Autor Wątek: lampy mocy i preampu PEAVEY 5150II  (Przeczytany 21989 razy)

Offline Bash

  • Bash'ujący w zbożu
  • Gaduła
  • Wiadomości: 404
  • السلام عليكم
    • Oficialna strona BASH MANUFACTURING
Witam. Jestem elektronikiem i zajmuję się sprzętem gitarowym. Jak czytam niektóre posty to pusty śmiech mnie
ogarnia !!! Na podstawie wieloletniej praktyki, uważam, że muzycy powinni się zająć muzyką a elektronicy-pracą dla nich ! Ktoś, kto nie posiada wiedzy o lampach i nie ma praktyki i APARATURY POMIAROWEJ- oscyloskop+ generator- nie jest w stanie sprawdzić i stawić bias prawidłowo! Ja ustawiam bias
na kształt sinusoidy, bo dla różnych lamp, bias też jest inny. Muzycy powinni grać a elektronicy- pracować dla nich. Niech kazdy robi swoje a bedzie ok. Ja rozumiem, że chodzi o koszty roboty, ale, jeżeli kogoś stać na sprzęt za sporą kasę, to niech też liczy się z kosztami serwisu i samodzielne kombinowanie zawsze kończy się problemami a koszt są dużo większe. Jezeli chodzi o typy lamp to JJ Electronics są niezbyt dobre i nie wytrzymują wyższych napięć anodowych a w katalogu mają Ua max.800 V. Chodzi o EL-34 i ja polecam lampy
Elektro Harmonics lub Sovtek, w zalezności od wymagań brzmienia. Polecam jeszcze raz wizyty u dobrego i niedrogiego elektronika w sprawie serwisu swojego szatana. To zawsze będzie procentować w niezawodności sprzętu.Pozdrawiam- Zygmunt.PS. Jeżeli ktoś będzie miał pytania do mnie to chętnie odpowiem i proszę pisać na adres:zibisound@o2.pl .
Już się boję fachowca.
A w jaki sposób szanowny Pan sprawdza brzmienie wzmacniacza?
Pewnie podłączając do Mesy Radio ;) (wiesz o co idzie;) )
A przy okazji zibisound, to nie to samo co Digisound? Mam właśnie taki amp w serwisie.
Zapraszam na myspace mojego zespołu:
www.myspace.com/fullflavourofficial

Bash Manufacturing Since 2008

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
7 Odpowiedzi
5774 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Paź, 2009, 21:13:35
wysłana przez Rectifier
6 Odpowiedzi
3891 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Sty, 2011, 23:35:45
wysłana przez Vertigo
8 Odpowiedzi
4020 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Mar, 2011, 13:21:38
wysłana przez Vertigo
16 Odpowiedzi
8038 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Lis, 2012, 21:07:10
wysłana przez Sulphur
18 Odpowiedzi
4996 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Lip, 2013, 19:47:49
wysłana przez Orange