Autor Wątek: (F)lawless - test symulacji wzmaka TSE X30, meshuggah stajl ;)  (Przeczytany 10741 razy)

Offline Widek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Czy doczekam aż ktoś zrobi jakiś turtorial poparty wizualizacją-czytaj screen shotami... Jak dojść do tak epickiego brzmienia ? Stary jakbym umiał takie brzmienie ukręcić na kompie to bym chyba solo w domu grał a nie w zespole ;d

Przy okazji-jakiego interfejsu używasz?
Nie bądź penis i daj screenshoty z procesu nagrywania-bez perkusji

Heh zrobienie tutoriala to jednak nie taka prosta sprawa i jakby nie patrzeć trochę czasu by zajęła (za 2tyg. mam obronę :D) Poza tym tutoriale to tu powinien Lord robić, ja ewentualnie mogę robić za podkładkę pod myszkę :D Póki co jestem jeszcze na to za słaby i sam mało jeszcze umiem, więc to się mija z celem :)

Od zawsze nagrywałem w Cool Edit pro, jakieś pół roku temu przeniosłem się na Sonara 7 produceer edition i bardzo mi podpasował i ułatwił wiele rzeczy :) Za kartę dźwiękową robi mi toneport gx. W moim przypadku akurat nagrywanie to żadna filozofia - prosty zabieg - nagrywam ślady gitary, potem wrzucam do sonara razem z perkusją i basem, staram się, żeby były zachowane jak najbardziej wyważone proporcje (oddzielnie słucham też czy bas zgrywa się ze stopą) Na koniec jak już wszystko mi podpasi robię mixdowna, następnie wrzucam cały mix do "Linear64 compressor" - sprawdzam optymalne ustawienia, ewentualnie dodaje/lub zmniejszam bas/górkę itp. Potem zwiększam głośność nagrania w zależności ile mix da rade, aż nie zacznie trzeszczeć :) No i cała filozofia! :)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
28 Odpowiedzi
12949 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Lut, 2010, 20:39:39
wysłana przez Tolein
14 Odpowiedzi
4566 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Gru, 2009, 19:42:27
wysłana przez mlodysatan
3 Odpowiedzi
2339 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Gru, 2009, 08:33:26
wysłana przez Leon
10 Odpowiedzi
4943 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Mar, 2011, 20:50:19
wysłana przez Widek
2 Odpowiedzi
1655 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Lis, 2011, 02:09:11
wysłana przez Widek