
« 09 Cze, 2010, 08:41:24 »
W skrócie co bym chciał móc robić:
  • nagrywanie gitary przez mic'a
  • nagrywanie basi (jakoś line in i potem symulacja czy coś)
  • nagrywanie midi z keyboarda (mam jakiś stary Casio), głównie do perkusji ale też jakieś keyboardowo pianionowe rzeczy
i pytanie co kupić :) myślałem głównie nad M-Audio Fast Track Pro, z tego co czytam dobre opinie ma, do tego jakiś mic, nie wiem SM57 pewnie, chyba że coś fajnego jeszcze by się znalazło. Fajnie też móc kiedyś tam Pro Tools'ów używać :P z podobnego powodu myślałem też nad Mbox 2 ale tu już dużo droższa zabawa..

jak napisałem gdzieś jakąś fatalna gafe to sorry :) dopiero od niedawna zacząłem się interesować homerecordingiem

1. Gitara przez mikrofon. Niestety bez dobrego pomieszczenia i wiedzy będzie niefajnie, będziesz się wkurwiał, że wywaliłeś 300-400PLN na majka, no chyba, że masz już doświadczenie w tej materii.
2. Z basem jest mniejszy problem, bo większość basów nagrywana jest w linię (tu przydałby się di-box). Robi się tak dlatego, że bas z pieca wymaga zajebistego pomieszczenia, dobrych mikrofonów i gościa, który to wszystko umie ustawić.
3. MIDI, tu nie wiem czy nie lepiej kupić jakąś klawiaturę sterującą za 400PLN i mieć święty spokój z działaniem. Ja mam M-Key i wystarcza w zupełności.

Oprócz karty musisz zainwestować w odsłuchy i zrobić chociażby minimalną adaptację pomieszczenia dla niskich częstotliwości. To bardzo pomaga później w miksie. Co do karty. Tu każdy bierze to, co lubi, albo chciałby lubić. Ja kiedyś zdecydowałem się na E-MU 1212m i nie żałuję. Z tym PT to dziwna sprawa, bo niby jest okrzyknięty najlepszym DAW jeżeli chodzi o ergonomię pracy, a z drugiej strony ma od pyty niedoróbek, które skutecznie wkurwiają użytkowników. Generalnie poszukaj złotego środka i do roboty.
Yes! I'm inspired by the Devil!
http://semdedi.soup.io/

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
22 Odpowiedzi
8514 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Lut, 2012, 12:56:46
wysłana przez Guitar Spot
12 Odpowiedzi
9478 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Sty, 2013, 18:26:51
wysłana przez mlodysatan
1 Odpowiedzi
1397 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Mar, 2014, 13:34:42
wysłana przez wojwyk
6 Odpowiedzi
4853 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Lis, 2014, 12:16:07
wysłana przez Mat
12 Odpowiedzi
4193 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Sty, 2021, 00:16:09
wysłana przez Omlet